„Viena svarbiausių priežasčių, paskatinusių atidaryti šį centrą – siekis sumažinti struktūrinio nedarbo mastą šalyje, t.y. keisti situaciją, kuomet esamoji darbuotojų kvalifikacija neatitinka šiuolaikinės rinkos reikalavimų.
Šiandien didžioji dalis moksleivių mieliau renkasi ne technologinių pakraipų studijų programas, todėl potencialios, gerai apmokamos įvairių sričių inžinierių darbo vietos lieka laisvos“, – teigia Kauno technologijos universiteto (KTU) Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto (PTVF) dekanė Daiva Žostautienė.
Profesorės pastebėjimu, technologijų pasaulis abiturientams neretai išlieka svetimas ir nesuprantamas, o inžinerinių sričių studijos atrodo bauginančios, nes moksleivių technologinis švietimas yra nepakankamas. Naujasis KTU PTVF Technologijų mokymo centras – viena iš svarbių priemonių užpildyti šią spragą.
Daugelyje pasaulio šalių dar prieš 10 metų struktūrinio nedarbo problema buvo sprendžiama būtent kuriant panašaus profilio mokymo centrus, kurie padėjo parengti reikalingos kvalifikacijos specialistus ir sumažinti nedarbo lygį.
Inžinierių poreikis didėja
Technologijų mokymo centras įkurtas KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakultete, todėl moksleiviams, norintiems studijuoti technologinius mokslus, nereikės vykti į didžiuosius šalies miestus ar į užsienį. Visos kokybiškų studijų galimybės nuo šiol pasiekiamos Panevėžyje.
Mokymo centre įdiegta pažangiausia technologinio ugdymo įranga iš Kanados, Čekijos, Kinijos ir JAV moksleiviams sudarys išskirtines sąlygas pasinerti į nuostabų technologijų pasaulį ir įsitikinti, kad technologiniai mokslai nėra sudėtingi ir neįveikiami, bet įdomūs ir atveriantys perspektyvias karjeros galimybes.
Panevėžys turi gilias pramoninio miesto tradicijas ir sparčiai augantį gamybos verslą, todėl technologinės pakraipos specialistų poreikis ateityje tik didės.
Susivienijo bendram tikslui
Kelerius metus puoselėta idėja KTU fakultete Panevėžyje įkurti Technologijų mokymo centrą buvo realizuota, kai pastangas bendram tikslui suvienijo mokslo, verslo ir valdžios institucijos.
Seimo nario Petro Narkevičiaus iniciatyva, jo idėją palaikant LR Švietimo ir mokslo ministerijai, centro steigimui Vyriausybė skyrė 200 tūkst. litų. Už šias lėšas buvo įsigyta moderni laboratorinė įranga, skirta moksleivių ir studentų technologiniam mokymui bei kūrybiškumo ugdymui.
Miesto verslininkai, atsakingai galvodami apie aukštos kvalifikacijos specialistų poreikį ateityje, taip pat neliko abejingi centro steigimui. Centrui aprūpinti modernia kompiuterine įranga lėšų skyrė gausus būrys įmonių vadovų: M. Gedvilas (AB „Amilina“), G. Preidys (UAB „Automatikos sistemos“), G. Jurgelėnas (UAB „Vekada“), A. Dumašius (UAB „Vitrimta“) ir A. Povilauskas (ĮI „Kadex“). KTU Panevėžio fakulteto pastangomis įrengtos specialios laboratorinės patalpos.
Išsamesnę informaciją apie centro veiklą galima gauti telefonu Panevėžyje: (8-45) 465 687.