„Pasirinkau kineziterapiją ir įstojau, – pasakoja Ema, įstojusiųjų sąraše buvusi pirmoji. – Ir dar nei karto nepasigailėjau, kad pasirinkau kineziterapiją. Tai – mano sritis, atitinkanti tai, ko noriu, ko tikiuosi iš gyvenimo. Kineziterapija atitinka mano lūkesčius, ji yra mano gyvenimas.“

Nuo 15 m. susidomėjusi sveikatos mokslų specialybėmis, atėjus laikui rinktis studijas, gydomąją mediciną vis tik atmetė, nors konkursinis balas leido stoti, ir pasirinko kineziterapiją. Šiuo metu Ema Lašinytė dirba Sporto medicinos centre ir planuoja studijuoti LSMU doktorantūroje.

Pasak Emos, buvo laikas, kai vartant straipsnius, naršant interneto puslapius, ieškant literatūros ir mokslinių publikacijų, jai vis iškrisdavo straipsniai bei kita informacija apie Tai Chi.

„Iš pradžių ignoravau, paskui – ėmiau skaityti. Ši sritis mane sudomino, pradėjau gilintis ir mokytis“, – prisimena Ema.

Ši tema atsispindėjo ir Emos Lašinytės magistro studijų baigiamajame darbe „Tai Chi užsiėmimų poveikis pomenopauzinio amžiaus moterų, kurioms nustatyta osteoporozė, pusiausvyrai, kūno laikysenai ir gyvenimo pilnatvei".

Dar būdama LSMU studente, Ema ne vienerius metus organizavo ir vedė Tai Chi užsiėmimus Kauno apskrities osteoporozės klubo „Uola“ narėms bei kitoms moterims, išgyvenančioms dėl stuburo, klubų ir kitų judesio problemų.

„Man patinka iššūkiai, mėgstu mokytis, pastoviai jausti, kad tobulėju ir vis sužinau naujų dalykų“, – sako Ema ir džiaugiasi, kai savo žiniomis bei atrastomis įžvalgomis gali dalytis ir su kitais.

E. Lašinytė gilina žinias seminaruose, neatmeta galimybės kada nors išvykti mokytis į užsienį pas patyrusius ir seniai praktikuojančius Tai Chi žinovus, meistrus. Ir nepamiršta, kad Tai Chi lopšys yra Kinija.

Tai Chi – kinų kovos menas, pasižymintis švelniais ir lėtais judesiais. Jis nuo seno žinomas kaip sveikatinimo, savigynos ir fizinio poilsio bei dvasinio nušvitimo visuma. Šio sveikatos judesiais stiprinimo ir tam tikrų judesių praktikavimo tikslas – gyvenimo prasmės, harmonijos su pasauliu ir pačiu savimi atradimas. O harmonija su visa, kas mus supa – ir yra mūsų sveikata. Tai Chi judesių sistemos pratimai padeda atsipalaiduoti, pailsėti emociškai ir mentališkai, gerina kūno bei jo svorio centro pajautimą ir valdymą, ugdo dėmesingumą bei kantrybę.

Tuo galėsime įsitikinti, jei sumanysime rugpjūčio ir rugsėjo mėnesiais Rytų kultūros studijoje „Wudang tao“ Kaune lankyti nemokamus Tai Chi užsiėmimus, kuriuos jau nebe pirmą kartą organizuoja bei veda kineziterapeutė Ema Lašinytė.

„Esu smalsus žmogus, man daug kas įdomu. Domiuosi daug kuo ir skaitau apie daug ką. Jei tik yra galimybė išbandyti – įvairias sritis ir potyrius – bandau,– pasakoja Ema, kuri dar domisi fotografija, fotografuoja, keliauja (pradėjo Baltijos regiono šalimis bei keliauja gilyn į Europą), mėgsta knygas, istoriją, muziką – groja akordeonu ir fortepijonu. – Daug ką mėgstu, turiu daug pomėgių – reikia spėti viskam po dalelę savo laiko išdėlioti.“

Džiuljeta Kulvietienė,

LSMU Rinkodaros ir komunikacijos tarnyba

Asmeninė nuotr.