Ko vertos studijos? Ar stoti į pasirinktą specialybę? Kaip pildyti priėmimo dokumentus? Ką iš tiesų apie darbą kalba savo srityje dirbantys profesionalai? O ką įdomaus ir kaip dėsto būsimieji dėstytojai? Atsakymus į iškilusius klausimus bus galima sužinoti balandžio 4 dieną (trečiadienį) nuo 13 val. apsilankius renginyje moksleiviams „Startas 2012“.

Renginį organizuojanti Kauno kolegija (Pramonės pr. 20, Kaunas) besidomintiems studijomis siūlo vieną popietę pabūti studentų kailyje, pasmalsauti apie studijas ir susidaryti savo nuomonę. „Stengsimės, kad atėjusieji gautų atsakymus į visus iškilusius klausimus. Labai norime apie studijas papasakoti naudingai, aiškiai ir be nuobodulio,“ – teigia renginio organizatoriai – Kauno kolegijos Studentų atstovybė, Viešųjų ryšių ir komunikacijų tarnyba bei kolegijos Studentų priėmimo ir karjeros centras.Renginio lankytojams organizatoriai siūlo startą pradėti nuo kūrybinių dirbtuvių, kuriose apsilankiusieji įvairius dalykus galės išbandyti praktiškai. Kūrybinių dirbtuvių dalyvių laukia kineziterapijos pradžiamokslis, maisto produktų bandymai, maisto priedų degustacija, robotų varžybos ir kitos atrakcijos. Justino Vienožinskio menų fakultete mokslus kremtantys studentai atvykusius į renginį interesantus mokys kurti meninius dirbinius.

Ar sunku būti mediku? Ar ima miegas visą dieną dirbant kompiuteriu? Ar vadybininkas tik mala liežuviu? O menininkas gyvena savo pasaulyje? Mitus apie specialistų kasdienį darbą patvirtins arba paneigs sėkmingai savo srityse dirbantys profesionalai, patys kažkada baigę studijas kolegijoje. Absolventai, susibūrę viešai diskusijai „Koks darbas veža?“, renginio lankytojams perduos patirtį apie darbo džiaugsmus ir vargus, kurie laukia baigus studijas. Renginio organizatorių manymu, betarpiškai perduodama patirtis stojantiesiems gali padėti apsispręsti, ar tikrai verta pasukti pasirinktu keliu.

Renginio „Startas 2012“ dalyviai tikrais studentais pasijus aplankę blic paskaitų turnyrą, kuriame Kauno kolegijos dėstytojai per 15 minučių trunkančias paskaitas atskleis įdomius faktus ir argumentus, susijusius su jų dėstomais dalykais. Paskaitų temos bus susijusios su medicina, verslu, technologijomis, kultūra ir kitomis sritimis.

Tie, kuriems vis dar nepavyksta apsispręsti, ką norėtų studijuoti ateityje, galės atlikti virtualų testą, nustatantį gebėjimus ir polinkius. Pagal gautus testo rezultatus bus siūlomos tinkančios studijų programos. Apie dominančias studijas renginio dalyviams galės papasakoti konsultuojantys studentai ir dėstytojai, taigi reikiamą informaciją bus galima sužinoti iš pirmų lūpų. Renginio lankytojai taip pat dalyvaus smagioje loterijoje, kurioje turės galimybę laimėti šaunių ir naudingų prizų.

Tą pačią dieną Kauno kolegijoje startui ruošis ne tik moksleiviai. Kauno kolegijos studentai būsimai karjerai ruošis susitikimuose su darbdaviais, diskutuodami studentų ir verslininkų forume, dalyvaudami seminare apie darbo paieškos strategijas ir planavimą.

Renginio programa – www.kauko.lt