Susipažinkime

Katedra kuruoja biologijos bakalauro studijų programą bei ichtiologijos ir žuvininkystės magistrantūros studijų programą. Trečiame kurse studentai turi galimybę rinktis ichtiologijos šaką ir plačiau nagrinėti mokslą apie žuvis. Baigę bakalauro studijas absolventai gali gilintis į ichtiologiją ir žuvininkystę magistrantūros studijose. Jas baigusieji paprastai dirba tiriamąjį darbą aplinkos apsaugos ir medicinos įstaigose ar gamyboje, kur technologijos yra susijusios su biologiniais procesais, o po vienerių edukologijos studijų metų jie gali dirbti ir mokytojais.

Muziejus – galimybė prisiliesti prie klasikinės biologijos

Biologijos katedros muziejaus istorija siekia 1988 metus, o čia esančios kolekcijos eksponatų istorija prasidėjo Jūrų muziejuje. R. Kybrancienė papasakojo, kad kolekciją sudaro apie 5000 eksponatų. Tai – vabalai, žinduoliai, paukščiai, tačiau didžiausią eksponatų dalį sudaro drugiai. Jaunesniosios mokslininkės teigimu, ši drugių kolekcija – viena vertingiausių, nes joje surinktos beveik visos Lietuvoje pasitaikančios makrodrugių rūšys.

Katedros vedėja doc. dr. R. Jankauskienė pabrėžė, kad muziejus skirtas ne tik ekskursijoms. „Muziejaus eksponatai panaudojami kaip vaizdinė medžiaga bestuburių zoologijos, zoologijos, ekologijos paskaitų metu“, – muziejaus naudą akcentavo vedėja.

Gamtos muziejus – tai ne tik studentų paskaitoms naudojamos vaizdinės priemonės. Nors muziejuje lankosi ir eksponatus apžiūri įvairios ekskursijų grupės iš Lietuvos miestų, čia organizuojami ir edukaciniai užsiėmimai mokytojams, kurių metu diskutuojama, kaip pritaikyti ekspoziciją gamtamoksliniam moksleivių lavinimui. Tokiu būdu moksleiviai ir jų mokytojai yra supažindinami su Klaipėdos universitetu, Biologijos katedra ir jos kuruojamomis studijų programomis.

Genetikos laboratorija – modernioji biologija

Doc. dr. R. Jankauskienė pristatė katedroje taikomas modernios biologijos technologijų galimybes. Jas suteikia genetikos laboratorija. Lektorė Airina Salytė paaiškino, kad laboratorijoje dabar yra visa reikiama įranga: „Galima atlikti įvairius tyrimus, pradedant DNR išskyrimu ir baigiant elektroforezės metu gautų rezultatų analizavimu.“ Katedros vedėja patikino, kad Biologijos katedros studentai taip pat įsijungia į veiklą šioje laboratorijoje: „Studentai turi galimybę tiek stebėti, tiek ir patys atlikti įvairius tyrimus genetikos ar molekulinės biologijos laboratorinių darbų metu.“

 

Živilė Aleksandravičiūtė