Klaipėdą jis aplanko jau trečią kartą nuo 2006 m. Siekiant papuošti mūsų miestą, apskritį ir universitetą daug jėgų ir laiko paaukojo Klaipėdos universiteto mišraus choro „Pajūrio aidos“ meno vadovas, Klaipėdos miesto chorinės bendrijos „Aukuras“ tarybos pirmininkas Algirdas Šumskis.

Festivalio atsiradimas Klaipėdoje

„Mes visada važiuodavome į Vilnių, kildavo problemų dėl transporto ir aš pagalvojau, kodėl festivalio negalime atvežti į Klaipėdą? Kodėl visi chorai negalėtų atvažiuoti į Klaipėdą? Vilniuje ir taip apstu įvairių renginių, o Klaipėdoje chorinių renginių nėra daug. Akademiniai, studentų chorai yra vieni iš pajėgiausių chorų Lietuvoje. O atvežti juos parodyti Klaipėdai ir visai apskričiai − didelė šventė. Tai ir buvo pagrindinė šio renginio mintis  – atvežti festivalį į Klaipėdą.“ – pasakoja Algirdas Šumskis.

Didžiausi sunkumai organizuojant renginį

„Kaip visada labai problematiška ir sudėtinga gauti finansavimą festivaliui. Pinigų Lietuvoje yra, bet kultūrai ir menui tie pinigai retai kada skiriami. Studentų chorai noriai atvažiuoja į Klaipėdą ir dėl to jiems problemų nekyla. Šiemet pas mus atvyksta praktiškai visi Lietuvos aukštųjų mokyklų chorai. Nedalyvauja tik Vilniaus karo akademijos vyrų choras, o neatvyksta jie dėl labai svarbios priežasties: žinant dabartinę politinę situaciją jie privalo dalyvauti pratybose. Neatvyko dar pora chorų, kurie turėjo savo vidinių problemų.“

Kodėl festivalis skirtas Tarptautinei studentų dienai?

„Tai yra proga, dėl ko šis festivalis vyksta. Labai daug kas galvoja, kad studentų dieną reikia organizuoti šventę, eiti į kokį barą. Šis festivalis yra, tam tikra prasme, alternatyva studentų dienai. Nebūtina „baliavoti“, reikia rodyti, kas tas studentas − akademinis žmogus, kuris ugdo save Lietuvai. Norima parodyti, kad studentas – jaunas, kūrybingas, dvasingas žmogus, kuris gali parodyti, ko jis iš tikrųjų yra vertas. Festivalis – visuomenės edukacinė programa, siekiama, kad mūsų bendruomenė geriau pažintų tokį jaunimą. Labai dažnai girdime atlaidų visuomenės požiūrį į jauną žmogų, kad čia visi bėga į užsienį, niekam niekas nerūpi… Vis dėlto, mes parodome gražų jaunimą, kuris ne tik gražiai dainuoja, bet ir rūpinasi Lietuvos ateitimi, čia mokosi. Su choristais mes dažnai lankomės ir globos namuose, norime pasirodyti ne tik tai visuomenės daliai, kuri gali ateiti ir pasiklausyti mūsų, bet ir tai, kuri ne visada gali aplankyti mus koncertuose.“

Choristų įspūdžiai

Lietuvos edukologijos universiteto studentė dalijosi įspūdžiais, kaip jai sekėsi ruoštis festivaliui: „Ruoštis festivaliui sekėsi puikiai, intensyviai dirbome, laukėme šio renginio, nes žinojome, kad patirsime daug gerų įspūdžių. Tai ir suteikė daug ryžto padirbėti.“

Vilniaus Gedimino technikos universiteto studentas taip pat liko neabejingas šiai šventei: „Į Klaipėdą atvykome penktadienį vakare, o šeštadienį išvykome giedoti į Palangos bažnyčią. Tikrai smagiai praleidome laiką, ne pirmą kartą dalyvauju šiame festivalyje ir kol kas man jis visiškai neatsibosta.“

Klaipėdos universiteto studentas pasakojo, kad festivaliui ruošėsi rimtai ir sunkiai, daug repetavo. „Pačiam ruoštis sekėsi kiek lengviau, nes esu iš menų fakulteto. Mūsų vadovas Algirdas investavo labai daug laiko, kantrybės ir nervų į mūsų pasirodymą. O pats festivalis praėjo puikiai, šis festivalis buvo šiltesnis nei praėjusiais metais Vilniuje, bet Vilniuje buvo pasirūpinta geresne vieta koncertuoti. Čia choristams teko truputį pasispausti, todėl negalėjome pasikviesti daug žiūrovų.“

Choristus ir meno vadovą kalbino Emilija Masnikaitė
Nuotraukos Ritos Gorodeckienės