2015 m. vasario mėn. 5–7 d. Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ (Laisvės pr. 5, Vilnius) vyks XIII tarptautinė mokymosi, žinių ir karjeros planavimo paroda „Studijos 2015“. Joje tradiciškai dalyvaus ir Lietuvos edukologijos universitetas (LEU). Parodoje veiks du universiteto stendai. Viename bus demonstruojami LEU mokslo pasiekimai, o kitame stende universiteto atstovai moksleiviams, jų tėveliams, mokytojams ir visiems besidomintiems aukštuoju mokslu pasakos apie plataus profilio edukologus rengiančio didžiausio universiteto Lietuvoje studijų programas, pasirinkimo galimybes, priėmimo tvarką, apgyvendinimo sąlygas, finansinę paramą, karjeros galimybes ir kitus dalykus, kurie yra svarbūs stojant į šią aukštąją mokyklą, supažindins su LEU siekiais ir tikslais.
LEU renginiuose – apie sėkmingos karjeros kelią
Vasario mėn. 5 d. (ketvirtadienį) 13.15–14.00 konferencijų salėje 5.3 vyks LEU organizuojama diskusija „Kuris karjeros kelias teisingas?“, kurioje iš sėkmingos karjeros keliu einančių žinomų Lietuvoje žmonių moksleiviai išgirs pamąstymų ir patarimų apie sėkmingo karjeros kelio pasirinkimą, kaip nesuklysti renkantis studijas. Diskusijos dalyviai pasidalys savo patirtimi universitete ir papasakos apie pirmus žingsnius sėkmingos karjeros link. Diskusijoje dalyvaus LEU absolventas ir VU Komunikacijos fakulteto strateginės raidos prodekanas Rimvydas Laužikas, leidėjas, fotografas, keliautojas, dokumentinių filmų autorius, išgarsėjęs albumu „Neregėta Lietuva“, LEU absolventas Marius Jovaiša, „Cezario grupės“ aktorius ir LEU dėstytojas Vytautas Kontrimas. Diskusiją ves Vilniaus Radvilų gimnazijos istorijos mokytojas ir Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) dėstytojas Mindaugas Nefas.
Vasario mėn. 6 d. (penktadienį) 12.15–13.00 konferencijų salėje 3.1 vyks LEU organizuojama paskaita „Ar verta būti mokslininku?“, kurią ves ir savo patirtimi dalysis LEU doktorantas ir LEU Studijų rinkodaros ir karjeros skyriaus vedėjas Justinas Monkevičius.
13.30–14.00 3K zonoje vyks LEU prisistatymas, kurio metu studentai Aistė ir Gabrielius papasakos apie savo patirtį Lietuvos edukologijos universitetu besidomintiems moksleiviams. O vasario mėn. 7 d. (šeštadienį) 12.00–12.30 3K zonoje LEU studentės Karolina ir Ivona pasidalys su moksleiviais patirtimi apie studijas LEU, papasakos apie universitete esančias galimybes.
LEU pristatys mokslo pasiekimus – edukacinį žaidimą ir korepetitorių internete
Vasario mėn. 5–7 d. 3 salėje (antrame aukšte) veiks Lietuvos edukologijos universiteto mokslo stendas. Jame bus pristatomi universiteto mokslo pasiekimai.
Mokslo stende vyks edukacinės programos „GoHisto“ pristatymas. Tai – istorijos korepetitorius internete, padedantis pasiruošti istorijos egzaminui. Prie šios programos kūrimo prisidėjo du LEU Istorijos fakulteto dėstytojai – doc. dr. D. Karvelis ir lekt. dr. A. Svarauskas.
