Suprasti savo pašaukimą ir pasirinkti tinkamą profesinį kelią nelengva. Kartais atsiduriame kryžkelėje ir niekaip neapsisprendžiame, į kurią pusę žengti pirmą žingsnį. Tuomet, aišku, labai svarbus vidinis nusiteikimas, taip pat artimųjų, draugų ir mokytojų parama, patarimas, specialistų nuomonė.

Vis dėlto apsispręsti ir išdrįsti eiti gali padėti ir planetos... juk žmogaus gabumus nulemia įvairių planetų (Saulės, Mėnulio, Merkurijaus, Veneros, Marso, ir kt.) išsidėstymas gimimo momentu. Svarbiausia iš visų yra Saulė, atsakinga už savirealizaciją, todėl dauguma žmonių profesiją pasirenka pagal jos padėtį - savo Zodiako ženklą.

Siūlome specialybių pasirinkimą pagal Zodiako ženklus. Tikimės, kad tai padės Jums dar geriau suprasti save ir tinkamai pasirinkti.

Specialybes zodiako ženklams nuo Avino iki Mergelių rasite I straipsnio dalyje.

 

Svarstyklės (rugsėjo 23 d. – spalio 22 d.)

Svarstyklės yra estetės, mėgstančios grožį, malonumus ir linksmintis. Tai kūrybingo asmenybės, tad jeigu pačios nieko nekuria, labai vertina meną. Šio ženklo atstovams kaip oro reikia partnerio, todėl vardan gerų santykių jos vengia konfliktų ir nuolat eina į kompromisus.

Sėkmės darbe Svarstyklės pasiekia diplomatija, pastabumu, geromis manieromis ir didžiuliu noru užsitarnauti visuomenės palankumą. Tokios jų savybės labiausiai tinka diplomatinei tarnybai, bendradarbiavimui, priėmimams, prezentacijoms, o ne savarankiškam darbui. Svarstyklėms labai svarbūs įvairūs titulai, mokslo laipsniai, apdovanojimai, garbės raštai. Gebėjimas įtikinti, lankstumas ir mokėjimas gražiai kalbėti šiems žmonėms padeda daryti teisininkų karjerą.

Svarstykles valdo Venera, todėl jos ypač gerai jaučia grožį ir gali pasiekti sėkmės įvairiose meno ir literatūros srityse. Daug šokėjų, aktorių, muzikantų ir cirko artistų yra Svarstyklių ženklo atstovai. Jie dirba fotografijos, architektūros, dizaino srityse, yra puikūs menotyrininkai, muzikologai, poetai, rašytojai, fotoreporteriai, reklamos kūrėjai. Svarstyklių atstovai nori puoselėti grožį, todėl tampa kvepalų gamintojais ir pardavėjais, kirpėjais, kosmetologais, masažuotojais, dizaineriais, modeliuotojais, dekoratoriais, gėlininkais, siuvėjais, konditeriais. Moterys turi puikią išvaizdą, todėl renkasi modelių profesiją.

Kauno technologijos universitete Svarstyklių ženklo žmonėms labiausiai tiktų šios specialybės:

 Skorpionas (spalio 23 d. – lapkričio 21 d.)

Stipriosios Skorpionų savybės – valia ir ištvermė. Gimusieji tokiu laiku žmonės yra aistringi, išdidūs, energingi ir nekenčiantys kompromisų. Jiems sunku pasitikėti kitais, todėl savo turtingą vidinį pasaulį jie kruopščiai slepia nuo aplinkinių. Šiuos žmones valdo transformacijų planeta Plutonas, todėl vardan savo tikslo jie gali išgyventi daug likimo pokyčių, net pakeisti požiūrį į reiškinius ar žmones, bet ne į savo tikslą. Karjeros siekti Skorpionams padeda užsispyrimas, pastovumas ir kantrybė.

Šio ženklo atstovai yra geri organizatoriai, vadovai, administratoriai, finansinių įstaigų darbuotojai. Jiems tinka visos sritys, kuriose reikia atskleisti ir ištyrinėti paslaptis, pavyzdžiui, kriminalistika, psichoanalizė, rentgenologija. Jie talentingi policininkai, karininkai, notarai ir advokatai.

