Esu baigiamojo kurso mokinė. Į Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro Šeduvos technologijų ir verslo mokymo skyrių atvykau iš Šilalės, baigusi Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnaziją.

Mokymo įstaigą rinkausi dėl galimybės mokytis žirgininkystės verslo darbuotojo specialybės. Savo pasirinkimu suabejoti neteko, nes iš mokyklos išsinešiu daug patirties ir praktinių žinių. Daug naujų įspūdžių patyriau išvykusi į stažuotes Kretoje ir Maltoje.

Graikijos saloje Kretoje susipažinau su Kretos žirginio sporto subtilybėmis „Horse Park Rethymno“ žirgyne. Su grupės draugais vykau į ekskursijas, kuriose supažinome su Graikijos kultūra, gamta ir architektūra.

Maltoje teko padirbėti trijuose žirgynuose. Daugiausia laiko praleidau „RMJ Horse Rescue“ arklidėje, kuri gelbsti (dažniausiai) sportinę karjerą ristūnų lenktynėse baigusius žirgus. Kita praktikos vieta – privataus asmens nedidelė arklidė su labai mylimais ir prižiūrimais žirgais. Paskutinė praktikos vieta buvo turistinis žirgynas. Pakeliavome po Maltą: apsilankėme Valetoje, nuvykome į polo varžybas. Apsižvalgėme artimose salose, nuvykome į labai sužavėjusią Mėlynąją Lagūną.

Stažuotėse daug sužinojau apie tų šalių žirginio sporto tendencijas, darbo etiką. Turėjau galimybę susipažinti su kitokia kultūra ir žavėtis kraštovaizdžiu. Stažuotės pagal Erasmus projektus – tai puiki galimybė kiekvienam mokiniui, norinčiam pamatyti, patirti, sužinoti. Džiaugiuosi savo pasirinkta mokymo įstaiga ir tuo, kokias galimybes šis pasirinkimas man suteikė.

Žirgininkystės verslo darbuotojo specialybės mokinė Milda