Ką įmonėje daro žmonių išteklių valdymo specialistas?
Žmogus, dirbantis personalo srityje, gali daryti tik vieną labai specializuotą funkciją, pvz. būti atsakingas už naujų darbuotojų adaptaciją, mokymus; už darbuotojų poreikio formavimą, personalo paiešką ir atranką; gali dirbti įvertinimo centre ir pan. Taip pat gali atlikti visas su personalu susijusias funkcijas nuo... iki.
Kokiomis savybėmis turi pasižymėti personalo atrankas vykdantys darbuotojai? Specialistas vykdantis personalo atrankas turi būti brandus, mylintis žmones, atidus detalėms ir nuovokus. Čia pradžiai. :)
Kodėl atrankas vykdantys ir personalą valdantys specialistai turi būti baigę Žmonių išteklių valdymo studijų programą?
Pagrindinė priežastis - tai teorinių žinių įgijimas, kurio pagrindu formuojasi specialisto praktiniai veiksmai.
Klaipėdos valstybinės kolegijos Socialinių mokslų fakultete bus rengiami Žmonių išteklių valdymo specialistai. Ar šią studijų programą baigę asmenys atras savo vietą darbo rinkoje?
Tikriausiai pelnytai mūsų įmonės moto - "Visi turime savo vietą". Kuo anksčiau suvoksime, kur link norime eiti, tuo pasitenkinimas gyvenimo kokybe bus aukštesnis. Labai svarbu mokyklą baigusiam abiturientui aiškiai žinoti, koks jo pašaukimas? Jeigu jis domisi žmogaus asmenybe, patinka objektyviai analizuoti žmogaus elgesio priežastis ir pasekmes, padėti kitiems organizuoti įvairias veiklas, daryti poveikį žmonėms, tada tikrai verta galvoti apie tokią studijų kryptį.
Noriu akcentuoti, jog tik baigus studijas, nėra garantijos sėkmingai karjerai. Manyčiau, kad sėkmės formulė galėtų būti tokia: rasti studijų kryptį, atitinkančią asmenines savybes, gebėjimus ir interesus, o įstojus - didelį dėmesį kreipti mokymosi kokybei, atidžiai rinktis praktinę veiklą. Patartina, jog praktika kryptingai sietųsi su norimu darbu. Perspektyvius studentus mes ,,medžiojame’’ dar jiems studijuojant. Esu įsitikinusi, kad gabūs, motyvuoti studentai, tikrai ras savo vietą darbo rinkoje. Kas ieško - tas randa!
Dėkojame už atsakymus.