Suprasti savo pašaukimą ir pasirinkti tinkamą profesinį kelią nelengva. Kartais atsiduriame kryžkelėje ir niekaip neapsisprendžiame, į kurią pusę žengti pirmą žingsnį. Tuomet, aišku, labai svarbus vidinis nusiteikimas, taip pat artimųjų, draugų ir mokytojų parama, patarimas, specialistų nuomonė.

Vis dėlto apsispręsti ir išdrįsti eiti gali padėti ir planetos... juk žmogaus gabumus nulemia įvairių planetų (Saulės, Mėnulio, Merkurijaus, Veneros, Marso, ir kt.) išsidėstymas gimimo momentu. Svarbiausia iš visų yra Saulė, atsakinga už savirealizaciją, todėl dauguma žmonių profesiją pasirenka pagal jos padėtį - savo Zodiako ženklą.

Siūlome specialybių pasirinkimą pagal Zodiako ženklus. Tikimės, kad tai padės Jums dar geriau suprasti save ir tinkamai pasirinkti.

Specialybes zodiako ženklams nuo Svarstyklių iki Žuvų rasite II straipsnio dalyje.

 

Avinas (kovo 21 d. – balandžio 20 d.)

Avino ženklą valdo kovos ir veiksmo planeta Marsas, todėl šio ženklo žmonės elgiasi tiesmukai, ryžtingai ir impulsyviai. Tai aktyvūs, užsispyrę, ambicingi, dinamiški ir entuziastingi žmonės. Jie visada savo nuomonę reiškia tiesiai ir kartais būna nejautrūs kitų žmonių poreikiams. Sėkmę jiems padeda pasiekti drąsa, polinkis rizikuoti ir asmeninė iniciatyva. Jie gyvena tik dabartimi ir ateitimi. Visa, kas buvo, jų nedomina. Avinai linkę rinktis laisvas profesijas, jiems patinka viskas, kas originalu, progresyvu ir neištirta. Šio ženklo atstovai nepakenčia monotonijos.

Avinai - lyderiai, realizuojantys save vadovaujančiuose postuose. Jiems tinka organizatoriaus, vadovo, administratoriaus, valstybės veikėjo ir politiko profesijos. Tai ir puikūs verslininkai, talentingi išradėjai, konstruktoriai, vairuotojai, mechanikai, technikai. Intelektinėje sferoje jie renkasi gamtos mokslus, dirba cheminėse ir techninėse laboratorijose, įvairių sričių mokslo tyrimų institutuose.

Šio ženklo žmonėms tinka karinė tarnyba, jie puikia valdo įvairias mašinas, įrankius, instrumentus, aparatūrą ir ginklus. Medicinoje jie nepralenkiami chirurgai, ginekologai, politikoje – karingi kovotojai už tiesą. Dėl šių savybių Avinai tampa žymiais sportininkais ir advokatais. Jiems tinka pavojingos profesijos, pavyzdžiui, automobilių lenktynininko arba lakūno, taip pat amatai ir profesijos, kur reikia dirbti su ugnimi.

Kauno technologijos universitete Avino ženklo atstovams labiausiai tiktų studijuoti šias specialybes:

 

 

 

 

 

 

 


 

Jautis (balandžio 21 d. – gegužės 20 d.)

Jaučio ženklo atstovai yra praktiški, ryžtingi, ištvermingi ir užsispyrę žmonės. Dėl įgimto atsargumo jiems reikia daug laiko prisitaikyti prie naujų situacijų. Tai atsakingi žmonės, visada baigiantys pradėtus darbus. Jaučiai mėgsta komfortišką gyvenimą ir siekia stipraus finansinio pagrindo.

Šį ženklą valdo Venera, suteikianti Jaučiams grožio, plastikos, spalvų ir formos jausmą. Jie talentingi dainininkai, tapytojai, skulptoriai, architektai, dizaineriai, modeliuotojai. Šiems žmonėms tinka sritys, susijusios su pramogomis ir malonumais, todėl daug šio ženklo atstovų dirba restoranuose, viešbučiuose, kavinėse, naktiniuose klubuose ir linksminimosi vietose. Jaučiai aktyviai dalyvauja srityse, susijusiose su parfumerijos, juvelyrikos, kvepalų gamyba ir prekyba, daug jų sutiksime dirbančių grožio, masažo ir kosmetikos salonuose.

