„Karo akademijoje vykdomos aukščiausio lygio į kariūną ir studentą orientuotos universitetinės ir karybos studijos. Tuo mes ir išsiskiriame iš kitų aukštųjų mokyklų. Čia baigę studijas baigę jaunuoliai įgyja aukštąjį išsilavinimą ir karininko (leitenanto) laipsnį. Čia būsimi kariuomenės vadai visapusiškai ugdomi, kad taptų pavyzdingais, atsakingais ir savarankiškai sprendimus priimančiais lyderiais, – sako Akademijos viršininkas plk. Juozas Kačergius. – Norinčius to mokytis Karo akademijoje šiais mokslo metais visų pirma kviečiame registruotis ir atvykti į motyvacinį pokalbį.“

Kandidatams motyvacinis pokalbis privalomas – jis pakeitė anksčiau laikomą profesinio tinkamumo testą. Individualaus pokalbio metu nagrinėjamas temos ir galimi komisijos narių klausimai išsamiau ir pristatomi prie Lietuvos karo akademijos stendo šioje aukštųjų mokyklų mugėje.

Lankytojai domisi, kokiomis sąlygomis Karo akademijoje įgyjamas aukštasis išsilavinimas ir kokios yra ją baigusių ateities Lietuvos kariuomenėje.

Jie susipažįsta su priėmimo į Akademiją sąlygomis ir bakalauro studijų programomis, kurias bus galima rinktis 2020–2021 mokslo metais: Gynybos technologijų vadybos, Tarptautinių santykių ir Nacionalinio saugumo ir gynybos. Priimti į Akademiją pagal Gynybos technologijų vadybos studijų programą ir pareiškę norą tapti Karinių oro pajėgų (KOP) ar Karinių jūrų pajėgų (KJP) karininkais bus siunčiami studijuoti į kitas Lietuvos aukštąsias mokyklas – Vilniaus Gedimino technikos universiteto Antano Gustaičio aviacijos institutą (KOP studijos) ir Lietuvos aukštąją jūreivystės mokyklą (KJP studijos) Klaipėdoje.

Todėl kartu mugėje dalyvauja ir savo techniką demonstruoja, tarnybą Lietuvos kariuomenėje pristato Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos, Karinių jūrų pajėgų Povandeninių veiksmų ir karo laivų flotilės atstovai.

Karininkai lankytojams pasakoja apie jau įgytą patirtį, supažindina su karininko profesija. Žinių apie studijas Akademijoje suteikia ir čia studijuojantys kariūnai, kurie noriai dalijasi savo patirtimi ir įspūdžiais iš kasdienio Akademijos gyvenimo.

Studijas Karo akademijoje kviečiami rinktis jaunuoliai, kurie ketina savo žinias, įgūdžius ir idėjas taikyti tarnaudami Lietuvos kariuomenėje, NATO ir Europos Sąjungos jungtiniuose vienetuose.

Vasario 6–7 dienomis Lietuvos parodų ir konferencijų centre „Litexpo“ (Vilniuje) vyks tarptautinė mokymosi, žinių ir karjeros planavimo paroda „Studijos 2020“, kurioje taip pat dalyvaus Lietuvos karo akademija ir parodos lankytojams pristatys naujausią informaciją apie studijas šioje aukštojoje mokykloje.

 

 

 

 

 

 

 

 

.

Aistės Janulevičiūtės nuotraukos