Atsižvelgdama į darbuotojų, išmanančių tiek vadybą, tiek sveikatingumo ir SPA paslaugų specifiką, poreikį, išreikštą įmonių, Kauno kolegija parengė naują studijų programą – Sveikatingumo ir SPA paslaugų vadybą.

Kaip pasakoja Turizmo ir viešbučių vadybos katedros lektorė Aušra Liorančaitė-Šukienė, poreikį sukurti naują Sveikatingumo ir SPA paslaugų vadybos studijų programą lėmė tiek lokalios, tiek pasaulinės tendencijos: gyvenimo būdo pokyčiai, kai siekiama gyvenimo kokybės, demografinė situacija, sparčiai auganti sveikatingumo paslaugų paklausa ir pasiūla tiek užsienio šalyse, tiek Lietuvoje. Plečiantis šalies kurortams ir kurortinėms teritorijoms, steigiantis naujoms įmonėms, didėja ir darbuotojų, turinčių specifinių žinių, poreikis.  

Sveikatingumo paslaugų industrija yra labai plati ir įsiskverbusi į įvairius sektorius, kuriuose prioritetas – gera žmogaus savijauta. A. Liorančaitė-Šukienė teigia, kad vis daugiau žmonių ieško įvairių galimybių rūpintis savimi, jaustis ir atrodyti geriau, apsisaugoti nuo sveikatos problemų. Dėmesys žmogui, jo gyvenimo kokybei lemia ir sveikatingumo bei SPA paslaugų plėtrą. „Šis sektorius bei paslaugų spektras labai įvairus – nuo „miško terapijos”, sveikatingumo tradicijų iš islamiško pasaulio (produktai, pirtys), sveikatingumo programų įmonių darbuotojams iki naujų kelionių ritualų (SPA oro uostuose). Vartotojai patys gali kontroliuoti ir individualizuoti grožio ir sveikatos priežiūros procedūras bei produktus“, – apie sveikatingumo ir SPA paslaugų integravimąsi į kasdieninį gyvenimą kalba Kauno kolegijos dėstytoja.

Sveikatingumo ir SPA paslaugų sektoriaus įmonės mini, kad ne visi vadybininkai gali sėkmingai įsilieti į šių specifinių paslaugų rinką. Sveikatingumo ir SPA paslaugų vadybininkai, anot A. Liorančaitės-Šukienės, užpildys spragas – žinos paslaugų bei jų teikimo ypatumus, turės ne tik vadybininkui būtinų,  bet ir specifinių sveikatos mokslų žinių bei gebėjimų, leidžiančių kurti ir parduoti klientų poreikius atitinkančius produktus. Sveikatingumo ir SPA paslaugų studijų programą baigęs žmogus galės sėkmingai konkuruoti sveikatingumo ir SPA įmonių sektoriuje, nes turės unikalių bei patrauklių darbdaviams gebėjimų dermę.

Sveikatingumo ir SPA paslaugų sektorius yra puiki erdvė reikštis žmonėms, neabejingiems sveikesniam gyvenimo būdui bei norintiems padėti kitiems. „Šią studijų programą turėtų rinktis smalsūs, komunikabilūs, atsakingi, empatiški žmonės, suvokiantys sveikatos ir sveikos gyvensenos naudą bei svarbą gyvenimo kokybei“, – pataria Kauno kolegijos dėstytoja A. Liorančaitė-Šukienė.