Joniškio žemės ūkio mokykla atsiduria tarp tų nedaugelio profesinių mokyklų, į kurias šiemet įstojo daugiau mokinių, nei pernai. Tai kuo ji traukia jaunuolius?

Aiškėja, kad tų privalumų – visa puokštė.

Joniškio žemės ūkio mokykla įsikūrusi maždaug 9 ha ploto teritorijoje, kurioje šalia technologijų mokymo centro, bendrabučio, valgyklos pastatų yra skoningai įrengtas parkas su gausybe įvairių augalų ir mažosios architektūros  statiniais. Mokyklos skyriuje Gruzdžiuose (Šiaulių r.) –  profesinio technikos mokymo centras, aplink jį – mokyklos dirbamos žemės.

 

Technologijų mokymo centre Joniškyje  įrengtos floristikos, padavėjų-barmenų, virėjų, automecahnikų ir technikos priežiūros, apdailininkų specialybių praktinio mokymo bazės. Mokykloje veikia muziejus, mokiniai naudojasi bibliotekos-informacinio centro paslaugomis. Kasmet organizuojami ir vykdomi  ūkininkavimo pradmenų mokymai, su modernia technika vykdoma žemės ūkio darbų praktika.

Joniškio žemės ūkio mokyklai suteiktas ISO 9001 kokybės vadybos sistemos sertifikatas, patvirtinantis, kad organizacijos kokybės vadybos sistema atitinka tarptautinius reikalavimus ir užtikrina mokymo bei administravimo procesų kokybės sistemingą nuolatinį tobulinimą.

 

Mokymosi programos:

 

Turintiems pagrindinį išsilavinimą:

Turintiems tik vidurinį išsilavinimą:

 

Turintiems vidurinį išsilavinimą ir nors vieną profesinę kvalifikaciją:

Turintiems specialiųjų ugdymosi poreikių:

  • Dekoratyvinio apželdinimo darbuotojo padėjėjo
  • Dažytojo – tinkuotojo padėjėjo

2022 -2023 metais planuojame rengti specialistus pagal šias naujas mokymo programas:

  • Suvirintojo;
  • Socialinio darbuotojo padėjėjo;
  • Dekoratyvinio apželdinimo darbuotojo padėjėjo;
  • Dažytojo tinkuotojo padėjėjo.


              Modernios virtualios mokymosi aplinkos

Šiaurės Lietuvoje Joniškio žemės ūkio mokykla yra viena pirmųjų įsigijusi virtualią mokymo programą Electude, kuri taikoma rengiant Automobilių mechanikus, Technikos priežiūros verslo ir  Žemės ūkio gamybos verslo darbuotojus.  Ji pritaikyta teoriniam ir  praktiniam moderniam  mokymui.

Moodle  nuolinio mokymosi aplinka, kurios pagalba įsidarbinę mokiniai gali dirbti nenutraukdami mokymosi proceso.  Patogu ir paprasta!

 

Popamokinė veikla

Sporto klubo Žemyna  vadovo iniciatyva organizuojamos tarpgrupines krepšinio, futbolo, virvės traukimo, šaškių, šachmatų, kroso, įvairių lengvosios atletikos rungčių varžybos. Daugelis sportinių varžybų tampa visos mokyklos bendruomenės  šventėmis.

Joniškio žemė ūkio mokyklą daugelis vadina šokančia mokykla, nes mokyklos šokių grupė Mes  renginiuose džiugina ir mokyklos, ir miesto bendruomenę. Šokėjai aktyviai dalyvauja konkursuose ir džiaugiasi savo pasiekimais. Šokių grupėje Mes yra laukiamas kiekvienas, kuris nori išmokti lengvai judėti ir linksmai praleisti laiką

Tarptautiniai ir respublikiniai  konkursai,

mokinių praktika užsienyje pagal ES programas

 

Būsimieji apželdintojai (Dekoratyvinio želdinimo ir aplinkos tvarkymo verslo darbuotojai) sėkmingai dalyvauja šalies ir tarptautiniuose floristų konkursuose ir parveža apdovanojimus į Joniškį. Mokinius ne kartą lydėjo sėkmė tarptautiniame floristų konkurse “Lilleball” Taline (Estija), floristikos meno madas diktuojame respublikiniuose floristinių darbų konkursuose-parodose “Dūzgiam Kalėdas sode!”, kasmet komanda vyksta į Ventspilio floristinių kilimų konkursą (Latvija), aukštų įvertinimų komanda yra sulaukusi “Žemės meno ” konkurse Latvijoje! Jau ne pirmi metai floristų komanda yra kviečiama į Pakruojo dvaro (Pakruojo r.) Žiedų valdovo festivalius.

Organizuojame patys ir vykstame svetur dalyvauti tarptautiniuose profesinio meistriškumo konkursuose “Geriausias jaunasis artojas”! Žemdirbiškų specialybių, Žemės ūkio gamybos  verslo darbuotojo ar Technikos priežiūros verslo darbuotojo, auklėtiniams dera pelnyti prizines, kuo labai džiaugiasi mokytojai ir mokyklos bendruomenė.

Mokiniai turi galimybę atlikti praktiką pagal ES Erasmus, Europos solidarumo korpuso programas Turkijoje, Austrijoje, Danijoje ir kt. šalyse.