Juk be išsilavinimo geresnių darbų niekas nesiūlo, o visą gyvenimą būti nekvalifikuotam lyg ir nesinori.. O galbūt, kaip dabar madinga, važiuoti į užsienį ir bandyti tiesiog užsidirbti pinigų? Bet savo gyvenimą gal geriau vis dėlto pradėti kurti čia, kur namai?

Tikriausiai visi labai mėgsta svajoti. Tai daug lengviau negu ką nors daryti. Deja, kartais tenka pripažinti liūdną tiesą, kad svajonės ir norai prasilenkia su galimybėmis - pasirodo, kad ir paprastą darbą atlikti sugeba ne kiekvienas, gerai atlikti – dar mažiau kas.. Manau, kiekvienas, bent kiek geriau besimokantis, svajojantis apie įdomų ir pelningą darbą, žino, kad svajonė tampa realybe ne iš karto. Iš pradžių reikia mokytis, kad susipažintum su darbo specifika, suprastum, ar teisingai pasirinkai. Tik po to jau gali tikėtis tapti vadovu, siekti karjeros ir laukti pelno.

Darbo rinkos analitikai jau seniai pastebi, kad profesinį išsilavinimą turinčių žmonių reikia daugiau negu baigusių aukštąsias mokyklas. Norėčiau pacituoti Colleen C. Barrett mintį, kad „norint ką nors padaryti, reikia mažiau architektų ir daugiau mūrininkų“. Iš tikrųjų geras bus tas architektas, kuris mokės mūryti. Kaip žinoma, namas pradedamas statyti nuo pamatų, o ne nuo stogo.. Todėl jaunuoliams, rimtai mąstantiems apie savo gyvenimo kūrimą, siūlome pasirinkti profesinį mokymą ir tik po to siekti aukštojo išsilavinimo. „Žmogus, kuris nedaro to, ką gali, o vaikosi to, ko nesupranta, nėra laimingas“ (J.V.Gėtė). Mokymasis profesinio mokymo centre - tai puiki galimybė NEMOKAMAI ir per 1- 2 METUS įgyti paklausią darbo rinkoje specialybę, pamatyti profesinę veiklą iš arti – t.y., įgyti praktinių įgūdžių. Nuo profesinio mokymo savo karjerą pradėjo daugelis Lietuvos verslo lyderių, politikų.

Vilniaus technologijų ir verslo profesinio mokymo centro Administravimo ir paslaugų skyrius (anksčiau 1-oji politechnikos mokykla) – tai viena pirmųjų profesinio mokymo įstaigų Lietuvoje. Čia mokoma dirbti biure, rengiami paslaugų sektoriaus darbuotojai. Atsižvelgdami į Lietuvos darbo rinkos pokyčius, kasmet koreguojame mokymo programas ir siūlome jaunimui rinktis perspektyvias specialybes.

2012-2013 mokslo metais priimsime mokinius, baigusius pagrindinę mokyklą (10 klasių). Per trejus metus jiems siūlome įgyti vieną iš šių patrauklių specialybių: nekilnojamojo turto agento, kompiuterinio projektavimo operatoriaus, elektroninės prekybos agento, sekretoriaus. Dvejus metus pasimokę gimnazijos skyriuje ir išlaikę brandos egzaminus jie įgis brandos atestatą, o dar po metų – profesinio mokymo diplomą.

Baigusiems vidurinę mokyklą (12 klasių) siūlomų specialybių spektras platesnis. Vos per vienerius metus pas mus galima įgyti apskaitininko kasininko, spaudos ir pospaudos operatoriaus specialybes. Elektroninių įrenginių surinkėjams ir derintojams mokymasis trunka pusantrų metų. Kitos studijos trunka dvejus metus. Gana populiarios nekilnojamojo turto agento, vizualinės reklamos gamintojo specialybės. Mėgstantiems darbą su dokumentais siūlome tapti sekretoriais. Tiems, kuriuos traukia kompiuteriai, siūlome pasirinkti kompiuterinės įrangos derintojo, kompiuterinio projektavimo operatoriaus, tekstų rinkėjo ir maketuotojo profesijas.

Kiekvienas naujokas greit pritampa mūsų skyriuje. Tolerancija, šilti bei draugiški mokinių ir mokytojų santykiai, elgesio kultūra – tai mūsų kasdienybė. Malonu, kad mokiniai pastebi jaukų psichologinį klimatą mokykloje, vertina puikias galimybes dalyvauti popamokinėje veikloje, stažuotis užsienyje, o darbdaviai dėkoja už geras mokinių žinias. Praktiką mūsų mokiniai atlieka solidžiose įmonėse ir organizacijose: LR Prezidento kanceliarijoje, LR Seimo kanceliarijoje ir leidykloje, Europos struktūrinių fondų agentūroje, didmeninės ir mažmeninės prekybos, verslo įmonėse ir kt.. Tiems mūsų mokyklos absolventams, kurie nori toliau mokytis pagal giminingas specialybes, suteikiamos lengvatos stojant į aukštąsias mokyklas, nes esame sudarę mokymosi tęstinumo sutartis.            

Sakoma: „Gyvenimas – tamsa, jei nėra siekių. Bet koks siekis yra aklas, jei nėra žinių. Bet kokios žinios yra bevertės, jei jų nepanaudojate. Bet koks darbas yra bevertis, jei nėra meilės“. Todėl pasirinkite teisingai. Turėkite tikslą, siekite jo, mokykitės. Viską matuokite protu, klausykite širdies.

Vilniaus technologijų ir verslo profesinio mokymo centro

Administravimo ir paslaugų skyriaus vedėja

Virginija Stankevičienė