Skorpionams artimos profesijos, susijusios su metalo apdirbimu, elektronika, darbas su aštriais įrankiais ir įvairių rūšių technika. Jiems tinkamos mokslo sritys: technikos mokslai, fizika, chemija, medicina, biologija, filosofija. Jų savybė bet kuria kaina pasiekti tikslą labai praverčia sporte. Gimimas ir mirtis yra Plutono valdomos sritys, todėl daug Skorpionų dirba laidojimo paslaugų srityje, o šio ženklo moterys puikios akušerės, ginekologės ir pediatrės.

Kauno technologijos universitete Skorpionus gali sudominti šios studijų programos:

 

 

 

 

 

 

  

Šaulys (lapkričio 22 d. – gruodžio 21 d.)

Išskirtinė Šaulio savybė – besąlygiškas optimizmas. Joks kitas Zodiako ženklas negali pasigirti tokiu entuziazmu, meile gamtai, žmonėms ir gyvūnams. Kadangi šio ženklo atstovai yra visapusiški ir savarankiški, jie tiki, kad tiesa ir teisingumas yra svarbiausia. Tikėjimas aukštais idealais ir nepriklausomybės siekis puikiai dera su polinkiu į avantiūras ir riziką. Šio ženklo atstovai vengia apribojimų ir gyvenime vadovaujasi tik savo įsitikinimais, kurių pagrindas – meilė ir pagarba kitiems. Sėkmę pasiekti jiems padeda savarankiškumas ir gebėjimas su didele dvasine jėga bei atsidavimu ginti savo pažiūras, nuomonę ir pasaulėžiūrą.

Šauliams sekasi tos profesijos, kur reikia užmegzti ryšius su užsieniu: importas, eksportas, tarnyba įvairių įstaigų ir įmonių užsienio atstovybėse. Šauliai yra puikūs diplomatai, politikai, vertėjai, žurnalistai, gidai, kelionių vadovai. Dažnai užima vadovaujančius postus. Daug jų – teisėsaugoje ir valdžios institucijose. Šauliai talentingi vidurinių mokyklų mokytojai, universitetų, kolegijų ir kitų mokymo įstaigų dėstytojai. Juos domina gamtos mokslai, biologija, fizika, psichologija, geografija ir teologija.

Šaulio ženklą valdo Jupiteris, atsakingas už žmonijos pažiūras, todėl tarp jų daug populiarių politinių veikėjų, teologų ir dvasininkų. Jie mėgsta keliauti, vykti į misijas, ekspedicijas, yra geriausi oratoriai ir pamokslininkai iš visų Zodiako ženklų. Šauliai pasiekia gerų rezultatų sporte, daug žymių sportininkų yra gimę laikotarpiu, kai Saulė juda šiuo ženklu. Šauliai myli gyvūnus ir dažnai užsiima jų veisimu bei auginimu.

Kauno technologijos universitete Šaulio ženklo atstovams tinkamiausios šios specialybės:

 

 

 

 

 
 

Ožiaragis (gruodžio 22 d. – sausio 20 d.)

Ožiaragio ženklą valdantis Saturnas suteikia jo atstovams atsakingumo, praktiškumo, ištvermės ir kantrybės. Tai užsispyrę, ambicingi, disciplinuoti, rimti ir ištikimi savo darbui žmonės. Gyvenime ir darbe jiems padeda nuoseklumas, gebėjimas koncentruotis į vieną tikslą ir jo siekiant panaudoti įgytas žinias ir patirtį. Ožiaragiai noriai imasi atsakomybės ir nesitraukia tol, kol darbai nebūna atlikti tobulai.

Ožiaragiams tinka profesijos, kur reikia kritinio mąstymo, susikaupimo, kantrybės ir didelės ištvermės, todėl jie dažnai užima vadovaujančius postus. Šio ženklo atstovams tinka sritys, kur gerbiamos vertybės – tai bankai, nekilnojamas turtas, draudimas. Jie puikūs valstybės tarnautojai, sekretoriai ir administratoriai.

Jie sėkmingai dirba su kietomis medžiagomis, todėl jiems artima statyba, architektūra, žemės ir nekilnojamo turto pardavimai, odos ir tekstilės dirbinių gamyba. Jie – puikūs amatininkai, mėgstantys dirbti vieni. Iš meno sričių Ožiaragiai renkasi keramiką ir skulptūrą, iš sporto – alpinizmą. Nepaisant jų praktiškos prigimties, kai kurie Ožiaragiai tampa rašytojais, poetais, publicistais, spaudos darbuotojais, dėstytojais, kritikais, redaktoriais, leidėjais, net teatro ir kino aktoriais.

