Kada ir kaip pradėjote domėtis kompiuteriais?

Kompiuteriais pradėjau domėtis nuo 13 metų. Nusipirkau kompiuterį ir pradėjau jį tobulinti, gerinti jo parametrus. Iš pradžių ne viskas pavykdavo, bet pamažu vis daugiau sužinojau apie kompiuterio sandarą, jo komponentų suderinamumą. Galėdavau ištisas valandas praleisti prie tobulinamo kompiuterio. Taip mano vaikystės hobis pamažu virto profesine veikla. Domėjimasis informacinėmis technologijomis niekada nesibaigia: nuolat galvoju, kaip patobulinti kompiuterį, kad jis greičiau ir našiau dirbtų.

Kokius mokslus baigėte? Ar seniai dirbate Kauno TPMC profesijos mokytoju?

 

Svajojau mokytis informatikos, todėl baigęs mokyklą įstojau į KTU Informatikos fakultetą. Nuo 2004 metų dirbu Kauno TPMC profesijos mokytoju.

 

Kas labiausiai džiugina darbe? Ko mokote savo mokinius? Ką jie gebės baigę mokyklą?

Man patinka jauni žmonės, kurie domisi moderniosiomis technologijomis, klausia patarimų, patys nebijo eksperimentuoti. Mokykloje mokinius mokome daugelio dalykų. Baigę Kauno TPMC kompiuterinės įrangos derintojo mokymo programą mokiniai gebės surinkti kompiuterį pagal pateiktus reikalavimus,  parinkti kompiuterines programas, išmanys kompiuterio sudedamųjų dalių sandarą ir veikimo principus.

Kuo domitės laisvu laiku? Ar turite svajonių?

Vaikystėje svajojau skraidyti ir pakilti į orą. Labai norėjau turėti lėktuvėlį, valdomą radijo bangomis. Tada net negalėjau svajoti, kad atsiras tokių įrenginių, kurie ne tik skraidys, bet ir filmuos. Taip mano gyvenime atsirado dronai - skraidantys bepiločiai orlaiviai. Šiandien šie įrenginiai naudojami  ne tik šventinių akimirkų įamžinimui iš paukščio skrydžio, bet vis dažniau naudojami statybų, nekilnojamo turto, žemės ūkio ir miškininkystės sektoriuose, įmonėse, teikiančiose logistikos, draudimo paslaugas. Šie prietaisai įgyja vis didesnį populiarumą, auga jų panaudojimo poreikis versle, todėl Kauno TPMC planuojame ruošti bepiločių orlaivių valdytojus. Noriu savo sukauptas žinias perteikti mokiniams, kad jie išmanytų bepiločių orlaivių valdymą ir jų teikiamas galimybes.