Organizacijos komunikacijos specialistas yra svarbus, reikšmingas ir žinomas kiekvienoje organizacijoje, nes nuo jo priklauso, kaip sėkmingai tarpusavyje bendraus įmonės administracija ir darbuotojai, koks bus išorinis organizacijos įvaizdis, ką apie įmonę rašys, kalbės ir rodys žurnalistai. Organizacijos komunikacijos studijų programa ugdo būsimųjų specialistų gebėjimus valdyti ir vidinės, ir išorinės komunikacijos procesus, taikyti kritinį mąstymą, kūrybiškumą, saviraišką, novatoriškumą. Šią programą turėtų rinktis mėgstantys bendrauti, išradingi ir kūrybiški žmonės.

Studijų procese atskiras dalyko temas dėsto socialiniai partneriai, dėstytojai, atvykę iš užsienio aukštųjų mokyklų, studijų programos dalis gali būti vykdoma anglų kalba. Studijuojant gilinamasi ne tik į vidinę organizacijos komunikaciją, bet ypatingas dėmesys skiriamas ir išorinei komunikacijai, gebėjimams kurti organizacijos įvaizdį, pristatyti organizaciją viešai, bendrauti ir bendradarbiauti su organizacijos partneriais ir klientais.

Studentas gali tobulinti komunikacijos įgūdžius keliomis užsienio kalbomis (anglų, norvegų, rusų, švedų, vokiečių ir kt. pradedantiesiems ir pažengusiems).

Šiaulių valstybinė kolegija rengia komunikacijos specialistus, turinčius dalykinių žinių, gebančius planuoti ir valdyti vidinę ir išorinę organizacijos komunikaciją, kurti informacinius produktus, siejant skirtingas raiškos bei komunikacijos priemones, kurti ir palaikyti palankų organizacijos įvaizdį, tinkamai reaguoti į skirtingų tikslinių auditorijų poreikius ir sparčiai besikeičiančią aplinką, kritiškai vertinti ir analizuoti profesinės veiklos poveikį visuomenės gerovei.

Absolventai dirba komunikacijos specialistais, viešųjų ryšių specialistais, ryšių su visuomene specialistais, atstovais spaudai įvairiose valstybinėse įstaigose, privačiose įmonėse ir organizacijose.

Ką apie šias studijas pasakoja jas pasirinkę studentai?

Rugilė
Pirmieji metai Šiaulių valstybinėje kolegijoje manęs nenuvylė. DRĄSIAI galiu teigti, kad čia studijuoti VERTA! Kolegijoje laukia pažangios studijų programos, profesionalūs ir supratingi dėstytojai, kurie ilgainiui tampa draugais. Aišku, jei ieškai „sausos“ teorijos, jos nerasi – Šiaulių valstybinėje kolegijoje teorija neatsiejama nuo praktikos. Čia kiekvienas gali atrasti save, mokslus įmanoma suderinti su darbu ir studentišku gyvenimu, kurio malonumus būtina patirti, nes kitaip nebūsi studentas! Jei man iš naujo tektų rinktis aukštąją mokyklą, aš, be abejonės, rinkčiausi Organizacijos komunikacijos studijų programą Šiaulių valstybinėje kolegijoje!

Justina
Mano nuomone, studijos šioje aukštojoje mokykloje pirmiausia yra neįkainojama patirtis, o studijų metai – patys geriausi gyvenime! Kolegijoje dirba kompetentingi dėstytojai, kurie yra geranoriški, padeda studentams tobulėti pasirinktoje srityje, išmano savo darbą. PRAKTIKOS padeda suprasti būsimo darbo esmę, sužinoti, kokius dalykus turi išmanyti įmonėse, organizacijose dirbantis komunikacijos specialistas. Studijuojant čia galima užsiimti mėgstama veikla: šokti, dainuoti, tapti Studentų atstovybės nariu. Kolegija atsižvelgia į studentų nuomonę, poreikius, prisitaiko, suteikia progą dirbti ir tuo pačiu metu studijuoti. Šiaulių valstybinė kolegija yra moderni ir šiuolaikiška. Šaunus laikas, praktikos, įdomios paskaitos, viskas orientuota į ateities galimybes!

