Paklausėme ministerijos, kokie scenarijai yra svarstomi, kada tikėtis šių sprendimų, ir kaip dirba ši darbo grupė.

Į mūsų klausimus gavome atsakymą, kad Ministro įsakymu sudaryta planavimo grupė rengs alternatyvas dėl brandos egzaminų ir priėmimo į aukštąsias mokyklas, jei mokslas namuose būtų pratęstas ilgesniam laikotarpiui, ir pasiūlymus dėl brandos egzaminų organizavimo pateiks „ne vėliau kaip iki 2020 m. balandžio 17 d.“. Taigi, per savaitę po Velykų nežinia dėl egzaminų turėtų būti prasklaidyta.

„Iš visko sprendžiant, greičiausiai atšaukti nebus“:  

Kaip paaiškėjo, kol kas ši ministro sušaukta planavimo grupė surengė tik vieną posėdį, ir jo metu „svarstyta, kad valstybinių brandos egzaminų atsisakyti nereikėtų, o mokslui namuose užsitęsus būtų siūloma keisti jų vykdymo laikus“.

„Dėl konkrečių terminų ir būdų, kaip būtų laikomi egzaminai, spręsime kituose posėdžiuose“, – sakė planavimo grupės pirmininkas švietimo, mokslo ir sporto viceministras prof. Valdemaras Razumas.

Pasak ministerijos atstovų, yra parengtas tvarkaraštis, kaip būtų galima organizuoti brandos egzaminus nuo birželio 1 d., taip pat nuo birželio 22 d., jei egzaminų pagal dabartinį tvarkaraštį gegužę nebūtų galima vykdyti. Ar svarstomi ir kiti variantai (be egzaminų vėlinimo), ministerija šiuo metu nedetalizavo.

Kaip teigia kai kurie švietimo srities ekspertai, „iš visko sprendžiant“, tikėtina, kad greičiausiai šiemet brandos egzaminai atšaukti nebus (nors iki šiol būta nemaža kritikos jų atžvilgiu) dar ir todėl, kad šiemet ministerijai ir apskritai švietimo sričiai jau teko vienas didelis išbandymas – per dvi savaites pereiti prie nuotolinio mokymo. Tad egzaminų bus laikomasi kiek įmanoma, o esant tam tikrai situacijai, bus vėlinamos tik egzaminų datos.

 

Net pavėlinus egzaminus iki liepos pabaigos priėmimas galėtų vykti sklandžiai

LAMA BPO prezidentas Pranas Žiliukas (priklausantis šiai ministerijos suburtai „planavimo grupei“) anksčiau mūsų portalui yra sakęs, kad techniškai priėmimui į aukštąsias mokyklas LAMA BPO gali pasiruošti per savaitę, tad visi brandos egzaminų vėlinimo variantai „yra įmanomi“, ir net pavėlinus egzaminus iki birželio pabaigos ar net liepos pabaigos, dar įmanoma suorganizuoti priėmimą į aukštąsias mokyklas sklandžiai.

 

Kritiniu atveju gali būti vėlinami ir nauji mokslo metai

„Kritiniu atveju gali būti vėlinami ir nauji mokslo metai, jie tikrai gali prasidėti ir vėliau nei rugsėjį, bet viskas yra įmanoma, –  sakė Pranas Žiliukas, –  Moksleiviams svarbiausia dabar mokytis, ir ne tik dėl egzaminų. Svarbiausia, kad jie būtų pasiruošę studijuoti“.

„Mokslai nuotoliniu būdu skatina moksleivius daugiau dirbti savarankiškai, o to kaip tik ir reikia tiek studijuojant, tiek apskritai gyvenime“, – sakė P.Žiliukas.

Artimiausiu metu portale nuolat rašysime apie visus pasikeitimus, prognozes ir galimus scenarijus dėl egzaminų ir priėmimo į aukštąsias ir profesines mokyklas.

 

2020 m. Konkursinio balo skaičiuoklė, čia: >>> https://www.kurstoti.lt/kbs#/

Foto: 15 min.