Verslo ir mokslo bendradarbiavimo priemonės apibrėžtos pirmojoje tokio masto strateginės partnerystės sutartyje, kurią „Bentley Systems“ bei jos autorizuotas atstovas Baltijos šalyse UAB „IN RE“ pasirašė su Lietuvos aukštojo mokslo įstaiga. Taip pat pagal sutartį numatoma atnaujinti pagrindines inžinerines VGTU studijų programas – architektūros, aplinkos, statybų, kelių ir geležinkelių, pramonės, elektronikos inžinerijos ir kt. Novatoriškos informacinės technologijos bus taikomos visame studijų procese atliekant profesinio mokymo uždavinius, mokslinėje ir konsultacinėje veikloje, vykdant tyrimus, ekspertizes bei projektus.

VGTU naudosis „Bentley Systems“ akademine „CAMPUS-Wide“ licencija, kuri leis profesionalią įvairių sričių projektavimo ir gamybos valdymo programinę įrangą įdiegti 500-uose universiteto kompiuterių bei 500-uose asmeninių studentų bei dėstytojų kompiuterių. Taip pat visi universiteto dėstytojai ir studentai turės galimybę nemokamai naudotis akademine „Bentley 2D/3D CAD” grafinės platformos MicroStation PowerDraft versija.

„Mokslo ir verslo bendradarbiavimas šiandien yra ypač svarbus rengiant aukštos kvalifikacijos specialistus. Ši partnerystė padės diegti universitete pažangias informacines technologijas ir plėtoti modernių inžinerinio projektavimo sistemų taikymą mokymo procese. Tai sustiprins universiteto lyderystę technologijos mokslų srityje, o jaunimui užtikrins didesnes perspektyvas Lietuvos bei užsienio darbo rinkoje“, – sakė VGTU rektorius Alfonsas Daniūnas.

Korporacija „Bentley Systems“ turi sistemų vystymo ir techninio palaikymo padalinį Lietuvoje, kuris su šalies universitetais bendradarbiauja jau nebe pirmus metus, tačiau anksčiau daugiausiai orientuotasi į IT srities studentų praktinį parengimą ir specialistų įdarbinimą.

Dabar pasirašoma sutartis išplečia VGTU bendradarbiavimą su šia pasaulinio lygio korporacija – „Bentley Systems“ įsipareigoja perduoti universitetui geriausią profesinę praktiką, sukauptą realizuojant išskirtinius infrastruktūros projektus, įjungti VGTU į įmonės kuruojamuose projektuose dalyvaujančių akademinių institucijų tinklą, remti visų studijų pakopų studentų dalyvavimą periodiniame tarptautiniame geriausių projektų konkurse „The Scott Lofgren Student Design Competition“.

„Absolventų įgyjamos kompetencijos suteiks jiems platesnių karjeros perspektyvų,“ – teigė korporaciją „Bentley Systems“ Lietuvoje atstovaujančios bendrovės „IN RE“ rinkodaros ir pardavimų direktorius Arūnas Urbšys. „Bentley palaiko įvairių krypčių specialistus, padeda kuo efektyviau naudoti informacines technologijas ne tik profesinėje veikloje, bet ir studijų metu – visa tai suteikia galimybę kilti karjeros laiptais tiems, kas paskyrė savo gyvenimą inžinerinių sričių specialybėms, kurios tobulina ir keičia mūsų aplinką“.

Norėtum daugiau sužinoti apie VGTU studijų programas? Spausk čia.