Antradienį Šiaulių valstybinėje kolegijoje prasidėjo didysis diplomų teikimo maratonas – per tris dienas diplomus gavo 631 studentas. 61 studentui diplomai buvo įteikti vasario mėnesį (diplomais džiaugėsi Bendrosios praktikos slaugos studentai ir tie, kurie studijavo Aplinkos apsaugos arba Transporto logistikos technologijos studijų programas su gretutine vadybos kryptimi). Iš viso šiemet studijas kolegijoje baigia 692 studentai.

Savaitės pradžioje studijų baigimą liudijančius dokumentus gavo biomedicinos mokslų studijų srities Sveikatos priežiūros fakulteto studentai – kosmetologės, kineziterapeutai, burnos higienistai, taip pat didelis būrys socialinių darbuotojų.

Trečiadienį diplomai įteikti socialinių mokslų studijų srities studentams, vakar tokia pati šventė laukė technologijos ir socialinių mokslų studijų sričių studentų.

Verslo ir technologijų fakultetas išleido 436 studentus, Sveikatos priežiūros fakultetas – 256. 40 studentų diplomus atsiėnę Šiaulių valstybinės kolegijos Mokymo paslaugų centro Mažeikių skyriuje, Telšiuose – 31. 

Šiaulių valstybinės kolegijos bendruomenė džiaugiasi, kad studentai kasmet gausiai naudojasi mainų programos „Erasmus+“ teikiamomis galimybėmis: 2016–2017 studijų metais studijuoti svetur buvo išvykę 32 vaikinai ir merginos, praktikas svečiose šalyse atliko 73 studentai. 2017 m. absolvento praktika sudomino beveik dvi dešimtis studentų.

Penkiolika iš šių metų absolventų gavo vardines stipendijas, kuriomis studentus paskatino Kelmės, Šiaulių ir Radviliškio rajonų savivaldybės. Vardinė Pakruojo rajono savivaldybės stipendija ir LR Prezidento Kazio Griniaus stipendija įteikta vienam aktyviausių šios laidos studentų – kineziterapeutui Lukui Vaičiuliui. 35 studentai studijas baigė su pagyrimu.

Kaip teigia Šiaulių valstybinės kolegijos direktorė Natalija Šedžiuvienė, toks gausus puikius akademinius rezultatus demonstravusių absolventų būrys – darnaus bendro studentų, dėstytojų ir visos bendruomenės darbo rezultatas. Susirinkusiems į šventinius diplomų įteikimo renginius absolventams linkėta, kad išsilavinimas būtų vertybė, padėsianti išlaikyti visus kitus gyvenimo egzaminus, leisianti optimistiškai žiūrėti į pasaulį ir matyti ateityje daug perspektyvų.

Iš 2017 metų absolventų 472 studentai buvo pasirinkę nuolatinę studijų formą, 220 studijavo ištęstiniu būdu.  

Diplomų šventės, kurių studentai laukė su nekantrumu ir džiugesiu, netruko prabėgti, tačiau kolegijoje šurmulio netrūks – šiuo metu vyksta bendrasis priėmimas į aukštąsias mokyklas, o nuo liepos 25 dienos aukštosiose mokyklose prasidės sutarčių su pakviestaisiais studijuoti sudarymas.

Urtės Drąsutytės nuotraukos