Medicininės ir veterinarinės biochemijos studijų programa ruošia biochemijos specialistus, kurie atliktų laboratorinius tyrimus žmogaus ir gyvūnų ligų diagnostikos, aplinkos stebėsenos, maisto ir žemės ūkio produktų bei žaliavų kontrolės srityse. Biochemikai, kurių darbo ar tolesnio mokymosi perspektyva būtų siejama su medicininiais ir veterinariniais tyrimais, rengiami tik Lietuvos sveikatos mokslų universitete (LSMU). Studijų programa išskirtinė, nes joje derinamos fundamentaliosios biochemijos ir medicinos bei veterinarijos mokslų žinios.

Nuo šių metų vienas įdomiausių biomedicinos mokslo sričių – biochemijos ir genetikos  – studijas baigusiems LSMU absolventams būsimosios karjeros durys atsivėrė dar plačiau. Dabar bakalauro laipsnį turintys jaunieji specialistai galės lengviau įsidarbinti biomedicinos technologais ir licenzijuotose sveikatos priežiūros įstaigų laboratorijose. Tokią teisę suteikia šiemet sveikatos apsaugos ministro patvirtinta nauja medicinos norma „Biomedicinos technologas“.

Kuo įdomios ir išskirtinės studijos šioje LSMU studijų programoje? Studentai atlieka praktiką moderniose LSMU diagnostinėse laboratorijose, biomedicinos ir veterinarijos sričių mokslinėse laboratorijose. Pagal ERASMUS+  ir kitas akademinių mainų programas galima išvykti studijoms ar praktikai į užsienio šalių universitetus.

Baigus bakalauro studijas, medicininės ir veterinarinės biochemijos specialistams atsiveria patrauklios karjeros galimybės: jie labai reikalingi laboratorinius tyrimus atliekančiose įmonėse, dirbančiose žmogaus ir gyvūnų ligų diagnostikos, aplinkos stebėsenos, maisto ir žemės ūkio produktų bei žaliavų kontrolės srityse. Taip pat galima tęsti studijas LSMU ir kitų aukštųjų mokyklų magistrantūros studijų programose, jei traukia mokslinė veikla - galima toliau studijuoti doktorantūroje.

„Kai sužinojau, kad stojant reikia biologijos ir chemijos egzamino balų, išsyk supratau – tai mano vieta“, –  šypsojosi šią programą studijuojant Granta Kleinauskaitė. Mokslais patenkinta ir studentė Gerda Baranovaitė: „Biochemiko darbas – laboratorijoje, ir tai tikrai labai įdomu. Studijuoti verta: tobulėsite ir kaip žmonės, ir kaip profesionalai“.

Plačiau apie studijų programą: http://www.lsmuni.lt/lt/stojantiesiems/bakalauro-studijos/medicinine-ir-veterinarine-biochemija/

Daugiau informacijos apie priėmimą LSMU: http://www.lsmuni.lt/lt/stojantiesiems/priemimo-taisykles/