„Europos Sąjungos direktyvose tarp pagrindinių prioritetų yra rūpinimasis senėjančios visuomenės sveikata. Gerovės technologijos, e. sveikatos sprendimai, medicinos paslaugų koordinavimas ir kiti šiuolaikinės visuomenės sveikatos sistemos modeliai reikalauja integruotų medicinos ir informacinių technologijų sričių žinių bei jomis pagrįstų sprendimų“, – teigia KTU Matematikos ir informacinių technologijų krypčių grupės studijų programų komiteto vadovas dr. Agnius Liutkevičius.


Pasak jo, neseniai su Universitetu bendradarbiavimo sutartį pasirašiusi sveikatos technologijų įmonė „Intermedix Lietuva“ jau šiandien įdarbintų virš 200 sveikatos informatikos specialistų. Ateityje jų poreikis tiek Lietuvoje, tiek Europoje tik augs. Sveikatos informatikos specialistų kol kas nerengia nė viena Lietuvos aukštoji mokykla. Tokių studijų programų Europoje vis daugėja, tačiau Baltijos šalyse kol kas yra vos kelios.


76 proc. jungtinės bakalauro studijų programos „Sveikatos informatika“ sudarys KTU informacinių sistemų studijų programos žinios, 26 proc. – LSMU studijų moduliai. Programos sudarytojų teigimu, sveikatos informatika giliai integruoja abiejų mokslo sričių – medicinos ir informatikos – žinias: tiek kursiniai, tiek baigiamasis darbai bus rengiami konsultuojantis su ekspertais iš abiejų universitetų, papildomus modulius studentai galės rinktis iš bet kurio universiteto.


Sveikatos informatikos studentai galės rinktis vieną iš dviejų specializacijų – e. sveikatos technologijų arba biomedicininės informatikos. E. sveikatos technologijų specializacijoje besimokantiems studentams bus siekiama suteikti kuo gilesnes informacinių e. sveikatos sistemų kūrimo ir duomenų analizės žinias. Biomedicininės informatikos specialistai gilins biomedicinines žinias ir specializuotis asmeninių mobilių sveikatinimo IT sprendimų kūrime.


Šią savaitę naujoji studijų programa buvo patvirtinta KTU senato ir pateikta registruoti Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministerijai.