Norą studijuoti Kauno technikos profesiniame mokymo centre (toliau-Centras) nuo vasario 2019 metų vasario mėnesio pareiškė Lietuvos psichologų sąjungos narys Justinas Limantas. Justinas dažnas svečias radijo ir televizijos laidose, organizuoja seminarus vaikams, tėvams ir pedagogams. Baigtos psichologijos studijos Vytauto Didžiojo universitete ir vystymosi psichologijos studijos Lietuvos edukologijos universitete nenumarino meilės medžio darbams.

Garsusis psichologas sutiko atsakyti į keletą klausimų.

- Kada pajutote, kad Jums patinka medžio darbai?

- Man teko garbė mokytis katalikiškoje Šiaulių Sandoros pagrindinėje mokykloje, kurioje technologijos darbų pamokas vedė mokytojas Bernardas Baliutavičius. Ten, mokytojo įkvėptas, supratau, jog medžio darbai gali tapti mano profesija, stiprėjo noras įgyti staliaus specialybę, bet tėvai ir mokytojai įkalbėjo baigti J. Janonio gimnaziją ir pasukti psichologijos pusėn. 2008 metais, nepaisydamas puikių rezultatų technologijų olimpiadose, pasirinkau psichologiją. Mano pagrindinė darbo sritis – mąstymo gebėjimų ugdymas. Tai nesena ir brangi metodika. Teko mokslus krimsti ir Čekijoje, ir JAV. Bet mane visą gyvenimą traukė apčiuopiami dalykai ir begalinis noras kurti savo rankomis.  Pastebėjau, jog veiklų pobūdžio pakeitimai ir pailsėti padeda.

- Kodėl pasirinkote studijas šiame Centre medienos apdirbimo skyriuje?

- Aš gyvenu netoli Centro, tad užsukau pas direktoriaus pavaduotoją Tomą Paulių, kuris patarė rinktis tęstinio mokymo programą, o nuo vasario mėnesio pradėjau mokytis staliaus profesijos paslapčių.

- Ką galėtumėte pasakyti apie Centro studijų kokybę?

- Centre dirba puikūs mokytojai, o ypač mano profesijos mokytojas Jonas Jasinskas. Jis visada pataria, pamoko, kantriai paaiškina. Visko taip greitai išmokti neįmanoma, bet bazinių žinių ir svarbiausių darbo elementų, padedančių plėtoti savo pomėgį, pakanka.

- Ar žadate dirbti pagal antrą specialybę?

- Šiuo metu neketinu – tai papildomi darbai namie, buityje, pagalba artimiesiems.

- Ar sunku garsiam psichologui atsidurti profesinės mokyklos suole?

- Tai požiūrio, dažnai klaidingo, klausimas. Niekada nevertinau žmonių pagal profesijas. Niekada nesijaučiu prastai, jei mane kas pamoko. Mane žavi žmonės, mokantys dirbti rankomis. Be to, (čia jau kaip psichologui!) smagu sugrįžti į mokinio vaidmenį. Gyvenimas trumpas, tad reikia daryti tą, ko nori.

- Ar galėtumėte rekomenduoti studijas Centre savo kolegoms?

- Centre labai tinka mokytis žmogui, norinčiam išmokti praktinių dalykų. Ypač rekomenduočiau rinktis staliaus profesiją.

- Kaip galvojate, ar pasikeitė požiūris į profesinį mokymą?

- Mano manymu, visuomenės požiūris tebėra klaidingas, sunku įveikti inerciją. Kalbėdamas vien apie staliaus profesiją, žinau, jog geras meistras visada turi darbo ir duonos.