Tai Lietuvos jaunių, jaunimo ir suaugusiųjų čempionė, daugkartinė tarptautinių varžybų laimėtoja ir prizininkė, Baltijos šalių čempionė Miglė Julija Dudėnaitė ir Lietuvos jaunių, jaunimo ir suaugusiųjų čempionas, Europos jaunių čempionatų sidabro ir bronzos medalių laimėtojas, daugkartinis tarptautinių varžybų laimėtojas ir prizininkas, Europos taurių laimėtojas ir prizininkas Rokas Nenartavičius.

Miglė ir Rokas pasakoja, jog turėjo praeiti labai griežtą atranką. Japonijos universitete ypatingas dėmesys buvo skiriamas anglų kalbai, valstybiniams brandos egzaminų rezultatams ir sportiniams pasiekimams. Be juodo dziudo diržo (I dano) negalėjai net pretenduoti į šias studijas. Reikėjo rašyti ir motyvacinį laišką, kaip prieš svarbų darbo pokalbį.

Nors studentus stebina ir žavi europiečiams neįprasti japoniško elgesio ritualai, jie nesibaimina galimų kultūrinių skirtumų. Miglė Julija Dudėnaitė sako, kad „turės puikias sąlygas sportuoti, galės pasisemti japonų meistriškumo, turės tinkamų partnerių treniruotėms, o jų labiausiai trūksta Lietuvoje tam, kad būtum lygiaverčiu priešininku Europos ir pasaulio čempionatuose“.

M. J. Dudėnaitė Japonijos universitete jau apsilankė, ten rengėsi Europos čempionatui rugsėjį. Per tą laiką susipažino su aplinka, pajuto kultūrinius skirtumus. R. Nenartavičius sakosi Japonijoje buvęs du kartus ir jaučiasi ten kaip savas.

Studentai pasakoja, kad Budo universitete kiekvieną dieną treniruosis septynias valandas. Viena valanda skiriama bendram fiziniam pasirengimui, šešios – treniruotėms ant tatamio. Tarp trijų treniruočių vyks paskaitos. Kasdien po dvi valandas studentai mokysis japonų kalbos. Kiti dalykai yra pasirenkami. Šios paskaitos skirtos susipažinti su japonų kultūra, tradicijomis, nagrinėti japonų ir vakarų kultūrų sąsajas.

Dziudo trenerė Lolita Dudėnienė tikisi, kad pavyks artimiau bendradarbiauti su Japonijos Budo universitetu. Lietuvos sporto universitetas pristatytas šio Japonijos universiteto tarptautinių ryšių skyriui. Jie bendradarbiauja su įvairiomis šalimis, tačiau kol kas daugiausia iš Azijos, ypač su Kinija ir Korėja. Budo universitetą ypač mėgsta sportininkai, kurie rengiasi pasaulio čempionatams ir kitiems svarbiems startams. Be to, Budo universitetas rengia ir kitų 6 kovinių sporto šakų atstovus.

„Japonai prieš olimpines žaidynes mielai pakviestų mūsų krepšininkus, labai vertina mūsų patirtį ir pasiekimus. O mes norime pas japonus, nes jie – dziudo sporto šakos lyderiai. Jie nuolat patenka į prizininkų trejetus visose varžybose“, – teigia trenerė L. Dudėnienė.

Lygindama treniruočių sąlygas Japonijoje ir Lietuvoje L. Dudėnienė pasakoja, kad LSU yra viena salė, kurioje sportuoja vaikinai ir merginos. Tarptautinis Budo universitetas turi dvi atskiras sales, vienoje sportuoja vaikinai, kitoje – merginos. Viena jų salė yra maždaug tokio dydžio, kaip mūsų lengvosios atletikos maniežas. Ir partnerių, su kuriais galima treniruotis, labai daug, ne tik japonų, daug užsienio komandų atvyksta trumpalaikėms treniruočių stovykloms, tad yra puiki galimybė kovoti su įvairių šalių sportininkais.

Studentai galės ne tik mokytis japonų kalbos, bet ir tobulinti sportinį meistriškumą pas geriausius dziudo specialistus, o grįžę sukauptą patirtį perduos ne tik savo treniruočių partneriams Lietuvoje, bet ir puikiai galės panaudoti žinias ateityje dirbdami treneriais.