Jau 10.00 val. ryto Projekto dalyvės iš Alytaus, Daugų, Pakruojo ir Vilniaus atvyko KSU bei susitiko su KSU Teisės fakulteto dekanu prof. dr. Ryšardu Burda ir prodekane Jolita Malinauskaite.

Draugiškoje aplinkoje, prie arbatos puodelio merginos prisistatė ir papasakojo dalyvavimo Projekte motyvus. Projekto organizatorius maloniai nustebino merginų noras gilintis į teisę ir simuliacinio žaidimo metu „pasitikrinti“, ar verta studijuoti teisę ir tapti teisininkėmis. Štai Aistė iš Pakruojo sakė, kad jau nuo trečios klasės svajoja apie teisėjos karjerą ir savo svajonės neatsisakys.

Vėliau Projekto koordinatorė Jolita Malinauskaitė susirinkusioms pasakojo apie teisės studijas KSU, o dekanas prof. Ryšardas Burda aptarė visų Projekto dalyvių atsiųstas bylos fabulas.

Na, o paskui Projekto dalyvių laukė pirmoji užduotis – išmokti tinkamai surišti bylą (bylos lapus). To merginas išmokė KSU Teisės fakulteto dekanas.

Po pietų merginos keliavo į Vaiko teisių apsaugos tarnybą (http://www3.lrs.lt/pls/inter/vaikai), kur jas svetingai pasitiko šios tarnybos darbuotojos: Audronė Bedorf ir Inga Juozapavičienė. Čia merginos sužinojo ne tik apie Vaiko teisių apsaugos tarnybą, savo kaip vaiko teises, bet ir įdomiai gvildeno simuliacinės bylos detales, aptarė mokyklose vis dar pasitaikančią patyčių temą.

Darbo dienos pabaigoje Projekto dalyvės susitiko su laisvalaikiu repuojančiu teisininku Sauliumi Jeruslanovu, kitaip dar „SJ“.