Odeta
Visada norėjau pabėgti studijuoti į Vilnių, bet likimas nusprendė taip, kad atsidūriau Šiaulių valstybinėje kolegijoje. Praėjo vieneri studijų metai. Žinote ką? Nė kiek nesigailiu. Nesvarbu, kolegija ar universitetas, Šiauliai ar Vilnius. Visur reikia mokytis, visur yra gerų ir blogų dėstytojų, visur daugiau ar mažiau paskaitų. Reikia paties žmogaus pozityvaus nusiteikimo, tada visur bus gerai. Kodėl man patinka Šiaulių valstybinėje kolegijoje? Aš užsibrėžiau tikslą ne vien studijuoti, bet ir iš kolegijos imti viską, ką tik galiu. Studijos – ne tik paskaitos, bet ir įdomūs renginiai, seminarai, konferencijos. Pačiai teko ne vieną renginį organizuoti. Džiaugiuosi dėstytojų noru padėti ir po paskaitų. Man, t. y. būsimai komunikacijos specialistei, tikriausiai labiausiai patinka, kad kiekvieną darbą reikia apsiginti prieš savo studijų programos kolegas – taip lavinami viešojo kalbėjimo įgūdžiai, kurių man ateityje tikrai prireiks. Dėstytojai, paskaitų kokybė, įvairios veiklos, galimybės, praktikos, nauji draugai sudaro puikų Šiaulių valstybinės kolegijos įspūdį.

Mindaugas
Įdomios paskaitos, naudingos praktikos, galimybė dalyvauti konferencijose, renginių organizavimo patirtis, savanoriškos veiklos ir dar daugiau – visa tai man suteikė Šiaulių valstybinė kolegija. Studijų metu sukaupiau labai daug žinių ir ateityje praversiančių įgūdžių. Iš dėstytojų sulaukiau galybės patarimų ne vien studijų, bet ir gyvenimiškais klausimais. Galiu teigti, kad studijų kolegijoje laikotarpis buvo tikrai naudingas ir svarbus mano karjeros pradžiai!

Eglė
Šias studijas pasirinkau todėl, kad vienas iš mano privalumų yra puiki iškalba. Prieš stodama žinojau, kad Šiaulių valstybinėje kolegijoje manęs laukia net trys skirtingo pobūdžio praktikos. Praktika studijuojant yra be galo didelis privalumas, nes gali išbandyti save ir „pasimatuoti“ būsimą darbą. Studijų metu tekdavo nemažai kalbėti viešai, pristatyti ir apsiginti darbus prieš įvairias auditorijas, organizuoti renginius, kalbinti žmones. Tai tikrai buvo labai naudinga ne tik tiems, kurie turėjo viešojo kalbėjimo baimę, bet ir visiems kitiems. Su kiekvienu studentu buvo dirbama atskirai, kiekvienam buvo patarta, kaip įveikti savo baimes ir pasiekti geriausių rezultatų. Dvejus metus buvau Studentų atstovybės narė. Su šypsena prisimenu, kokie mes visi buvome artimi, tarsi tikra šeima. Tokios patirties niekada nepamiršime: tai ir renginiai, švenčių organizavimas, pagalba studentams ir t. t. Galiu drąsiai teigti, kad šios studijos man suteikė daug žinių ir drąsos. Tai, ką gavau Šiaulių valstybinėje kolegijoje, yra neįkainojama ir pritaikoma daugelyje gyvenimo sričių. Nesvarbu, kokiu keliu pasuksi – viešieji ryšiai gali būti puikios karjeros pradžia.

Dovilė
Džiaugiuosi kiekvienais metais, praleistais Šiaulių valstybinėje kolegijoje, jaučiuosi labai pasikeitusi, patobulėjusi. Studijos atitiko mano lūkesčius, gal kartais net viršydavo juos. Trijų praktikų metu supratau: noriu dirbti pagal specialybę ir manau, kad esu tinkama komunikacijos specialisto darbui. Jei man tektų iš naujo pildyti stojimų į aukštąsias mokyklas paraiškas, Organizacijos komunikacijos vadybos studijų programą Šiaulių valstybinėje kolegijoje vėl rašyčiau pirmuoju numeriu. Jei būsimasis studentas yra tvirtai apsisprendęs dėl studijų siekių, patarčiau šį kelią pradėti Šiaulių valstybinėje kolegijoje, nes čia studentai turi daugiau galimybių išmėginti savo jėgas ir suvokti pasirinktos profesijos esmę.

Skirmantas
Studijos Šiaulių valstybinėje kolegijoje ne tik atitiko lūkesčius, bet ir juos pranoko. Pasirinkau man įdomią studijų programą, todėl galėjau save puikiai realizuoti.

Miglė
Dėstytojai yra labai draugiški su studentais – visuomet padeda, konsultuoja. Įdomios paskaitos suteikia galimybę išmokti tų dalykų, kurie pravers dirbant. Studentai ne tik mokosi, bet ir dalyvauja įvairiose konferencijose, seminaruose. Paskaitos lengvai suderinamos su darbu. Žinoma, čia galima susirasti ir daug draugų.

Nori sužinoti daugiau apie šią ir kitas studijų programas, vykdomas Šiaulių valstybinėje kolegijoje? Apsilankyk aukštosios mokyklos interneto svetainėje www.svako.lt. Visas Kolegijos gyvenimo akimirkas kviečiame sekti socialiniame tinkle „Facebook“.