„Džiaugiamės, kad buvo pritarta tam, kad pretenduoti į studijų stipendijas būtų galima bendra stojimo tvarka. Taip eliminuojama stojančiųjų į privačius universitetus nežinia. Valstybės skiriama studijų stipendija atitiks „studijų krepšelio“ dydį, tad esminio skirtumo stojantieji neturėtų pajusti“, – pažymi ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto rektorius dr. Nerijus Pačėsa.
 
Studijų stipendijos dydis atitiks norminės studijų kainos dydį (3892 Lt/metams). Į šias stipendijas galės pretenduoti tie, kurių konkursinis balas bus nemažesnis kaip 12. Studijų stipendija dengs dalį studijų ISM kainos, todėl susidariusį skirtumą turės padengti pats studentas. Tačiau, pasak ISM rektoriaus, tie, kurių konkursinis balas bus 20,2 ir daugiau, universitete studijuos visiškai nemokamai – jiems kainų skirtumo padengti nereikės.
 
„Patiems geriausiesiems užtikriname paramą, kuri padengia visą studijų mokestį. Pagal šią „ISM 100 talentų“ programą praėjusiais metais nemokamas studijas mūsų universitete pelnė 71 studentas, šiemet tikimės sulaukti nemažesnio gabiausių jaunuolių dėmesio, – teigia dr. Nerijus Pačėsa.  –  Norime, kad talentai liktų studijuoti mūsų šalyje, tad aktyviai bendradarbiaujame su verslu, stengdamiesi suteikti tiek finansinę paramą, tiek geresnes praktikos įmonėse galimybes“. Universiteto socialinę programą „ISM 100 talentų“, pagal kurią skiriamos šios stipendijos, finansuoja pats universitetas ir šalies įmonės.
 
Rektorius atkreipia dėmesį, kad informacija apie valstybinės studijų stipendijos gavimą būsimuosius studentus pasieks vasaros pabaigoje, tad daliai jaunuolių gali būti neramu, ar tikrai ją gaus. „Norintys studijuoti ISM ir turintys ne mažesnį kaip 18 konkursinį balą galės būti garantuoti, kad jiems teks padengti tik dalį studijų mokesčio – jie gaus arba valstybės paramą, arba mūsų skiriamą tokio paties dydžio studijų mokesčio nuolaidą visam studijų laikotarpiui. Finansinis aspektas svarbus daugeliui stojančiųjų, tad ši garantija gabiems ir motyvuotiems jaunuoliams suteiks užtikrintumo neabejoti savo pasirinkimu“, – sako dr. N. Pačėsa.
 
Pagal naująją Švietimo ir mokslo ministerijos patvirtintą stojimo tvarką, moksleiviai, pretenduojantys į valstybės finansuojamas studijas valstybiniame universitete, kaip finansavimo šaltinį prašyme turėtų nurodyti „vf“ (valstybės finansuojamos studijos), o siekiantys gauti valstybės paramą studijoms privačiame universitete – „st“ (stipendija). Bendrasis priėmimas vykdomas pagal Lietuvos aukštųjų mokyklų, susivienijusių į asociaciją bendram priėmimui organizuoti (LAMA BPO), nustatytą tvarką. Studijų stipendija, priešingai nei „studijų krepšelis“, bus skiriama visam studijų laikotarpiui.
 
Priėmimo sąlygos į ISM Vadybos ir ekonomikos universitetą nurodomos universiteto svetainėje. Pernai populiariausiomis universiteto studijų programomis tapo ekonomika, tarptautinis verslas ir komunikacija, finansai, taip pat stojantieji aktyviai rinkosi ekonomikos ir politikos bei vadybos programas.