ŠVK Reabilitacijos katedroje rengiami kineziterapijos ir kosmetologijos specialistai.

Kaip pasakojo Kosmetologijos studijų programos lektorė Lina Gineitytė, paslaugas profesinių praktikų metu studentės teikia jau penkerius metus. Pasimėgauti grožio paslaugomis gali visi norintieji, įkainiai nėra dideli, nes klientas moka tik už grožio paslaugų metu naudojamas profesionalias kosmetines priemones. Priemonės parenkamos atsižvelgiant į kiekvieno kliento odos būklę ir atliekamą kosmetinę procedūrą.

Grožio paslaugas antro kurso Kosmetologijos studijų programos studentės teikia gruodžio mėnesį, trečiakursės – sausį ir nuo kovo vidurio iki gegužės vidurio.

Verta paminėti ir tai, kad Kosmetologijos programos studentės atlieka praktiką ir įvairiuose SPA centruose, sanatorijose, pavyzdžiui, „Eglėje“ (Birštone, Druskininkuose), „Energetike“ (Palangoje) ir kituose. 

Šiek tiek apie procedūras

„Populiariausios procedūros – viso kūno masažas, anticeliulitinis masažas, limfodrenažas ir veido priežiūros procedūros (sonoforezė, mikrodermabrazija)“, – sako L. Gineitytė.

Viena iš naujausių procedūrų, siūlomų Sveikatos priežiūros fakultete, yra karštų akmenų masažas. „Šis ypatingas ir kaitra alsuojantis masažas yra atliekamas su šiltais natūraliais aliejais ir nugludinto paviršiaus pašildytais lavos akmenimis. Masažo metu šilumą savyje išsaugantys akmenys yra dedami ant refleksogeninių zonų, todėl jie stimuliuoja energetinius kūno centrus, atkuria prarastą vidinę pusiausvyrą. Masažo metu siekiama visiško kūno, proto ir dvasios atsipalaidavimo. Karštų akmenų masažas yra laiko patikrintas senovės gydymo metodas“, – atskleidė L. Gineitytė.

Taip pat klientai jau spėjo pamėgti sonoforezę  – veikliųjų medžiagų įterpimą į odą ultragarsu. Šios procedūros metu naudojama kosmetinė priemonė kur kas greičiau ir giliau įsiskverbia į odos sluoksnius ir ten dirba savo darbą – skatina kolageno ir elastino skaidulų sintezę, prisotina kraują deguonies, drėkina, jaunina odą. Paprastai kremo poveikis trunka iki pirmo prausimosi, nes tepant ar vilgant veidą medžiagos pasiskirsto tik odos paviršiuje. Veikiant ultragarso bangoms, ekstraktai, eliksyrai ar serumai įterpiami į pačius giliausius odos sluoksnius ir poveikis išlieka ilgesnį laiką.

O ar girdėjote apie jonoforezę? Tai galvanizacijos ir medžiagų įterpimo į tikrąją odą per epidermį naudojant elektros srovę derinys. Transderminis efektas keliskart padidėja dėl riebalinių ir prakaito liaukų angų panaudojimo. Ant odos tepami jonizuoti kosmetiniai preparatai, kurių veiksmingiems komponentams, veikiamiems išorinio elektros lauko, suteikiama galimybė patekti į 2 cm gylį. Tai unikalus reiškinys, turint omeny, kad šie elementai, įprastai užtepus ant odos, įsiskverbia tik 0,1 mm. Ši procedūra aktyvina kraujotaką, medžiagų apykaitą, vystančios odos ląstelės gauna trūkstamų medžiagų, drėgmės.

Studenčių patirtis: tokia praktika labai naudinga! 

Kaip pasakojo praktiką atliekančios studentės, dažniausiai pasimėgauti grožio paslaugomis Šiaulių valstybinėje kolegijoje ateina tie patys žmonės, jie atsiveda ir draugų, pažįstamų. Kalbos apie tokį centrą sklinda iš lūpų į lūpas.

