„Man patinka, kad mes galime surasti priežastį, kodėl žmogui kažką skauda, o ne tik skausmą numalšinti kokiais nors medikamentais“, – kalba Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) kineziterapijos studentė Judita Šikarskaitė.

Kineziterapija – gydymas judesiu. Šioje LSMU studijų programoje rengiami kineziterapeutai, kurie, taikydami naujausias mokslo žinias, ištyrę ir įvertinę paciento funkcinę būklę bei fizinį pajėgumą, judesiu bei fiziniais veiksniais gydo po traumų ar ligų sveikstančius žmones, grąžina ir palaiko jų sveikatą ir fizinę būklę.

Svarbi šių studijų LSMU ypatybė – net tūkstantis valandų praktikos. „Turime daug praktinių užsiėmimų, kur mokomės vieni su kitais, taip pat turime daug praktikos, kurią atliekame su pacientais“, – teigia studentė Judita.

Ši studijų programa būsimiesiems specialistams suteikia platų, kompleksinį parengimą: dėstoma ne tik profesiniai, bet ir daug medicininių dalykų, atliekama praktika didžiausioje Baltijos šalyse gydymo įstaigoje – Kauno klinikose.

Studentams dėsto didelę klinikinę patirtį įgiję kineziterapeutai, patirtimi dalijasi žinomi kviestiniai lektoriai iš užsienio universitetų.

„Tiek daug jaunų, linksmų dėstytojų, kurie savo naujausias žinias perteikia mums. Manau, LSMU kineziterapeutus paruošia geriausiai“, – įspūdžiais apie studijas dalijasi kita LSMU kineziterapijos studentė Kamilė Rudokaitė.

Įgiję pakankamai sudėtingų atvejų praktikos, kineziterapijos absolventai yra puikiai pasirengę pradėti darbą iš karto po studijų. Visame pasaulyje ir Lietuvoje kineziterapeutų poreikis auga senstant visuomenei, ilgėjant žmonių gyvenimo trukmei.

Baigus studijas, galima dirbti kineziterapeutais ligoninėse, poliklinikose, reabilitacijos, socialinės reabilitacijos įstaigose, sveikatingumo centruose, privačiose klinikose, palaikomojo gydymo ir slaugos institucijose, sporto klubuose, kurie turi  licenciją sveikatos priežiūros veiklai teikti.

Plačiau apie studijų programą:

http://www.lsmuni.lt/lt/stojantiesiems/bakalauro-studijos/kineziterapija/

Daugiau informacijos apie priėmimą į LSMU:

http://www.lsmuni.lt/lt/stojantiesiems/priemimo-taisykles/