Taip pat lankytojai LEU mokslo stende galės susipažinti ir su kita universiteto mokslininkų kurta programa – priešmokyklinio amžiaus vaikams skirtu edukaciniu žaidimu „Žaliasis tyrinėtojas“. Šį gamtamokslinio turinio skaitmeninį 3D edukacinį žaidimą sukūrė LEU dėstytojos prof. dr. O. Monkevičienė, dr. K. Stankevičienė, dr. B. Autukevičienė kartu su UAB „Multimediamark“. Tai patraukli ugdymo priemonė priešmokyklinio amžiaus vaikams, suteikianti galimybę jiems gilinti pažinimą, mokytis spręsti problemas, patiems kurti istorijos vystymosi versijas, mokytis modeliuoti situacijas, perkelti objektus ir situacijas į skirtingas virtualias aplinkas ir stebėti jų pokyčius, žaidimo idėjas, tyrinėjimus perkelti į natūralią aplinką, atlikti kūrybinius darbus. Kartu lavinama taisyklinga vaikų kalba, plečiamas žodynas, ugdoma kalbinė raiška. Visos edukacinio žaidimo struktūrinės dalys (peizažo kvadratėliai) yra skirtingo sudėtingumo lygio. Atlikdami virtualias problemines, kūrybines užduotis ir tyrinėjimus, vėliau vaikai kai kuriuos problemų sprendimo etapus, kūrybinius sprendimus ir eksperimentus gali pakartoti realioje gamtinėje ir socialinėje aplinkoje, atpažinti virtualiai ištyrinėtų daiktų ir reiškinių savybes realiame pasaulyje. Priemonė paprasta ir pritaikyta priešmokyklinio amžiaus vaikų gebėjimams.
Mokslo pasiekimai iš LEU laboratorijų ir auditorijų
LEU Lituanistikos fakulteto docentė dr. R. Rinkauskienė parodos lankytojus supažindins su šiuolaikine tarmėtyra. Bus interaktyviai pristatomi netikėti šiuolaikinės tarmėtyros atradimai, naujausi ir įspūdingiausi duomenys apie tarmes; pateikiami moksliniai argumentai, įrodantys, kad tarmės tebėra itin gyvybingos.
Besidomintys muzika bus supažindinami su edukacinės operos „Gripino svajonė“ kūrimu, kurį pristatys kompozitorius ir LEU dėstytojas V. Barkauskas jaunesnysis.
Tiksliųjų ir gamtos mokslų mėgėjams LEU taip pat parengė pristatymų – mokslo stende bus pristatomas mikroskopavimas, demonstruojamos kolekcinės tiriamosios medžiagos, vaizdo klipai. Visą tai pristatys LEU dėstytojai dr. A. Remeikis ir doc. dr. A. Diškus.
Mugės lankytojai galės susipažinti su žmogaus kūno tyrimais. LEU GMTF lekt. R. Mackevičienė demonstruos spirometrą su kompiuterine duomenų analizavimo programa.
Taip pat visi besidomintieji bus supažindinti su Lietuvos gėlųjų vandenų hidrobiontais. Stende bus demonstruojami žuvų muliažai, skaidruolės, nuotraukos, spausdinta medžiaga, tyrimų įranga.
Parodos lankytojai turės išskirtinę galimybę susipažinti su naujomis, pridėtinę vertę generuojančiomis, ultragarsinėmis sistemomis ir su LEU laboratorijoje sukurtomis ultragarsinio sintetinių medžiagų pjovimo įrenginio galimybėmis. LEU sukurti keitikliai ultragarsiniam sintetinių medžiagų pjovimui (ultragarsiniai peiliai) gali ne tik audinį perpjauti, bet ir aplydyti kraštus ir kt.
Taip pat LEU stende vyks GIS (Geografinių informacinių sistemų) taikymo geografiniuose tyrimuose, mineralų įvairovės ir jų tyrimų pristatymai.
Lietuvos edukologijos universitetas kviečia atvykti į vasario mėn. 5–7 d. Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ (Laisvės pr. 5, Vilnius) vyksiančią parodą „Studijos 2015“ ir apsilankyti LEU stenduose ir renginiuose.