ASU studentų miestelis įsikūręs pačiame Lietuvos centre ir be vargo pasiekiamas iš Vilniaus, Klaipėdos, Panevėžio ar Alytaus. ASU renkasi jaunimas iš visos šalies. Daugiausia tai mažesnių miestelių, rajoninių centrų moksleiviai, žinantys, ką veiks baigę agronomiją, miškininkystę, hidrotechninės statybos inžineriją, agroenergetikos ar atsinaujinančių energijos išteklių inžinerijos ir kitas siūlomas perspektyvias studijų programas. Tavo gyvenamoji vieta, biblioteka, parduotuvė, kavinės, barai, vaistinė ir poliklinika – viskas po ranka. Iki Kauno „Akropolio“ ar „Žalgirio arenos“ nuosavu automobiliu nuvykti pakanka vos 7 minučių.

Šiuolaikinis „barakas“

ASU bendrabučių niekas nevadina „barakais“. Tai jauki ir patogi erdvė, pritaikyta šiuolaikinio studento poreikiams. Kambariai suskirstyti į „privačius blokus“ po du – dvivietį ir trivietį – kambarius su atskiru dušu ir tualetu. Kiekvienam studentui skiriama lova su patalynės dėže, kiti reikalingi baldai. Ne tik kambariai, bet ir visa miestelio infrastruktūra pritaikyta judėjimo negalią turintiems žmonėms.

Elektros dingimas seniai pamirštas, o laidai ir visa instaliacija atnaujinti. Įrengtas autonominis šildymas, todėl studentai kambariuose patys gali reguliuoti temperatūrą. Cigarečių dūmais koridoriai ir visos bendro naudojimo patalpos nedvokia. Kiekviename aukšte kenčiantiems nuo šio žalingo įpročio įrengti atskiri rūkomieji. Kiekviename bendrabučio aukšte net trys šiuolaikiškai įrengtos virtuvės, kurios talpina visus norinčius ir padeda išvengti kamščių prie puodų. Pritingintys naudotis savitarnos skalbyklomis gali nešvarius rūbus nunešti į bendrą skalbyklą, ir gauti juos jau išlygintus ir sulankstytus.

Vieta bendrabučiuose kainuoja nuo 55 iki 150 litų, o komunalinės paslaugos vos pusšimtį. Ko dar studentui reikia? Gerų draugų ir supratingos budėtojos! Studentiška patirtis rodo, kad jau pirmomis rugsėjo dienomis naujokai be vargo tampa neatskiriama didelės studentiškos „šeimos“ dalimi. Gyvenimas vienoje vietoje su kitais – didelis privalumas. Čia rasi, kas gali padėti ruošti matematikos namų darbus, braižyti geometrinius brėžinius ar pasidalinti konspektais paskutinę naktį prieš egzaminą. Juk tam yra bendrabučio draugai, vyresnių kursų studentai.

ASU miestelis – viena saugiausių Kauno vietų. Ištisą parą verdantį gyvenimą stebi vaizdo kameros ir netoliese esančios policijos nuovados pareigūnai. Ir tau tikrai nereiks sukti galvos dėl to, kur vėlai grįžus pasistatyti automobilį. Laisvų vietų visada apstu, nes iš mieste vykstančių renginių ar švenčių studentai kur kas mieliau važiuoja specialiais jiems skirtais autobusais.

Turiningas laisvalaikis

ASU – vienintelis Lietuvoje, orientuotas į sveikatą stiprinančio universiteto modelį. Aktyvų gyvenimo būdą propaguoja daugelis – bėgioja, žaidžia futbolą, krepšinį, tinklinį, užsiima orientavimosi sportu ar kitomis iš kelių dešimčių siūlomų sporto šakų. Universiteto sporto aikštynas – bene didžiausias Lietuvoje. Studentai juokauja, kad kol kas trūksta tik aikštelės ledo rutuliui, bet žiemą jų išradingumo dėka ir šios problemos nelieka. ASU dalyvauja Europos čempionatuose, kurie rengiami įvairių specialybių studentams.

Netoliese bendrabučių žaliuoja Marvelės šlaitas, kur studentai užuot sėdėję kamščiuose turiningai leidžia laisvalaikį. Studentų gyvenimą paįvairina ASU šventės, kalėdinės vakaronės, poezijos vakarai. Tradicija tapo griausmingai sutikti Užgavėnes ir Žemės dieną. Universiteto studentai turi daug nišų, kuriose gali pasireikšti – tautinių šokių kolektyvas „Sėja“, teatras „Jovaras“, kapela „Ūkininkas“. Seniausias bei vienas stipriausių Lietuvoje studentų choras „Daina“ jau atšventė 90-metį.

Meno kolektyvuose save atranda šimtai studijuojančių. Nepergyvenk, lyčių lygybė ASU išlaikyta. Merginų pakankamai, o kai kuriose studijų programose net daugiau nei vaikinų. Jei turi idėjų dėl įvairesnio laisvalaikio, naujų paslaugų, pramogų ar naujos bendraminčių saviraiškos erdvės, ASU administracija visada pasirengusi padėti. Prie studentų gyvenimo gerinimo prisidėti gali kiekvienas. Tavo idėjų įgyvendinimui universitetas patalpų tikrai ras – laisvo ploto bendrabučiuose ir vietos ant žolės užtektinai.