Žmones, kurių Zodiako ženklas yra Ožiaragis, Kauno technologijos universitete turėtų sudominti šios studijų programos:

 

 

 

 

 

 

 

 

Vandenis (sausio 21 d. – vasario 19 d.)

Gimusieji tuo metu, kai Saulė ėjo Vandenio ženklu, yra originalūs, truputį ekscentriški laisvės trokštantys žmonės, nepakenčiantys jokių apribojimų. Vandeniai išradingi, smalsūs, nenuspėjami, linkę eiti savo keliu. Visais veiksmais jie siekia išsiskirti iš minios ir įrodyti kitiems, kad yra ypatingi. Jiems reikia permainų, laisvės, savarankiškumo ir tai skatina juos rinktis laisvas profesijas. Tačiau darbą jie atlieka apgalvotai, nuosekliai ir kantriai.

Vandenio ženklą valdo Uranas – laisvės ir naujovių planeta, todėl jiems tinka darbas, susijęs su šiuolaikinėmis technologijomis, technikos kūrimu ir naujovių taikymu. Daug Vandenių dirba su naujausia įvairaus tipo technika, elektronika ir pažangiomis statybų technologijomis. Permainų siekis ir noras keliauti skatina juos pasirinkti darbą turizmo sektoriuje. Jie neaplenkiami leidyboje, marketingo, reklamos, viešųjų ryšių srityse ir visur, kur reikia intelekto ir išradingumo.

Vandenius domina mažai tyrinėti dalykai, todėl juos žavi psichologija, sociologija, psichoanalizė, filosofija, astronomija, astrologija, įvairios reformos ir tyrimai. Daug Vandenių yra filosofų, rašytojų, poetų ir dramaturgų. Iš menų jiems sekasi tokios sritys kaip teatras, kinas, baletas, choreografija, tapyba, grafika.

Vandeniams Kauno technologijos universitete labiausiai tiktų studijuoti šias specialybės:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Žuvys (vasario 20 d. – kovo 20 d.)

Žuvų ženklo žmonės yra svajotojai, jautrūs ir jausmingi. Juos veikia galinga vaizduotė ir neįtikimos svajonės. Žuvys linkusios iš aplinkos priimti tiek teigiamas, tiek neigiamas emocijas. Kupinos užuojautos Žuvys yra pasirengusios ne tik padėti kitiems, bet ir dėl jų pasiaukoti. Šio ženklo atstovai vengia konfliktų ir aktyvių veiksmų, tad dažnai leidžia viskam tekėti savo vaga. Tai intuityvios ir kūrybiškos asmenybės, turinčios neįtikėtiną nuojautą. Jeigu Žuvims pavyksta pasirinkti profesiją, padedančią panaudoti įgimtus kūrybinius talentus, jos pasiekia aukštą socialinį statusą ir materialinę gerovę.

Šiam vandens ženklui, valdomam Neptūno, tinka darbo sritys, susijusios su įvairiais skysčiais: mineralinio vandens, alkoholio, pieno produktų, naftos gamyba ir pardavimai, farmacija, chemija, žvejyba. Įgimta empatija gali paskatinti pasirinkti medikų, socialinių darbuotojų ar dvasininkų profesiją. Daugiausiai Žuvų ženklo atstovų dirba socialinės rūpybos ir medicinos įstaigose, senelių namuose, vaikų darželiuose, sanatorijose, masažo ir kosmetikos kabinetuose, viešbučiuose ir restoranuose.

Juos domina paslaptingi dalykai, todėl gali sektis psichologijos, parapsichologijos, sociologijos, filosofijos, astronomijos ar astrologijos srityse. Puiki intuicija Žuvims padeda dirbti su subtiliosiomis materijomis, tarp šio ženklo atstovų nemažai mediumų, ekstrasensų ir gyduolių. Nemažai Žuvų yra menininkų, nes juos žavi fantazijų ir iliuzijų pasaulis: cirkas, teatras, kinas, muzika, fotografija, poezija, ir tapyba.

Kauno technologijos universitete Žuvų ženklo žmonėms labiausiai tiktų šios specialybės: