LSMU rektorius prof. R. Žaliūnas sveikino: „Dėkoju jums, kad pasirinkote sveikatos mokslus ir studijas Lietuvos sveikatos mokslų universitete. Asmeniškai tariu ačiū dėstytojams, jūsų tėvams, artimiesiems, kurie investavo į jus. Tikiuosi, jūs jau pasirengę savarankiško gyvenimo premjerai. Reiškiu išskirtinę padėką tiems, kurie atstovavo LSMU. Tikiu, kad visada prisiminsite savo Alma Mater ir norėsite sugrįžti į ją.“

Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis pabrėžė, kad Kaunas atviras miestas studijoms, verslui ir laisvalaikiui. Padėkojęs Kauno medicinos specialistams, jaunuosius LSMU absolventus ragino prisidėti prie miesto kūrimo. „Kaunas laukia jūsų žinių, darbščių rankų ir kūrybingai plakančių širdžių, nesvarbu ar jūs iš Lietuvos ar iš bet kurio kito pasaulio miesto“, – kvietė Kauno miesto meras.

Kauno arkivyskupas metropolitas Lionginas Virbalas susirinkusiems palinkėjo prasmingų, brangių ir praturtinančių susitikimų gyvenime bei kvietė diplomantus dalytis savo gerumu, žiniomis ir suteikti pagalbą kenčiantiems.

Buvęs LSMU Studentų atstovybės prezidentas Laurynas Jarukas neslėpė, kad užlipus ant scenos arterinis kraujospūdis ir širdies susitraukimo dažnis išdavė jaudulį. „Patirtis ir pripažinimas, neapsaugos mūsų nuo jaudulio, kurį patirsime kiekvieną kartą pradėdami kažką naujo. Būkime tam pasirengę“, – kalbėjo L. Jarukas.

Į Lietuvos sveikatos mokslų universitetą studijuoti atvyksta studentai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš 40 pasaulio šalių. Jaunuoliai studijuoja mediciną, odontologiją, farmaciją, veterinarinę mediciną. LSMU yra vienintelis universitetas Lietuvoje, kuriame 11 proc. studentų užsieniečių, visą studijų laikotarpį studijuoja anglų kalba.

Beveik 80 procentų LSMU absolventų sėkmingai įsitraukia į darbo rinką. Specializuotas tarptautinis, daugiakultūris universitetas rengia savarankiškus specialistus. Visose Universiteto studijų programose svarbiausias dalykas - praktiniai įgūdžiai. „Universiteto studentai turi galimybę atlikti privalomąją praktiką pačiame Universitete, arba Universiteto bazėse. Glaudūs ryšiai su užsienio valstybėmis taip pat – puiki galimybė praktikoms“, – teigia prorektorius studijoms prof. Kęstutis Petrikonis.

LSMU dėstytojai – mokslininkai ir specialistai-praktikai, dirbantys medicinos ir veterinarinės medicinos srityse. LSMU vykdomos medicinos, odontologijos ir veterinarinės medicinos rezidentūros programos.

Populiariausios LSMU – medicinos, odontologijos, veterinarinės medicinos, farmacijos vientisųjų studijų programos. Ne mažiau paklausios slaugos, kineziterapijos, ergoterapijos, veterinarinės maisto saugos, sveikatos informatikos bakalauro studijų ir specializuotas magistrantūros studijų programos.

LSMU medicinos studijų programos absolventė Hana Gaziza Hewen Shamsi iš Švedijos karalystės, teigia pateisinusi savo ir artimųjų lūkesčius pasirinkusi studijas LSMU. Anot absolventės, svarbiausia – kokybiškos studijos, kompetentingi dėstytojai ir kolegos, tarptautiškumo dvasia vyraujanti Universitete. Prieš šešerius metus atvykusi į LSMU mergina sakosi dar stipriau pajuto, kad medicina yra jos pašaukimas. Noras tapti gydytoja studijų metu tai blėso, tai stiprėjo. Sunkiausi egzaminai buvo anatomijos ir patologinės anatomijos prisimena diplomantė. „Mes – naujoji pasaulio gydytojų karta ir mūsų misija suvaldyti didėjančio priešiškumo bangas pasaulyje. Jei prireiks būti karščiausiuose pasaulio taškuose ir gelbėti gyvybes“ – apie savo pašaukimą kalbėjo absolventė. Anot jos,  Universitete subrendo jaunuolių sielos, čia sukuriamos šeimos arba užmezgamos draugystės. „Šis laikotarpis įsirėžė į mūsų prisiminimus amžiams“, – teigia Hana Gaziza Hewen Shamsi.

2017 metais LSMU iš viso baigė ir diplomus gavo 1267 studentai iš jų 70 su pagyrimu: MA – 1024 studentai iš jų 64 su pagyrimu, VA 243 studentai iš jų 6 su pagyrimu.

LSMU Rinkodaros ir komunikacijos tarnyba

Manto Kutkaičio nuotr.