„Jau antrą studijų savaitę einame pas pacientus, bendraujame. Iš pradžių dėstytojas parodo, kaip reikia bendrauti su pacientu, o nuo trečios rugsėjo savaitės dirbame savarankiškai“, – apie praktikos kupinas studijas kalba būsimasis ergoterapeutas.

 

Ergoterapeutai dirba su traumas patyrusiais, nuo įgytų ar įgimtų ligų kenčiančiais pacientais: moko ir skatina juos atlikti įvairius tikslingus veiksmus, kuriais siekiama mažinti patologiją, atkurti ir sustiprinti pacientų galimybes, savęs ir aplinkos kontrolę užtikrinančius įgūdžius.

 

Diplomuota ergoterapeute tapusi Rūta Bučinskaitė džiaugiasi, kad studijų LSMU metu pasiteisino viskas, ką anksčiau buvo girdėjusi apie šią sritį. „Universitetas patraukė tuo, kad yra gerai žinomas ir vyksta glaudus bendradarbiavimas su Kauno klinikomis“, – kalba ergoterapijos absolventė, kuri studijas planuoja tęsti.

 

Rūtos teigimu, tai, jog ergoterapeutai savo specialybę išbando praktikoje jau pirmomis studijų dienomis, vėliau atsiperka su kaupu – darbdaviai sukauptą patirtį vertina labai gerai.

 

„Vis dėlto, tai yra aukštasis universitetinis išsilavinimas, todėl darbinantis visada teikiama pirmenybė universiteto absolventams“, – studijų LSMU naudą pabrėžia jaunoji ergoterapeutė.

 

Dažnai pasirinkus ergoterapijos studijas darbo ieškoti net nereikia. „Studijų metu, ypač paskutiniame kurse, dėstytojai stebi, kaip dirbi, ir dažnai sulaukiama pasiūlymų darbintis. Jie tiesiog mato, jei esi perspektyvus studentas ir gebi dirbti su pacientais“, – apie ergoterapeutų karjeros galimybes kalba Rūta.

 

Svarbi šių studijų ypatybė –  net tūkstantis valandų klinikinės praktikos, kuri atliekama vienoje didžiausių ligoninių Baltijos šalyse – Kauno klinikos bei kitose Lietuvos sveikatos priežiūros įstaigose. Įgiję pakankamai sudėtingų atvejų praktikos, absolventai puikiai parengiami savarankiškai dirbti iš karto po studijų – jokių papildomų mokymų daugiau nereikia.