Šio žemės ženklo atstovai myli gamtą, mėgsta sėslų gyvenimą, dažnai užsiima žemės ūkiu, ypač sodininkyste, gėlininkyste ir daržininkyste. Jaučiai tarnauja finansinėse įstaigose, draudimo įmonėse, bankuose, nekilnojamojo turto sektoriuje. Daug jų paskiria savo gyvenimą fundamentaliesiems ir taikomiesiems mokslams, ypač chemijai, fizikai, matematikai, informatikai, architektūrai, statyboms.

Jaučio ženklo žmonėms labiausiai tiktų šios studijos Kauno technologijos universitete:


 

 

 

 

 

 

 

 

Dvyniai (gegužės 21 d. – birželio 21 d.)

Dvyniai yra nepastovūs, gudrūs ir žodžio kišenėje neieškantys žmonės. Jie mėgsta bendrauti, tačiau vengia gilesnių jausmų. Šio ženklo atstovams sunku ilgam susitelkti vienam darbui, todėl jie mėgsta dirbti daug darbų vienu metu. Bet kokia kaina jie siekia įvairovės, tačiau turėtų išmokti teisingai išnaudoti savo gabumus, kad neišbarstytų jų menkniekiams. Dvyniams labiausiai tinka laisvos profesijos, leidžiančios nepaklusti svetimai valiai, režimui ir disciplinai.

Dvynių ženklą valdo komunikacijų planeta Merkurijus, todėl jiems tinka profesijos, kur reikia nuolat bendrauti su žmonėmis. Jie yra geriausi žurnalistai, reporteriai, leidėjai, bibliotekininkai, lektoriai, prekybininkai, vertėjai, pedagogai, radijo ir televizijos darbuotojai, kritikai, reklamos kūrėjai ir apžvalgininkai.

Šio ženklo atstovai geriausi tarpininkai. Jų gausu komerciniame sektoriuje, viešbučiuose, restoranuose, transporto, turizmo ir telekomunikacijų įmonėse. Daug Dvynių dirba diplomatinėje tarnyboje, misijose, įstaigų ir įmonių atstovais užsienyje. Jie yra puikūs rašytojai, poetai, oratoriai, šokėjai, tapytojai, grafikai, skulptoriai. Dvyniai dažnai renkasi technines profesijas, kurias atlikti reikia greitos reakcijos ir rankų miklumo. Iš mokslo sričių jiems tinka psichologija, pedagogika, filologija, matematika, medicina.

Dvynių ženklo atstovams Kauno technologijos universitete tinkamiausios šios specialybės:


 

 

 

 

 

 

 

 

Vėžys (birželio 21 d. – 22 d.)

Žmonės, kurių Zodiako ženklas yra Vėžys, ištikimi savo namams ir šeimai. Jie sentimentalūs ir romantiški, jautriai reaguojantys į aplinką ir labai priklausomi nuo to, ką apie juos galvoja kiti. Šį ženklą valdo Mėnulis, atsakingas už motinystę ir globą, todėl Vėžio ženklo moterys pačios geriausios mamos ir žmonos, o vyrai – nepralenkiami tėvai ir sutuoktiniai. Jiems patinka rūpintis kitais, juos globoti, jie mėgsta gaminti maistą ir priimti svečius. Vėžiai dėl savo santūrumo vengia būti viešumoje ir siekia likti antrame plane. Profesinės sėkmės jiems padeda pasiekti gebėjimas nekreipti dėmesio į išorinius nurodymus ir savigarbos, kantrybės, ištvermės ir pastovumo stiprinimas.

Vėžiai dažnai renkasi profesijas, susijusias su menu, ypač muzika, literatūra, scena. Juos domina mokslai, tiriantys senovę: antika, istorija, archeologija, archyvai ir architektūriniai paminklai. Tarp Vėžių yra daug aktorių, dailininkų, tapytojų, skulptorių, atlikėjų, kompozitorių, rašytojų, literatūrologų, muzikologų, menotyrininkų, archeologų, istorikų, politikų, mokytojų, mokslininkų, keliautojų ir valstybės veikėjų.

Daug šio ženklo atstovų dirba komercijos sektoriuje, viešbučiuose, maitinimo įstaigose, redakcijose, leidyboje, turizmo agentūrose. Moterys dirba pediatrėmis, slaugytojomis, auklėtojomis, psichologėmis, laborantėmis, socialinių įstaigų darbuotojomis arba užsiima visuomenine veikla – visur, kur reikia rūpintis ir globoti kitus.

