Naujosios medijos – „nauja“ nereiškia „skaitmeniška“

 

Nors naujosios medijos dažniausiai siejamos su skaitmeninėmis technologijomis, tačiau čia žodis „nauja“ nereiškia „skaitmeniška“, arba tai galės reikšti tik kurį laiką, nes esant šiuolaikiniam technologinių pokyčių greičiui – „skaitmeniška“ greitai gali tapti tiesiog „sena“. Tuomet „naujosios“ poziciją užims koks nors kitas medijų bruožas.  Tad akivaizdu, kad kalbant apie medijas bet kokiame kontekste visada susidursite su žodžių junginiu „nuolatinė kaita“, o kur kaita – ten reikalingas ir greitis bei greiti rezultatai.

Tad multimedijų technologijos – tai paklausiausia šių laikų meninė sritis IT sektoriuje. Kiekvienas parduotuvės prekių katalogas, iš tolo šviečianti lauko reklama, jūsų mėgstamo prekės ženklo logotipas, internete šmėžuojantys baneriai ar reklaminiai vaizdo įrašai, animacija ir dar daugybė kitų vaizdinės komunikacijos objektų nebūtų atsiradę be aštraus multimedijų technologo mąstymo, estetinio komponavimo bei neretai valandų valandas trunkančio maketų tobulinimo. Tai patvirtina ir BIT absolventė Sandra, kuri teigia studijų metu prie kompiuterio leidusi labai daug laiko.

„Per trumpą laiką gali gauti daug žinių, tačiau didžiausias iššūkis buvo tempas, nes tu labai daug mokaisi, turi daryti praktinius darbus, ir kartais darai darbus prie kompiuterio daugiau negu 12val. , tačiau visas tas vargas labai atsiperka.“ – įspūdžiais apie multimedijos studijas dalinasi Sandra.

5.5 mėnesių trukmės multimedijos technologijų programos paskirtis

Multimedijos techniko modulinė profesinio mokymo programa skirta kvalifikuotam multimedijos technikui parengti, kuris savarankiškai gebėtų:

  • kurti bei redaguoti dvimatės ir trimatės grafikos produktus;
  • kurti ir redaguoti animacijos produktus;
  • kurti, montuoti bei redaguoti vaizdo ir garso produktus;
  • kurti skaitmeninės komunikacijos kanalus;
  • publikuoti vaizdo bei garso produktus. 

Atminkite, kad ši sritis yra neatsiejama nuo kūrybiškumo ir yra skirta ne tik norintiems vartoti multimedijų turinį, bet ir prisidėti prie jo kūrimo. Tad pasirinkus šią specialybę jūs esate priverčiamas neatsilikti nuo vyraujančių tendencijų ir judėti vis greičiau, nes kokybiško dizaino poreikis auga neįtikėtinu tempu.

Būsimo multimedijos techniko darbo specifika

Mąstant apie grafikos dizaino ir multimedijos technologijų ateitį, tai didžiausią rinkos dalį užims animacija ir virtuali realybė. Tradicinės spaudos sritys jau išeina iš rinkos, o ateitimi tampa skaitmeninė medija. Papildytosios realybės ir virtualios realybės patirtys leidžia žmonėms įsijausti į multimedijos techniko kūrinius, nesvarbu, ar tai būtų poilsio, švietimo ar profesiniai tikslai. Dizaineriai bus atsakingi už tų pasaulių sukūrimą, kad žmonės galėtų įsijausti. Papildyta realybė taip pat leis dizaineriams atsiriboti nuo savo darbo stalo, įtraukti daugiau realaus pasaulio elementų.

Pavyzdžiui, vis populiarėjantis 3D spausdinimas privers dizainerius neatsilikti nuo pramonės tendencijų ir judėti vis greičiau. Kai ši technologija taps prieinama masėms, kokybiško dizaino poreikis bus dar didesnis.

Asmuo, įgijęs multimedijos techniko kvalifikaciją, galės dirbti kino pramonėje, televizijos ir radijo kompanijose, skaitmeninių medijų įmonėse, reklamos agentūrose, taip pat individualiai. Ir tam netruksite nei pusės metų.

Asmeninės savybės daro įtaką geriems rezultatams

Multimedijos technikui svarbios šios asmeninės savybės: savarankiškumas, kūrybiškumas, komunikabilumas, dėmesio koncentracija. O studijų pradžiai tereikia kompiuterio ir didelio noro mokytis.

Nors daugelio nuomone, ši sritis yra lengvas darbas, tačiau anaiptol – jei nori būti geras ir paklausus savo srities specialistas, reikia atiduoti save ir daug dirbti. Tokio darbo didžiausias privalumas – galimybė pasireikšti individualiai. Ši privilegija atsispindi ir studijų programoje, o tą gali patvirtinti BIT absolventė Augustė.

„Per studijas tikrai turėjome laisvę ieškoti savo balso ir tai daryti ten, kur galbūt aišku, jog jo nėra.“ – pasakoja Augustė.

Multimedijos technologai taip pat turi būti itin komunikabilūs, nes šiai sričiai būdingas komandinis darbas, tenka bendrauti su klientais ir kitais dizaineriais, tad labai svarbu įsigilinti į kliento poreikius ir ne tik suprasti ko klientas nori, bet ko jam reikia.

Taip pat aktualūs laiko valdymo įgūdžiai – juk tikėtina, kad dirbsite ne su vienu, o su keliais klientais arba keliuose projektuose vienu metu. Tad terminai ir tam tikra disciplina gali suteikti šiai sričiai tam tikros atspirties. Tą patvirtina ir minėta BIT absolventė Augustė.

„Tikrai gerai, kad turėjome terminus, nes kūrybinės mūzos tikrai dažniau apeis, nei aplankys.“ – teigia Augustė ir priduria, kad vienas iš sunkiausių modulių buvo – animacija.

 „Per visą mokymosi laiką nesu tiek praleidusi prie kompiuterio, kiek per animaciją. Sėdi, darai, neišeina, bandai iš naujo. Per paskaitas prireikė daugiau laiko „pagauti kampą“, kaip ta animacija veikia. Svarbiausia, reikia nebijoti klausti – tai sena kaip pasaulis tiesa: nėra durnų klausimų. Nors kartais atrodė nejauku, jog galbūt esi tas vienintelis iš grupės, kuriam neaišku. Bet ateini mokytis, o ne žinoti viską. Studijų laikas praeina greičiau nei atrodo ir siūlau visiems pasiimti iš to kiek įmanoma daugiau.“, - pasakoja Augustė.

Tuo tarpu BIT absolventė Lina teigia, kad studijuoti nebuvo sunku dėl vienos priežasties – nes buvo be galo įdomu.

Daugiau informacijos apie multimedijos techniko modulinę programą rasite: https://bit.lt/studijos/multimedijos-studijos/