Anot trečiakursės Editos Kareivaitės, nebereikia ieškoti praktikos vietos grožio salone, nes Šiaulių valstybinė kolegija suteikia puikią galimybę įgyti daugiau praktinių įgūdžių, išplėsti ir įtvirtinti sukauptas žinias: „Grožio paslaugų centre lankosi įvairūs klientai, skirtingo amžiaus, profesijų. Tai labai didelis privalumas, nes mes sprendžiame įvairias problemas, todėl galime gauti visokios patirties. Sausio mėnesį vykusios praktikos metu nustebino klientų gausa, nė viena studentė neliko be darbo, o vietų visiems norintiems nebeužteko. Kosmetologo profesija reikalauja labai daug praktinių įgūdžių, dauguma dalykų išmokstami tik susiduriant su tam tikromis problemomis, todėl tokia praktika be galo svarbi. Be to, reikia paminėti, kad teikiamų paslaugų pasirinkimas tikrai platus, klientai gali rinktis iš visų procedūrų, kurias atlikti mokėmės nuo pat pirmo kurso. Kiekviena praktika – galimybė išmokti naujų dalykų, todėl mes tobulėjame ir besimokydamos naujovių, ir kartodamos tai, ką jau mokame. Pačios studentės turi progą įsivertinti įgūdžius, gali suprasti, kuri sritis labiausiai domina, kur dar trūksta žinių, be to, manau, tai labai patogu ir dėstytojams, kurie vertina praktinius įgūdžius.“

Jai antrino kurso draugė Rūta Dikaitė: „Praktikos metas – galimybė parodyti, ką studentas išmoko. Mes – trečiame kurse, žinių bagažas jau yra pripildytas. Praktikos niekada nebus per daug žmogui, kuris nori įgyti kuo daugiau praktinių įgūdžių. Klientų turėjome tikrai daug, mes tuo džiaugiamės – prisiminėme viską, net ir tai, ką galbūt jau buvome nuo pirmo kurso ir šiek tiek primiršusios. Tokia praktika naudinga pačiam būsimam grožio terapeutui, kuris nori siekti profesinių aukštumų, tobulėti“, – mintimis dalijosi studentė.

Apie Kosmetologijos studijų programą

Pirmo kurso studentės mokosi diagnozuoti kliento veido odos būklę, atlikti demakiažą, t. y. tinkamai nuvalyti veido odą, atlikti veido masažą. Antraisiais metais studentės gilina žinias ir mokosi dirbti su bazinėmis veido procedūromis, kosmetologine įranga, mokosi kūno masažų atlikimo technikų, makiažo ir nagų priežiūros metodikų paslapčių. Trečiame kurse apibendrinamos jau sukauptos žinios, praktiniai įgūdžiai, išmokstama naujų netradicinių masažo technikų, SPA procedūrų.

Studentės studijų metu atlieka įvairias praktikas, išbando save skirtingose srityse: teorinės žinios įtvirtinamos veido priežiūros metodikų, dekoratyvinės kosmetikos, nagų priežiūros metodikų, slaugos pagrindų, kūno priežiūros metodikų praktikose ir, žinoma, paskutiniais studijų metais atliekamoje baigiamojoje praktikoje.

Sėkmingai baigęs studijų programą studentas išmano įvairių žmogaus amžiaus tarpsnių anatomijos, fiziologijos, patologijos ypatumus; turi žinių apie kosmetologijoje naudojamų medžiagų sudėtį, kosmetinių produktų derinimo taisykles ir kosmetinių procedūrų derinimo principus, kosmetologinių aparatų naudojimo paskirtį. Toks specialistas geba įvertinti kliento odos būklę, remdamasis funkciniais, estetiniais, amžiaus kriterijais, tikslingai parinkdamas vertinimo metodus ir įrangą, atsižvelgdamas į asmens anamnezės duomenis, identifikuodamas estetinius kliento poreikius; moka sudaryti trumpalaikius ir ilgalaikius kosmetinių procedūrų planus, įvertinęs odos būklę ir nustatęs individualius objektyvius ir subjektyvius odos pokyčius; analizuoja ir savarankiškai parenka kosmetines medžiagas, kosmetologinę įrangą ir prietaisus, atsižvelgdamas į kliento poreikius ir atliekamos procedūros pobūdį; savarankiškai atlieka kosmetines procedūras, užtikrina teikiamų paslaugų kokybę, saugumą specializuotose (grožio, sveikatinimo, sveikatingumo sritys) ir nespecializuotose vietose, vadovaudamasis kosmetologinę veiklą reglamentuojančiais dokumentais bei teisės aktais, higienos reikalavimais, ergonomikos principais.