Uždavėme kelis klausimus 3 moksleiviams: gimnazistui Simui iš Kauno, moksleivei Godai iš Vilniaus ir abiturientei Kamilei iš Kauno.
 
Kaip reagavai, kai sužinojai apie „netikėtas“ atostogas?
 
Simas: Tikrai nesitikėjau, kad turėsime tokį ilgą laisvo laiko tarpą moksluose. Aišku, iš pradžių džiaugiausi, kaip ir kiti bendraamžiai, nes visgi nereikės eiti į mokyklą, nekvies prie lentos atsakinėti žodžiu, raštu. Tačiau kai sužinojau, kad bus uždarytos visos parduotuvės, kino teatrai, šypsena iškarto dingo. Pirmoji savaitė buvo gan paini. 
 
Goda: Kai sužinojau apie karantiną, labai apsidžiaugiau ir iškart nusprendžiau, kad labai daug sportuosiu. Svajojau apie tokias atostogas.
 
Ar susikūrei savo darbotvarkę? Ką veiki atostogų metu? 
 
Simas: Tvirtos dienotvarkės kol kas neturiu. Pirmas dienas vaikščiojau iš kampo į kampą, neturėdamas ką veikti. Vėliau po truputį planavausi veiklą, tai su riedlente pavažinėti, filmą kokį pažiūrėti, pradėjau skaityti knygą apie pirmąjį pasaulinį karą (kas man tikrai nėra būdinga :D). Motociklą su tėčiu pagaliau sutvarkėme, tai bent jau kitą savaitę planuoju didžiąją dalį laiko praleisti gaudydamas vėją mieste. Mokymosi kol kas mano tvarkaraštyje nėra, nes daugelis mokytojų informavo, kad nuotolinis mokymasis prasidės nuo kovo 30 dienos, bet savaime aišku, jau pradėjau daryti kai kuriuos namų darbus, pavyzdžiui pradėjau skaityti lietuvių programinius kūrinius (Skirgaila ir Anykščių šilelis). 
 
Goda: Per šias atostogas labai daug sportuoju. Atsikeliu apie 9-tą valandą, nusiprausiu, pavalgau, patikrinu socialinius tinklus, pasportuoju. Tada pažiūriu kokį nors filmą, tada vėl einu sportuoti, ir likusį laiką daugiausia bendrauju su draugais per internetą. 
 
Kamilė: Iš tikrųjų nesitikėjau, kad į mokyklą nereikės eiti taip ilgai, taigi nebuvau nieko suplanavusi. Per karantiną nesimokau, visas laikas skirtas laisvalaikiui: technologijų naudojimui, išėjimui į lauką su draugais, bendravimui su šeima. 
 
Apie tai, kad po šių atostogų teks mokytis nuotoliniu būdu jau pagalvoji? Ar yra kokio nerimo? 
 
Simas: Apie nuotolinį mokymą nuomonės  neturiu, nes dar neteko su tuo susidurti, tačiau manau bus smagi patirtis.
 
Goda: Pagalvojau, manau, kad man tai patiks. Šiek tiek domėjausi, ir mačiau kaip kitose šalyse tai vyksta.
 
Kamilė: Kaip tai vyks nežinau, bet artimiausiu metu turėčiau gauti informaciją iš auklėtojos. Per daug galvos nesuku, mokytojai patys nelabai žino kaip viskas vyks, bet manau, kai ateis laikas, viską išsiaiškinsime kartu.
 
Mokyklos ir draugų netrūksta?
 
Simas: Pagrindinis dalykas, dėl ko darosi niūroka, tai dėl draugų, labai seniai kai kuriuos jau mačiau, o blogiausia žinoti, kad nematysiu jų galbūt dar kelis mėnesius... 
 
Kamilė: Aišku, į mokyklą norisi. Laiko į valias, o veiklos nedaug. 
 
Svarstoma, kad gali būti, kad dėl šių neplanuotų atostogų gali trumpėti vasaros atostogos. Nebus per trumpos?
 
Goda: Ir šiaip per trumpos.. Dabar tai iš vis bus..