Siekiant praskaidrinti dieną palatose gulintiems pacientams ir jų artimiesiems, pasidalyti geromis emocijomis su gydytojais bei prie jų kabinetų laukiančiais žmonėmis, birželio 8 dieną Kauno klinikose buvo surengta Apsikabinimų akcija. Jos metu LSMU Sveikatos psichologijos katedros dėstytojai ir studentai, Lietuvos psichologijos studentų asociacijos (LiPSA) atstovai, persirengę gyvūnėlių ir pasakų herojų kostiumais, dalijosi šiluma bei apsikabinimais teigdami, kad tai turi gydantį poveikį.

Vaikų ligų klinikos medicinos psichologė, Sveikatos psichologijos katedros lektorė Irina Banienė teigia, kad apkabinimų nauda yra neabejotina. Kai kurie moksliniai tyrimai rodo, kad apkabinimas padeda mažinti įtampą, nerimą, baimę. Be to, tai kelia teigiamas emocijas, pradžiugina ir užkrečia dalintis gera nuotaika su kitais.

Šia akcija buvo siekiama ne tik pralinksminti, praskaidrinti dieną, bet ir priminti, kad emocinis palaikymas sergant yra taip pat svarbus kaip ir tinkamas gydymas, o palaikymas reikalingas ne tik sergantiems žmonėms, bet ir medicinos darbuotojams, kasdien susiduriantiems su daugybe iššūkių. Svarbu prisiminti, kad tokį palaikymą suteikti labai paprasta – užtenka tiesiog padovanoti apkabinimą.

Pasibaigus Apsikabinimo akcijai jos dalyviai teigė, kad apkabinimai sukėlė daug teigiamų emocijų ne tik apkabintiems žmonėms, bet ir jiems patiems. Nors ne visi žmonės sutiko būti apkabinti, tačiau vien paklausus „Ar galėčiau Tave apkabinti?“ daugelį veidų nutvieksdavo šypsena, kai kurių akyse pasirodydavo ašaros, o kiti apkabinti net išbučiuodavo, dėkodami už praskaidrintą dieną.

Už akcijos dalyvius puošusius kostiumus dėkojame karnavalinių kostiumų salonams „Burtė“ ir „Madam Pepe“, o už lipdukus, kurie buvo išdalinti apkabintiems žmonėms su užrašu „Mane šiandien apkabino“ ir akcijos simboliu Meškiuku, spaudos ir dizaino įmonei „iPrint“.

 

Gabrielė Urbonaitė

LSMU sveikatos psichologijos studentė ir LiPSA narė