Į kineziterapiją – jau diplomuota kineziologė

  Po gimnazijos Anikė baigė Brock universitetą Kanadoje ir tapo diplomuota kineziologijos bakalaure, bet jai ramybės nedavė mintis apie kineziterapiją. „Prieš keletą metų stebėjau Pasaulio studentų universiadą, kurioje puikiai pasirodė irkluotoja Donata Vištartaitė. Atmintin įstrigo, kad ji tuomet studijavo kineziterapiją LSU. Mane irgi traukė ši specialybė, nes aktyviai sportuodama ne kartą patyriau traumų ir tik profesionalūs kineziterapeutai padėjo vėl atgauti jėgas”, – pasakoja A. Vanagas.

  Pasirinkimu studijuoti kineziterapiją LSU Anikė labiausiai nustebino jau daug metų Kanadoje gyvenančią savo mamą Rasą. „Universiteto, kuriame norėčiau studijuoti, internete ieškojau savarankiškai, tai mama net prisėdo išgirdusi, kad renkuosi kineziterapiją Kaune, LSU, – juk ir ji prieš 30 metų baigė gydomąją kūno kultūrą būtent šioje alma mater! – juokiasi A. Vanagas. – Mamai buvo smalsu sugrįžti į jaunystės vietas, tad prieš mokslo metus noriai atlydėjo mane į LSU“.

 

Dainos + šokiai + sportas

  Nuo šešerių metų su šeima Toronte įsitvirtinusi Anikė puikiai kalba lietuviškai, mat kas antrą vasarą atostogaudavo Lietuvoje pas giminaičius, o Kanadoje nuolat lankė šeštadienio lietuvių mokyklą, dainavo chore ir šoko liaudies šokius. „Toronte stipri lietuvių bendruomenė, vyksta daugybė įdomių švenčių ir varžybų, todėl ir vaikai, ir jaunimas mielai įsitraukia. Su šokėjais ir dainininkais apkeliavau Kanadą, su lietuvių merginų krepšinio komanda rungtyniavau ir Čikagoje, Niujorke“, – pasakoja A. Vanagas.

  Kanadoje, žiemos sporto šalyje, nuo pradinės mokyklos Anikė nesiskyrė su snieglente: dalyvavo snieglenčių krose, lenktyniavo ir nacionaliniame, ir Šiaurės Amerikos čempionate. Prieš studijas LSU patyrusi snieglentininkė A. Vanagas metus dirbo instruktore viename iš geriausių Šiaurės Amerikos slidinėjimo kurortų „Whistler Blackcomb“ prie Vankuverio.

  Be snieglenčių sporto, Kanadoje Anikė – aistringa ledo ritulininkė, žolės riedulininkė ir irkluotoja. „Kad suspėčiau į treniruotes, be vargo keldavausi ir ketvirtą valandą, nes nuo mažumės esu įpratusi prie sportinės disciplinos“, – šypsosi A. Vanagas.

 

Lietuvoje – studijos ir sportas savo malonumui

  Kaune Anikė gerokai sumažino sportavimo tempą – tik savo malonumui bėgioja Ąžuolyne, plaukioja LSU baseine ir mankštinasi sporto salėje.

  Universitete A. Vanagas studijuoja kineziterapiją anglų kalba. Mergina džiaugiasi, kad grupėje mokosi studentai iš įvairių užsienio šalių. „Labai jauku, nes Universitetas nedidelis, todėl dėstytojams rūpi kiekvienas studentas. Džiaugiamės, kad be teorinių paskaitų, jau antrame kurse Universitete bei privačiose klinikose įgijome praktinių įgūdžių. Šešias savaites atlikau praktiką vaikų reabilitacijos centre Kanadoje”, – pasakoja Anikė. Vasarą mergina keliaus traukiniu po Kanadą, ketina vykti į Belgiją, į vieną didžiausių pasaulio festivalių   „Tommorrowland“, o rugpjūčio pabaigoje sugrįš į Kauną rengtis naujiems mokslo metams. Būsimoji kineziterapeutė pasidžiaugė, kad jau turi rudens praktikos Maltoje sutartį.

 

Norėtų dirbti sporto kineziterapeute

  Rudenį Anikė pradės trečią kineziterapijos studijų kursą, tad jau pagalvoja ir apie būsimą karjerą. „Per studijų metus stengsiuosi sukaupti naujausių profesinių žinių ir įgūdžių, kad galėčiau dirbti kineziterapeute sporto komandoje arba gydymo, reabilitacijos, vaikų ugdymo įstaigoje ar sveikatingumo centre. O gal net išdrįsiu kurti savo verslą ir teiksiu kokybiškas kineziterapijos paslaugas“, – svarsto A. Vanagas. Tolesniuose LSU studentės planuose – ir kineziterapijos ar taikomosios fizinės veiklos, o gal ir kitos srities magistrantūros studijos.

 

LSU informacija