„Elegantiški namai“, „šiuolaikinis būstas“, „modernus interjeras“- tai tik keletas populiarių terminų, kurie XXI a. žmogui tapo kasdienės komunikacijos dalimi. Norėdamas susikurti pilnavertį gyvenimą, kiekvienas žmogus rūpinasi komfortiškos aplinkos susikūrimu, kad galėtų siekti tikslų, reikalingų jo savirealizacijai. Galbūt todėl staliaus- baldžiaus specialybė tapo favoritinė, viena paklausiausių darbo rinkoje.

   Anot rašytojo dvasininko B. Ferrero, „Laimės paslaptis- tai sugebėjimas gėrėtis visais pasaulio stebuklais“. Todėl mokiniai, mokydamiesi Kauno technikos profesinio mokymo centro Medienos apdirbimo ir statybos skyriuje staliaus ar baldžiaus specialybės, neapsiriboja vien medienos darbų technologijų žinojimu ir taikymu, bet dalyvauja ir tarptautiniuose projektuose, kur patobulina ne tik profesinę, bet ir kultūrinę, kalbinę kompetencijas.

  Beje, geriausiai mokymosi galimybes ir naudą gali pristatyti patys mokiniai. Štai keletas jų minčių grįžus iš Maltos ir Tenerifės, kur vyko veikla pagal „Erasmus+“ programos būsimiesiems staliams  skirtą projektą.

   „Nors ir negaliu sakyti, jog įgijau daug staliaus profesinės patirties, kurios anksčiau nesu turėjęs, tačiau įgijau kai ką, mano manymu, dar vertingesnio- įkvėpimą judėti į priekį, įkurti savo verslą, daryti klaidų ir iš jų mokytis. Iš tiesų tai visada ir buvo mano pašaukimas, kurį jaučiau ir norėjau atskleisti. Galbūt tik to man ir trūko: to pastūmėjimo, tos banalios kasdienybės pakeitimo ta jaudinančia nežinomybe, tų neįkainojamų įspūdžių patirtų ne kur kitur, bet Maltoje su nuostabiais žmonėmis, stulbinančiais įspūdžiais, įsimintinais nuotykiais bei tikrai neįkainojama patirtimi. Visa tai lydės mane ateityje ir esu tikras, kad įgyta patirtis dar pasiteisins esanti vertinga mano gyvenimo kelyje“ (Arnoldas).

   „Mes, staliai, buvom paskirti atlikti daug įvairių darbų. Dažniausiai šlifavom. Šį aspektą turbūt geriausiai atsimenam. Lakavau, dažiau grindjuostes, baseino baro palanges bei langines. Mes atnaujinom, taisėm kėdes, stalus, barus, karstymosi namelį, klijavom durų apvadus, dažėm staktas ir t.t“..

    Nuostabą kelia faktas,kad mums darbus skirstė ispanų kalba. Dauguma mūsų ispaniškai nei „hola“ nemokėjo, bet stebuklingai išsiaiškino, kokius privalo atlikti darbus. Beje, nelaimės atveju turėjom koordinatorę, mokančią angliškai. Man buvo truputėlį lengviau, kadangi ispaniškai panašu į portugališkai. Daug laiko anksčiau praleidau užsieny -Brazilijoje“ (Tadas).

  „Tenerifės salos grožis užburiantis. Be jokios abejonės, norėčiau ten sugrįžti dar kartą. Oras nuostabus, didžiąją metų dalį šviečia saulė. Esu labai patenkintas  šia kelione. Įgijau daug gyvenimiškos ir darbinės patirties. Susipažinau su labai idomiais žmonėmis ir pats pasikeičiau  bei patobulėjau. Ačiū” (Mantas).

  Šiais  mokslo metais KTPMC  apdailininkų specialybės mokiniai gali didžiuotis apsilankę Japonijoje, susipažinę su šios šalies meno subtilybėmis, užmezgę draugiškus ryšius su  statybininkais japonais. „Nuotraukose įamžintos akimirkos neatskleidžia tos pasirinkimo džiaugsmo pilnatvės, kurią patyrėme, supratę, kokį kilnų, kūrybingą, pilną netikėtumų kelią pasirinkome”,- teigia apdailininkai pirmakursiai.

 Sėkmės ieškant, pasirenkant ir atrandant!