Medienos dirbinių technologijų bakalaurų poreikis grindžiamas esama ir prognozuojama situacija šioje šalies ūkio šakoje. 2010 metų duomenimis, medienos sektoriuje dirbo daugiausiai Lietuvos apdirbamosios pramonės darbuotojų (51 tūkst.). Medienos sektorius apima apie 8 % Lietuvos metinio bendrojo vidaus produkto (BVP) ir pastarųjų dviejų metų gamybos ir eksporto augimai sudarė apie 20 %.

2012 metais medienos produktus gaminančių įmonių suskaičiuojama apie 2000. Natūralu, kad tam reikia nemažo skaičiaus gerai paruoštų vadovų, inžinerijos, pardavimų ir rinkodaros specialistų. Prezidentė D. Grybauskaitė 2012 m. lankydamasi didžiausioje Lietuvoje medienos plaušų plokščių gamybos bendrovėje „Grigiškėse“ pabrėžė medienos biomasės svarbą inovatyvių produktų ir energijos gamybai Lietuvoje.

2012 m. darbo rinkos prognozėje teigiama, kad didžiausias teigiamas darbo vietų steigimo balansas prognozuojamas pramonėje – baldų gamybos, medienos ir medienos dirbinių gamybos, drabužių siuvimo (gamybos), maisto produktų bei gėrimų gamybos įmonėse. Tą patvirtina ir KTU Dizaino ir technologijų fakulteto Medienos technologijos katedros patirtis. Su katedra nuolat susisiekia medienos pramonės įmonių atstovai, ieškantys medienos apdirbimo specialistų, prašo parekomenduoti studentus, kurie kilę iš tų apskričių, kuriose veikia įmonės. Ypatingas specialistų trūkumas jaučiamas Kauno, Vilniaus, Klaipėdos, Utenos ir Šiaulių apskrityse.

Aktyvi SBA koncerno ir kitų įmonių pozicija – įmonės remia studijų materialinės bazės kūrimo ir atnaujinimo projektus, studentus veža į ekskursijas po SBA įmones, priima studentus gamybinei praktikai. 2012 m. „Karjeros dienose“ interjero ir eksterjero medienos inžinerijos programos studentais domėjosi tokios įmonės kaip „Baltic-American Freedom Foundation“, UAB „Idėjų parkas“, UAB „SBA koncernas“, UAB „Senukų prekybos centras“, UAB „SWEDSPAN Girių Bizonas“, UAB „SWEDWOOD Kazlų Rūda“, UAB „Vakarų medienos grupė“, AB „Vilniaus baldai“ ir kitos.

Medienos sektoriaus svarba šalies ekonomikos raidai ir geri įsidarbinimo rodikliai rodo, kad KTU Dizaino ir technologijų fakultete vykdoma Interjero ir eksterjero medienos inžinerijos studijų programa yra reikalinga ir perspektyvi.

Nuo idėjos iki gaminio

Studijuodami šią specialybę studentai turi galimybę dalyvauti įvairiuose konkursuose Lietuvoje bei užsienyje, projektuodami baldus ir medienos gaminius. Galimybės plačios. Idėjos, gimusios popieriuje, gali būti įgyvendintos realiai. Kasmet KTU Medienos technologijos studentai su savo kūrybiniais darbais dalyvauja kasmetinėse parodose „Baldai“ (LITEXPO parodų centre), jaunųjų mokslininkų parodoje – konkurse „Technorama“ ir kitose. Gindami savo bakalaurinius darbus pristato, ne tik idėjas, parengtas šiuolaikinėmis kompiuterinėmis vizualizuotomis programomis, bet ir pateikia realius jau pagamintus gaminius, kurių gamybą remia medienos pramonės įmonės.

Daugiau informacijos www.ktu.lt/dtf