Kaip pranešė Lietuvos darbo birža, darbo rinka itin suaktyvėjo paskutinį vasaros mėnesį – darbo jėgos paklausa, palyginti su liepa, išaugo ketvirtadaliu. Darbo biržoje įregistruota 35,4 tūkst. laisvų darbo vietų.

Švietimo įstaigos rugpjūtį intensyviau ieškojo pedagogų – pateikti 554 darbo pasiūlymai įvairių dalykų pagrindinio ir vidurinio bei ikimokyklinio ugdymo specialistams. Šalies ugdymo įstaigoms pritrūko lopšelio – darželio auklėtojų, pradinio ugdymo mokytojų, muzikos, anglų ir lietuvių kalbų bei kitų disciplinų mokytojų. Rugpjūtį, palyginti su liepa, padidėjo įsidarbinimo galimybės virėjams, statybininkams, barmenams ir siuvėjams.

Darbo paieškos, kaip įprastai, ir toliau lengviausios sunkiasvorių sunkvežimių ir krovinių transporto priemonių vairuotojams, parduotuvių pardavėjams, reklamos ir rinkodaros specialistams, lengvųjų automobilių, taksi ir furgonų vairuotojams, dažytojams ir suvirintojams.

Tačiau net ir įgijus paklausią profesiją, niekas nėra garantuotas, kad darbą bus lengva susirasti. Itin didelis jaunų žmonių, ką tik baigusių studijas ir mokslus, skaičius kasmet registruojamas Darbo biržoje po diplomų įteikimo.

Vidurvasarį darbo rinką kasmet papildo diplomuotas jaunimas. Ir šią liepą daugiau kaip du kartus šoktelėjo absolventų skaičius – jų įregistruota per 2,6 tūkst. Daugiausia tarp absolventų – per 40 proc. – baigusiųjų profesines mokyklas. Tarp diplomuotų specialistų – 33 proc. įgijo aukštąjį universitetinį ir beveik 27 proc. – aukštąjį neuniversitetinį (koleginį) išsilavinimą.

Absolventų su aukštuoju daugiausia registruota didmiesčiuose – tai yra ten, kur veikia aukštosios mokyklos: Vilniuje – 466, Kaune – 311, Klaipėdoje – 153, Šiauliuose – 100, Panevėžyje – 78, mažiausiai – Skuode – 1, Molėtuose – 3, Ignalinoje – 4, Švenčionyse ir Širvintose – po 5 absolventus.

Dominuoja baigę teisę – 79, socialinį darbą – 60, kineziterapiją – 59, viešąjį administravimą – 50, ekonomiką – 35, buhalterinę apskaitą – 26, psichologiją – 26, politikos mokslus – 21, verslo vadybą – 21 ir finansus – 20.

Šalies teritorinėse darbo biržose registravosi 211 Vilniaus universiteto, 175 Vytauto Didžiojo universiteto 126 Kauno kolegijos, 125 Mykolo Romerio universiteto, 109 Kauno technologijos universiteto ir 102 Klaipėdos universiteto auklėtiniai.

Absolventų su profesiniu pasirengimu daugiausiai buvo registruota Vilniuje – 115, Kaune – 103, Panevėžyje – 72, Šiauliuose – 70, Alytuje – 60, o mažiausiai – Palangoje – 3, Kaišiadoryse – 5, Skuode – 6, Švenčionyse – 7 ir Širvintose – 8.

Darbo ieško paklausias profesijas darbo rinkoje įgiję 92 virėjai, 89 automobilių mechanikai, 58 apdailininkai (statybininkai), 51 kirpėjas, 37 apskaitininkai ir kasininkai, 33 logistai ekspeditoriai, 29 konditeriai, 29 prekybos įmonių vadybininkai, 28 suvirintojai, po 27 floristus ir padavėjus-barmenus.