Jaunimo susidomėjimas psichologija ne atsitiktinai išauga pirmaisiais brandos metais. Galbūt iš pradžių įvairūs psichologiniai testai tampa raktu sau ir aplinkiniams geriau pažinti, suprasti ir paaiškinti kitų elgesio modelius ir motyvus.

Tačiau daliai jaunuolių susidomėjimas sparčiai besivystančiu psichologijos mokslu perauga į motyvuotą siekį tapti šios srities profesionalu.

Sveikatos psichologijos studijų programa ypač tiktų tiems, kurie savo veiklą ir karjerą norėtų sieti su sveikatos sritimi.

Jei tai Tu – laukiame Tavęs šiemet LSMU!

Pirmoji ir antroji pakopa – kuo skiriasi?

Sveikatos psichologija – specifinė, pastaraisiais metais auganti psichologijos sritis. LSMU atrasi ir bakalauro, ir magistro sveikatos psichologijos studijas.

Bakalauro studijų metu atskleidžiamas glaudus ryšys tarp biologinio žmogaus funkcionavimo ir psichikos procesų, susipažįstama su sveikatos priežiūros ir kitų įstaigų veikla. 

Vienas išskirtinių studijų LSMU principų – mokomasi komandinio darbo. Šiandien sveikatos priežiūros paslaugos – sudėtingos, kompleksinės, prie vieno paciento dažniausiai susitelkia įvairių sričių sveikatos profesionalų komanda. Tad būsimieji specialistai jau studijų metu mokosi bendradarbiauti.

Laukia praktika didžiausioje klinikinėje bazėje Lietuvoje – Kauno klinikose. Baigus suteikiamas socialinių mokslų bakalauro kvalifikacinis laipsnis.

Po pirmos pakopos studijų galėsite dirbti žmogiškųjų išteklių srityje. Taip pat galima dirbti psichologo asistentu švietimo, sveikatos apsaugos, socialinės rūpybos skyriuose, įvairiose kitose organizacijose, kurioms svarbios darbuotojo psichologinės žinios ir įgūdžiai.

Po šių studijų laukia antras svarbus žingsnis – magistrantūra. Klinikinės sveikatos psichologijos magistrantūros studijos leidžia baigus specializuotis gilesnėje ir konkretesnėje psichologijos srityje, išmokti taikyti sudėtingesnius tyrimų metodus.

Galima pasirinkti onkopsichologijos, neuropsichologijos, vaiko ir šeimos psichologijos, reabilitacijos psichologijos specializacijas.

Baigus suteikiamas kvalifikacinis socialinių mokslų magistro laipsnis.

LSMU baigus abi studijų pakopas, prasiplečia tiek įsidarbinimo, tiek veiklos galimybės: būsite laukiami įvairiose sveikatos priežiūros, visuomenės sveikatos, socialinės globos ir rūpybos institucijose, verslo įmonėse, ugdymo, įkalinimo ir kt. įstaigose.

Taip pat galėsite verstis privačia psichologo praktika arba tęsti mokslus trečiosios pakopos – doktorantūros studijose. 

Šiemet Lietuvos sveikatos mokslų universitetas būsimuosius pirmakursius jau dabar ragina pasiskiepyti. Būsite sveikatos srities profesionalai, LSMU mokysitės apsaugoti kitus ir jiems padėti – bet šiandien turite pasirūpinti pirmiausia savo sveikata, apsaugoti bendramokslius ir dėstytojus!

Studijos LSMU: kodėl verta?

Išskirtinės studijų galimybės

 • Tik LSMU 8 studijų programos dėstomos unikaliu integruoto probleminio mokymo metodu, o studijos vyksta ciklais (moduliais).
 • Medicinos studijų programa garsėja pažangiais mokymo metodais.
 • Žiniomis ir praktine patirtimi dalijasi įvairių sričių autoritetai, pacientus gydantys praktikai bei mokslininkai.
 • Ugdomi stiprūs komandinio darbo įgūdžiai.
 • Veikia hibridinio mokymo auditorijos, medicininės simuliacijos centrai.
 • LSMU biblioteka – itin draugiška studentams ir dirba 24 val. per parą.

Puikus praktinis parengimas – vienas didžiausių studijų LSMU privalumų

 • Daugybė praktikos valandų – Kauno klinikose, LSMU vaistinėje, mokomosiose laboratorijose, pažangiose įmonėse.
 • Jau nuo 1 kurso galima rinktis papildomas praktikas.

Daugiakultūrė aplinka

 • LSMU – vienas tarptautiškiausių universitetų Lietuvoje, mokomasi daugiakultūrėje aplinkoje, o stažuotėms ir praktikai galima rinktis geriausius Europos universitetus.
 • Itin geros įsidarbinimo galimybės LSMU absolventai itin paklausūs darbo rinkoje: per pirmuosius metus baigus įsidarbina apie 80 proc. bakalaurų, beveik 90 proc. magistrų.

Platus profesinės veiklos laukas

 • Profesinę karjerą galima plėtoti norima kryptimi – mokslo, praktikos, verslo.
 • Baigus medicinos studijas galima rinktis apie 70 subspecializacijų; farmacijos absolventai – ne tik vaistininkai, bet ir mokslininkai, dirba ir vaistų gamybos įmonėse.

Aktyvus laisvalaikis

 • Veikia stipri studentų atstovybė, aktyviai ginami studentų interesai.
 • Itin plačios visuomeninės, meno, sporto, laisvalaikio veiklos.

Daugiau apie studijas – čia:https://lsmuni.lt/lt/stojantiesiems/bakalauro-studijos/sveikatos-psichologija/

Priėmimo reikalavimai – čia:https://lsmuni.lt/media/dynamic/files/21951/taisykles_0422.pdf