Bengisu įgyvendinti šį iššūkį ruošiasi rugpjūčio pabaigoje—rugsėjo pradžioje. Nuotolis iš Kalė (Prancūzija)  miesto iki Doverio (Anglija)  yra 32 kilomentrai. Tai sunkus išbandymas visiems sportininkams, tačiau šį nuotolį šiais metais jau yra įveikę 34 plaukikai ir 19 estafetinių plaukimo atstovų. Trasa labai pavojinga: vandens temperatūra siekia apie 16—18 laipsnių pagal Celsijų, sūkuriai, srovės, intensyvi laivyba, medūzos ir kiti vandens gyviai, šiukšlės. Dažniausiai plaukikai dėl srovių yra priversti nuplaukti 5—6 km daugiau.

  Lamanšo kanalo plaukimus organizuoja Tarptautinė Kanalo plaukimo asociacija. Norit oficialiai jį įveikti, plaukikas turi užsiregistruoti, sumokėti apie 4000 Eurų mokestį ir gauti leidimą. Plaukiką lydi profesionali gelbėtojų, trenerių, medikų ir mitybos specialistų komanda.

  Bengisu, studijuodama LSU, vadovaujant trenerei Birutei Statkevičienei, turėjo geras sąlygas ruoštis ne tik įveikti Lamanšo sąsiaurį, ji kartu su LSU komanda tapo  SELL žaidynių vicečempione, Lietuvos studentų čempione, trijų valandų plaukimo Elektrėnuose nugalėtoja. Jei merginai pavyktų įveikti Lamanšo sąsiaurį, ji būtų trečia turkė, kuri  įveiktų šį nuotolį. Pirmieji du Turkijos plaukikai Kanalą įveikė 2015 ir 2016 metais. 2013 m. Turkijos plaukikai yra plaukę šį nuotolį estafetėse.

 

 

LSU informacija