Nors aktyviai sportavo: dešimt metų žaidė rankinį, lankė lengvąją atletiką, sportinius šokius, futbolą, mokydamasi mokykloje iš pradžių planavo būti tyrėja arba prokurore. Tik atėjus laikui rinktis Korneliją karjeros galimybėmis sužavėjo LSU tarptautinė studijų programa Fizinis aktyvumas ir sveika gyvensena (Physical Activity and Lifestyle).

Dabar Kornelija dirba savo svajonių darbą – veda asmenines ir grupines treniruotes sveikatingumo centre, padeda žmonėms tapti sveikesniems. „Labiausiai patinka stebėti, kaip keičiasi klientai, kai po treniruotės padėkoja. Kadangi LSU baigiau studijas, susijusias ne tik su fiziniu aktyvumu, bet ir su sveika mityba, labai norėjau apie tai daugiau sužinoti, todėl pradėjau studijuoti dietetiką“, – sako K. Norvilaitė.

Tarptautinę studijų programą Fizinis aktyvumas ir sveika gyvensena LSU vykdo kartu su konsorciumo partneriais: Hanzos taikomųjų mokslų universitetu (Nyderlandai), Inholland taikomųjų mokslų universitetu (Nyderlandai), Pietų Danijos universitetu (Danija), Romos Foro Italico universitetu (Italija) ir Rio Maior sporto institutu (Portugalija). Studentai, siekiantys įgyti ne tik LSU diplomą, bet ir konsorciumo sertifkatą, turi bent vieną semestrą dalyvauti studijų mainų programoje užsienio universitetuose. „Studijos vykdomos anglų kalba, tad studentai jau nuo pirmojo semestro atsiduria tarptautiškoje terpėje, nes šios programos studijų moduliai labai populiarūs tarp Erasmus+ mainų programos studentų iš užsienio universitetų. Be to, skaityti paskaitų ir vesti praktinių pratybų dažnai atvyksta kviestiniai lektoriai iš užsienio,“ – sako tarptautinės studijų programos Fizinis aktyvumas ir sveika gyvensena direktorė Rita Gruodytė–Račienė.

Kornelija Norvilaitė džiaugiasi studijų metais įgijusi teorinių ir praktinių žinių, pagerinusi savo anglų kalbos įgūdžius, pusę metų gyvenusi ir studijavusi Portugalijoje, Rio Maior miestelyje. „LSU labiausiai man įstrigo praktinės dėstytojos Simonos Pajaujienės paskaitos. Ji „užvedė ant kelio“. Pamačiau ir nusprendžiau: noriu būti tokia, kaip ši dėstytoja. Kompetentinga, nuoširdžiai ir profesionaliai dalijosi  žiniomis su visais studentais“, – pasakoja LSU absolventė.

Pasak Fizinio aktyvumo ir sveikos gyvensenos studijų programos direktorės, būsimi specialistai mokomi rengti mokslu grįstas sveikatos stiprinimo ir elgesio kaitos programas asmenims, organizacijoms ir bendruomenėms; taikyti fiziškai aktyvios ir sveikos gyvensenos konsultavimo principus; atlikti mokslinius tyrimus.

„Baigusieji šią studijų programą gali dirbti profesionaliais sveikos gyvensenos patarėjais privačiose ir valstybinėse organizacijose, sporto ir sveikatingumo centruose, rekreacijos įstaigose, grožio ir sveikatos namuose; gali kurti savo verslą, konsultuoti sveikatą stiprinančio elgesio modeliavimo klausimais. Vėliau gali tęsti studijas LSU Treniravimo sistemų, Kūno kultūros, Sporto fziologijos ir genetikos bei kitose magistrantūros programose“, – sako doc. dr. R. Gruodytė–Račienė.

Plačiau apie tarptautinę studijų programą Fizinis aktyvumas ir sveika gyvensena