Kauno technologijos universitete Vėžio ženklo žmonėms labiausiai tiktų studijuoti šias studijų programas:

 

 

 

 

 


 

Liūtas (liepos 23 d. – rugpjūčio 22 d.)

Žmonės, kurių Zodiako ženklas Liūtas, yra lyderiai iš prigimties. Jie aktyvūs, optimistiški, geranoriški, noriai reiškiantys savo jausmus. Juos lengviau paveikti švelnumu ir gudrumu negu jėga. Nors Liūtai viską atlieka ramiai, užtikrintai ir ryžtingai, kartais jiems pritrūksta kantrybės ir jie yra linkę dramatinti situacijas.

Liūto ženklą valdo Saulė, todėl jie mėgsta prabangą, linksmą ir lengvą gyvenimą, o gyvenimą suvokia kaip podiumą, ant kurio parodo save. Autoritetais Liūtai tampa dėl puikių žinių, patirties ir gebėjimo vadovauti kitiems. Darbe jiems sekasi, kai jie pasitelkia valią, energiją ir talentą. Tapę savo srities profesionalais šio ženklo atstovai pasiekia karjeros aukštumų ir materialinės gerovės.

Geriausios profesijos Liūtams tos, kur galima pritaikyti gebėjimą vadovauti, organizuoti, administruoti. Liūtai tampa įvairaus rango vadovais, vadybininkais, režisieriais, sekretoriais, politikoje – partijų lyderiais ir kita. Jie dirba valstybės tarnybose, ministerijose, finansų institucijose. Šiems žmonėms tinka profesijos, susijusios su prabanga, pavyzdžiui, papuošalų ar meno dirbinių gamyba. Be to, Liūtai yra kūrybingos asmenybės, tarp kurių yra daug dizainerių, modeliuotojų, kosmetologų. Viena „liūtiškiausių“ yra aktoriaus profesija.

Kauno technologijos universitete Liūto ženklo atstovams tinkamiausios šios studijos:

 

Mergelė (rugpjūčio 23 d. – rugsėjo 22 d.)

Mergelės ženklo atstovai yra kuklūs, dėmesingi, tvarkingi, sąžiningi, darbštūs, pareigingi ir paslaugūs žmonės. Viską, ką jie daro, daro gerai. Mergelės labai pastabios, todėl kartais tampa per daug smulkmeniškos ir priekabios. Šio ženklo atstovams patinka rutininis darbas, jie moka planuoti, lengvai perpranta reikalingą informaciją ir viską pagrindžia nenuginčijamais faktais bei argumentais. Sėkmę Mergelės pasiekia savo darbštumu, pirmenybę teikia tarnautojo profesijai ir tai joms atneša daugiau sėkmės negu laisvos profesijos.

Ženklą valdanti planeta Merkurijus sutiekia jiems tikslumo ir pastabumo, todėl didžiausią naudą šiuo laikotarpiu gimusiems žmonėms atneša darbas, kurį dirbant būtinas atidumas, pavyzdžiui, ekonomistų ar programuotojų, ir kurį atlikti reikia tiksliai, pavyzdžiui, masažuotojų arba mechanikų. Mergelės ženklo žmonės puikūs mokslo darbuotojai: matematikos, fizikos, chemijos, medicinos, farmacijos, gamtos mokslų, filosofijos, religijos, psichologijos, sociologijos, istorijos, higienos, estetikos ir kitų sričių.

Daugiausiai Mergelių dirba valstybės tarnyboje, bankuose, knygynuose, bibliotekose, prekyboje. Šio ženklo moterys puikios buhalterės, sekretorės, korektorės, registratorės, kontrolierės, ekspertės, mokytojos, vaikų darželių auklėtojos ir švietimo įstaigų darbuotojos. Mergelės sėkmingai pritaiko savo gabumus mene, ypač taikomajame, ir literatūroje. Dėl polinkio padėti žmonėms renkasi ir medikų profesiją, o įgimtas kritiškumas suteikia jiems galimybę tapti pačiais geriausias visų sričių kritikais.

Žmones, kurių Zodiako ženklas yra Mergelė, Kauno technologijos universitete turėtų sudominti šios specialybės: