Parodoje, kur susipina žinios ir praktika, tradicijos ir inovacijos, veikė du universiteto stendai. Viename buvo demonstruojami įvairūs LEU mokslo pasiekimai, o kitame stende universiteto atstovai moksleiviams, jų tėveliams, mokytojams ir visiems besidomintiems aukštuoju mokslu pasakojo apie LEU studijų programas, pasirinkimo galimybes, priėmimo tvarką, apgyvendinimo sąlygas, finansinę paramą, karjeros galimybes ir kitus dalykus, kurie yra svarbūs stojant į didžiausią pedagogus rengiančią aukštąją mokyklą Lietuvoje, supažindino būsimus studentus su LEU siekiais ir tikslais.
Studijų ir mokslo stenduose apsilankė labai daug susidomėjusių žmonių, o taip pat ir LEU rektorius akademikas Algirdas Gaižutis, LEU mokslo ir plėtros prorektorius Aivas Ragauskas, LEU dekanai ir prodekanai.
LEU Plėtros ir ryšių direkcijos direktorius Kęstutis Šalavėjus teigia, kad moksleiviai aktyviai domėjosi Lietuvos edukologijos universitetu. „Būsimus studentus ypač domino su pedagogika, gamtos mokslais, sportu, filologija susijusios programos. Taip apt noriu pasidžiaugti mūsų universiteto atstovais, kurie organizavo diskusijas ir pokalbius su studentais apie karjeros galimybes, ir padėkoti universiteto darbuotojams ir didžiulei studentų grupei, kurie tris dienas gražiai reprezentavo universitetą, dalijo informacinę medžiagą, atsakinėjo į moksleivių ir jų tėvų, mokytojų klausimus“, – sako K. Šalavėjus.
Parodos metu lankytojus stebino ir linksmino LEU kino ir teatro pedagogikos studentai. Jie parodoje demonstravo mimų improvizacinius pasirodymus praeiviams, taip reprezentuodami universitetą ne tik stenduose, bet ir visoje parodos teritorijoje. Moksleiviai mielai fotografavosi kartu su mimais, panaudodami LEU rėmelį, kuriame skelbiama: „LEU – mano karjeros pradžia“.
Parodos lankytojai įvertino ir gyrė jaunatvišką, bet drauge ir akademišką LEU Plėtros ir ryšių direkcijos Ryšių su visuomene skyriaus išleistą knygelę „Studijos Lietuvos edukologijos universitete 2015“.
Pirmąją parodos dieną LEU organizavo diskusiją „Kuris karjeros kelias teisingas?“. Jos metu iš sėkmingos karjeros keliu einančių žinomų Lietuvoje žmonių moksleiviai išgirdo pamąstymų ir patarimų apie sėkmingo karjeros kelio pasirinkimą. Diskusijoje patirtimi dalijosi LEU absolventas ir VU Komunikacijos fakulteto strateginės raidos prodekanas Rimvydas Laužikas, leidėjas, fotografas, keliautojas, dokumentinių filmų autorius, išgarsėjęs albumu „Neregėta Lietuva“, LEU absolventas Marius Jovaiša, „Cezario grupės“ aktorius ir LEU dėstytojas Vytautas Kontrimas. Diskusiją vedė Vilniaus Radvilų gimnazijos istorijos mokytojas ir Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) dėstytojas Mindaugas Nefas. Diskusijos dalyviai daug kalbėjo apie mokymąsi, dalijosi patirtimi, patarinėjo, kaip mėgstamą veiklą susieti su studijomis, ir teigė, kad mokymasis vyksta visą gyvenimą.
LEU dėstytojas V. Kontrimas linkėjo abiturientams mėgautis būsimomis studijomis, turėti ambicijų ir siekti maksimalaus rezultato. Jis teigė, kad didžiausia šių laikų problema yra apatija, todėl linkėjo moksleiviams jai nepasiduoti. LEU dėstytojui pritarė žinomas fotografas ir LEU absolventas M. Jovaiša, kuris abiturientams patarė sveikai valgyti ir gerai miegoti, belaukiant egzaminų ir apsisprendimo meto, nepamiršti sveikatos ir dvasios ramybės. LEU absolventas R. Laužikas patarė moksleiviams įsiklausyti į save: „Nebijokite savęs, pažiūrėkite, kas jums patinka, ir tai darykite“.
Antrąją parodos dieną vyko daug moksleivių dėmesio sulaukusi paskaita „Ar verta būti mokslininku?“, kurią vedė ir savo patirtimi dalijosi LEU doktorantas ir LEU Studijų rinkodaros ir karjeros skyriaus vedėjas Justinas Monkevičius. Jis kvietė moksleivius pasvarstyti, ar šie norėtų būti tokių mokslininkų kaip Izaokas Niutonas, Galilėjas Galilėjus ar Marija Kiuri vietoje, pasakojo apie mokslo svarbą ir dalykus, kurie be mokslo neegzistuotų. „Mokslas yra tiesus kelias į taiką. Mokslininkas glūdi tavyje – išleisk jį“, – sakė pranešėjas moksleiviams ir pabrėžė, kad žmonės iš prigimties yra smalsūs, o mokslas yra geriausia vieta išlaisvinti savo smalsumą. Pasak J. Monkevičiaus, mokslas yra amžina laimė, nes visada sužinai tai, ko dar niekas nežinojo.
Parodoje veikusioje 3K zonoje vyko du LEU prisistatymai, kurių metu studentai papasakojo apie savo patirtį Lietuvos edukologijos universitetu besidomintiems moksleiviams, kalbėjo apie universitete esančias galimybes.
Abiturientams ši paroda – puiki galimybė susipažinti su Lietuvos aukštųjų mokyklų siūlomomis specialybėmis ir studijų sąlygomis. Paroda „Studijos 2015“ kasmet plečiasi ir auga, pasipildo naujomis teminėmis erdvėmis ir naujais renginiais. Šiemet renginiai užėmė visas „Litexpo“ konferencijų sales ir papildomas renginių erdves. Šios parodos dalis yra ir LEU – didžiausia pedagogus rengianti aukštoji mokykla Lietuvoje.