Reitingai. Specialybės pasirinkimas yra labai svarbus žingsnis jauno žmogaus gyvenime. Visgi itin atidžiai reikėtų rinktis ne tik studijų kryptį, bet ir mokymosi įstaigą. Vienas iš mokslo kokybę nusakančių požymių – universiteto reitingas. VGTU – viena iš keturių Lietuvos aukštųjų mokyklų, patekusių tarp geriausiųjų pasaulyje tarptautiniame universitetų reitinge „2014–2015 QS World University Rankings”. Regioniniame Vidurio Rytų Europos QS reitinge jis vienintelis iš Baltijos šalių techninių universitetų reitinguojamas 50-tuke ir skelbiamas šios srities mokslų lyderiu Lietuvoje. Beje, pasaulio  universitetų reitingas VGTU pripažįsta kaip geriausią mokymosi įstaigą Baltijos šalyse architektūros, civilinės inžinerijos ir statinių konstrukcijų studijų kryptyse. Negana to, pasauliniame „U-Multirank“ reitinge VGTU įvertintas 10-A – tokį aukštą rezultatą pasiekė tik 12 procentų visų pasaulio universitetų.

Tarptautinės galimybės. Nors sakoma, jog visur gerai, bet namuose geriausia, visgi sveika pasižvalgyti ir po svetimus kraštus. Vienas iš VGTU prioritetų – suteikti galimybę studentams įgyti vertingos patirties ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Taigi, jei svajoji keletą mėnesių mokytis Azijos, Europos, Šiaurės ir Lotynų Amerikos universitetuose, čia turėsi dideles galimybes šią svajonę paversti realybe – VGTU bendradarbiauja su daugiau nei 450 universitetų visame pasaulyje. Per visą studijų laikotarpį kas ketvirtas šios aukštojo mokslo įstaigos studentas išvyksta svetur dalinėms studijoms ar atlikti praktikos tarptautinėse kompanijose, visiems jiems skiriama stipendija. Kita vertus, svetimas kultūras galėsi pažinti neiškišdamas nosies ne tik iš Lietuvos, bet ir iš universiteto – VGTU net 30 studijų programų dėstoma anglų kalba, kasmet universitete studijuoja daugiau nei 800 užsienio šalių studentų. Su jais kartu studijuosite, leisite laisvalaikį, kursite bendrus projektus

Karjeros galimybės. VGTU rūpinasi, kad ne tik gautum kokybišką žinių bagažą, bet ir taptum patraukliu darbo rinkos dalyviu. Įgyta reali praktika – vienas didžiausių sėkmingos karjeros garantų, tad universitetas nuosekliai plečia savo partnerių ratą ir bendradarbiauja su daugybe verslo įmonių, valstybės bei socialinių institucijų. „Western Union“, „Barclays“, „TEO LT“, „Small Planet Airlines“, „Eltel Networks“, „Porshe“ – tai tik maža dalis įmonių, su kuriomis sieja ilgalaikis bendravimas bei bendradarbiavimas. Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centro (MOSTA) duomenimis, VGTU absolventai lengvai įsitvirtina darbo rinkoje, jų atlyginimas viršija rinkos vidurkį, tad daugumai šių jaunų specialistų Lietuvos darbo biržos koridoriai – nepažinta vieta. Ir ko gi ten eiti, jei jau studijų metais sukonstruoji elektromobilį, robotą ar išradingai pritaikai 3D spausdinimo galimybes?

Mokymosi aplinka. 14 institutų, 2 mokslo ir 4 mokymo centrai, 33 tyrimų laboratorijos – visa tai atvira ne tik mokslininkams, bet ir studentams. Jų idėjos visuomet laukiamos tiek modernioje mobiliųjų aplikacijų laboratorijoje (gal čia sukursi ką nors vertą milijono?), tiek Kūrybos ir technologijų centre, kur galbūt gims pirmasis tavo robotas. O gal mieliau užsuksi į naujausia garso ir vaizdo apdirbimo technika aprūpintą Kūrybinių industrijų laboratoriją, lengvai transformuojamą į kino studiją, arba į inžinierių rojų: akustikos, statybinių medžiagų, geodezijos, kelių technologijos laboratorijas? Šios ir daugybė kitų mokslo, kūrybos ir susitikimo erdvių jau laukia tavęs! 

Laisvalaikis. Niekam ne paslaptis, jog studentui svarbu ne tik tai, ką jis veikia per paskaitas, bet ir po jų. Mokantis VGTU, įdomaus ir prasmingo laisvalaikio toli ieškoti nereikia: mėgstantys save išreikšti šokiu, muzika bei vizualiaisiais menais čia ras net septynis meno kolektyvus, o negalintys gyventi be sporto – net dešimt įvairių sporto šakų rinktinių. Taigi, tik nuo tavęs priklauso, ar jau nuo rugsėjo trypsi tautinius šokius kolektyve „Vingis“, dainuosi mišriame chore „Gabija“, vaidinsi teatro studijoje „Palėpė“, o gal sieksi geriausio rezultato sporto ir turizmo klube „Inžinerija“. Kur dar universiteto šventės, renginiai, įvairios socialinės akcijos bei savanoriška veikla – čia ne tik gerai praleisi laiką, bet ir sutiksi visą būrį bendraminčių. Beje, ar žinojai, kad tai, jog VGTU mokosi tik vaikinai, yra visiškas mitas? Pagal statistiką, abiejų lyčių atstovų čia yra beveik po lygiai.