Vakar Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacija bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) paskelbė 2017 metų pagrindinio priėmimo į Lietuvos aukštąsias mokyklas pirmojo etapo rezultatus. Informacija apie kvietimą užimti studijų vietą stojantiesiems išsiųsta elektroniniu laišku.

Studijuoti Šiaulių valstybinėje kolegijoje pakviesti 454 asmenys. Į valstybės finansuojamas (vf) vietas 2017 m. pakviesti 292 asmenys, į valstybės nefinansuojamas (vnf) – 162. Studijuoti nuolatine forma pakviesti 315, ištęstine – 139 stojantieji. Palyginti su praėjusiais metais, pakviestųjų studijuoti ŠVK skaičius I etapo metu sumažėjo 20,76 proc.

Daugiausiai stojančiųjų pakviesta į Socialinio darbo, Informacinių sistemų technologijos, Automobilių techninio eksploatavimo ir Bendrosios praktikos slaugos studijų programas.

Praėjusiais metais priėmimas buvo vykdomas į 22 ŠVK studijų programas, o šiemet – į 18 programų. Vidutiniškai į vieną studijų programą šiemet pakviesta 25,2 stojančiojo (3,2 proc. mažiau negu 2016 m.).

Sutartys su pakviestaisiais studijuoti aukštosiose mokyklose bus sudaromos nuo liepos 25 d. iki liepos 27 d. 17 val.

Stojantieji turi galimybę dalyvauti kituose bendrojo priėmimo etapuose arba kreiptis į ŠVK Priėmimo tarnybą dėl tiesioginio priėmimo.

Nuo liepos 28 d. 12 val. iki liepos 30 d. 17 val. vyks antrasis pagrindinio priėmimo etapas, kurio metu LAMA BPO informacinėje sistemoje stojantieji galės atnaujinti savo prašymą keisdami pirmojo etapo prašyme nurodytų pageidavimų eiliškumą, tačiau negalės įtraukti naujų pageidavimų ar keisti finansavimo pobūdžio.

LAMA BPO duomenimis, studijuoti Lietuvos aukštosiose mokyklose per I bendrojo priėmimo etapą iš viso pakviesta per 22 tūkst. studentų, 2016 m. – 24 780.