Aprangos mados inžinerijos studijų krypties studentai vis dažniau integruojasi į visuomenės kultūros renginius, dalyvauja įvairiuose dizaino renginiuose ir konkursuose.

Netipiniai tikslai ir iššūkiai gali tapti traukos objektu tiek kūrėjui, tiek plačiajai visuomenei. Studijuojančių aprangos dizainą kūrėjų idėjos vysto estetikos ir grožio sampratą ir formuoja visuomeninę kultūrą.

Vis plačiau analizuojama problema – jauno žmogaus noras ir galimybės integruotis darbo rinkoje. Jaunas moksleiviško amžiaus žmogus sprendžia dilemą, kokias studijas pasirinkti, kad įgijus išsilavinimą turėtum ne tik profesiją, žinias bet ir savo šalyje būtum reikalingas kaip jaunas perspektyvus specialistas, kad turėtum galimybę adaptuotis versle.

Įgytos kompetencijos studijose bei asmeninė motyvacija, entuziazmas, žingeidumas ir aktyvumas – atveria kelius karjeros piramidės pamatams statyti.

Šiuo metu jaunimo nedarbo pastebima problema, kuri be abejo egzistuoja ne tik Lietuvoje, bet ir kitose Europos sąjungos šalyse. Pagal ES statistikos agentūros „Eurostat“ duomenų bazėse apibendrintą informaciją, nedarbingumo lygio svyravimas jaunimo tarpe siekia nuo 15 %, atskirose šalyse siekia daugiau nei 20 % ar net 40 %. Tačiau atsiranda nišos ir galimybės apeiti, išvengti šios problematikos atliekant teisingą studijų pasirinkimą.

Jaunam žmogui renkantis ateities profesiją, labai svarbu turėti tinkamą nuovoką – rinktis tokią sritį, kuri turi tradicijas, perspektyvas ir nuolatinį poreikį.

Studentų pasiekimai

Studijų metu būti pastebėtam yra pradinis ir labai svarbus žingsnis į sėkmę. Geri studentų darbo veiklos pavyzdžiai gali tapti siekiamybe ir kitiems tokio amžiaus jauniems žmonėms. Mados sektoriuje yra vertinama net tik patirtis ir profesionalios nuolat tobulinamos kompetencijos, bet ir jaunatviška motyvacija.

Studijuojantys aprangos mados inžineriją KTU Dizaino ir technologijų fakulteto studentai nuolat dalyvauja įvairiuose kūrybiniuose projektuose, mados renginiuose bei jaunųjų dizainerių konkursuose.

Magistrantė Olesia Les puikiai geba derinti studijas ir aktyviai dalyvauja įvairiuose renginiuose. Ji su savo kurtomis drabužių kolekcijomis sėkmingai dalyvavo jaunųjų dizainerių konkurse „Dizaino dienos“ 2010 m. ir 2011 m., tarptautiniuose jaunųjų dizainerių konkursuose „The Kremlin Stars – 2012“ Maskvoje, „Habitus Baltija-2012“ Rygoje.

Olesia Les tarptautiniame jaunųjų dizainerių konkurse „The Kremlin Stars – 2012“ pristatė kūrybinę autorinę kolekciją „Kubas“, kuri pateko į finalą. Atrankiniame konkurse dalyvavo 265 jaunieji dizaineriai iš daugelio pasaulio šalių (JAV, Kinija, Rusija, Serbija, Danija, Anglija, Turkija, Lietuva, Latvija, ir kt.). 80 kolekcijų pateko į pusfinalį ir tik 24 kolekcijos dalyvavo finale. Magistrantės kūrybinė kolekcija buvo įvertinta diplomu „for the best construction of the women‘s suits“.

 

2011 metų vasario 26 dieną „Megos“ akvariume vyko įspūdingas renginys, pristatytas visuomenei – Undinėlės povandeninė fotosesija tarp ryklių. Undinėlės kostiumą, sukėlusį didelį visuomenės susidomėjimą, sukūrė KTU Dizaino ir technologijų fakulteto aprangos mados inžinerijos specialybės 4 kurso studentė, dabar jau magistrantė – Giedrė Kidolytė.

Studentai aktyviai dalyvauja įvairiuose dizaino renginiuose, kurdami ir pristatydami šiuolaikiškas, madingas, avangardiškas modelių kolekcijas, stebindami savo fantazija, išradingumu ir kūrybiškumu.

Kasmet vyksta modelių demonstracijos, kur savo kūrybines interpretacijas pateikia studentai – tiek bakalaurai, tiek magistrai. Su savo kurtomis kolekcijomis jie dalyvauja Jaunųjų dizainerių konkurse „Dizaino dienos“, kurį rengia KTU Dizaino ir technologijų fakulteto studentų atstovybė, taip pat įvairiuose respublikiniuose ir tarptautiniuose dizaino konkursuose.

 

        

 

 

 

 

 

 

 

Studentai savo kūrybinius bei praktinius įgūdžius gilina ir pritaiko įvairių užsiėmimų metu. Studentų atlikti sprendimai demonstruojami KTU Dizaino ir technologijų fakultete Aprangos ir polimerinių gaminių technologijos katedroje rengiamose parodose.

Profesionaliosios aprangos mados inžinerijos studijos reikalauja nuolatinio smalsumo, imlumo naujovėms, gebėjimo derinti meninę estetiką, erdvinį mąstymą ir matematinę logiką.

Besidominčius mada, aprangos idėjų realizavimu, naujomis technologijomis, kviečiame pasirinkti profesionalias aprangos mados inžinerijos studijas KTU Dizaino ir technologijų fakultete.