Jau trečius metus iš eilės ją organizuoja VGTU Užsienio ryšių direkcija (URD) kartu su JAV Kalifornijos valstybiniu politechnikos universitetu (CalPoly). „VGTU-CalPoly‘2015“ truks iki liepos 31 dienos.

Šiais metais vasaros mokykloje dalyvaus 22 studentai iš CalPoly ir 12 VGTU studentų iš Statybos ir Aplinkos inžinerijos fakultetų. Paskaitas ir praktinius užsiėmimus ves profesorius Edmundas Saliklis iš Kalifornijos valstybinio politechnikos universiteto ir VGTU dėstytojas Ignas Daugėla.

 

„VGTU-CalPoly‘2015“ dalyviai

 „VGTU-CalPoly‘2015“ dalyviai

 

Baigę vasaros mokyklą ir išlaikę egzaminus studentai gaus 7 ECTS kreditus, kurie bus užskaitomi už geodezijos praktiką ir Statybinės mechanikos modulį arba pasirenkamąjį inžinerinį modulį.
 
Kaip ir praėjusiais metais, „VGTU-CalPoly‘2015“ vasaros mokykloje studentai turės galimybę ne tik mokytis, bet ir dalyvauti kultūrinėje programoje, susipažinti su Lietuvos istorija, gamtos paveldu. Jiems bus organizuojamos ekskursijos ir orientaciniai žaidimai Vilniuje, savaitgalio išvykos į Palangą, Nidą, Klaipėdą, Druskininkus. Studentai turės galimybę aplankyti Kryžių kalną, Plokštinės požeminę balistinių raketų su termobranduoliniais užtaisais bazę, Gintaro muziejų, Raganų kalną ir daugybę kitų lankytinų Lietuvos vietų.


 Prof. Edmundas Saliklis
Prof. Edmundas Saliklis

 

Prof. Edmundas Saliklis į VGTU atvyks ne pirmą kartą – 2012 m. rugsėjo mėn. jis skaitė paskaitas VGTU Statybos fakulteto studentams, tuomet ir kilo idėja organizuoti jungtinę vasaros mokyklą architektūros inžinerijos srityje. Ji buvo sėkmingai įgyvendinta 2013 m., kai pirmojoje vasaros mokykloje dalyvavo 11 studentų iš Kalifornijos ir 8 iš VGTU bei 2014 m., kai dalyvių skaičius išaugo ir prie mokyklos prisijungė 18 studentų iš CalPoly ir 8 VGTU Statybos fakulteto Architektūros inžinerijos katedros bei Tiltų ir specialiųjų statinių katedros studentai.