Mergina per ketverius studijų metus spėjo net tris kartus pasinaudoti „Erasmus“ studijų mainų ir praktikos galimybėmis užsienyje, taip pat gauti darbą pagal specialybę, dar nebaigusi bakalauro studijų.

 

  Monika pasakoja, kad baigusi pirmąjį kursą, gavo pasiūlymą atlikti praktiką  Maltoje. Studentė nerimavo dėl anglų kalbos, kurią, jos manymu, mokėjo nepakankamai gerai. „Nors abejojau savo galimybėmis, tačiau ilgai nesvarsčiau. Sutikau, o jau po dviejų savaičių skridau į svečią šalį. Maltoje esanti organizacija man surado praktikos vietą trims vasaros mėnesiams. Praktika buvo išties labai įdomi ir naudinga: dirbau sporto organizacijoje „SportMalta“ su vaikais, vedžiau jiems įvairius sporto užsiėmimus bei plaukimo treniruotes, o vakare — aerobikos ir kūno rengybos mankštas suaugusiems. Sekėsi labai gerai, lankytojai mane puikiai priėmė ir noriai lankė mano vedamus užsiėmimus. Kai praktika ėjo į pabaigą, gavau pasiūlymą pasirašyti trejų metų sutartį ir kiekvieną vasarą sugrįžti į Maltoje vykstančias stovyklas. Šiemet bus jau trečia vasara, kai vyksiu į Maltą ir čia dirbsiu“,- apie savo sėkmę pasakojo LSU studentė.

  Kasmet, pasibaigus vasarai, Monika grįždavo į Lietuvą tęsti studijų Lietuvos sporto universitete. Kadangi nuolat nenustygsta vietoje, o Maltoje atlikti praktiką puikiai sekėsi, studentė sumanė išvykti į užsienį studijų mainams. Nepabijojusi dalyvauti konkurse, laimėjo stipendiją pusmečio studijoms Brno mieste Čekijoje. Čia studentė gilino žinias, taip pat nemažai keliavo, susipažino su šalies kultūra ir žmonėmis.

  „Kadangi mano studijų programoje privaloma atlikti dvi praktikas – po vieną  sporto ir visuomenės sveikatos srityse, nusprendžiau, kad visuomenės sveikatos praktiką taip pat būtų įdomu atlikti užsienyje. Apmąsčiau, į kokias šalis norėčiau vykti, susiradau jose esančius visuomenės sveikatos biurus ir išsiunčiau savo gyvenimo aprašymą. Man atrašė iš Prahos visuomenės sveikatos instituto. Iki tol jie nebuvo turėję praktikantų, tad mano pasiūlymas juos labai sudomino ir mielai mane priėmė“,- pasakojo mergina. Prahoje Monikos praktika truko du su puse mėnesio. Ji dirbo biure, padėdavo organizuoti įvairius renginius ir akcijas, vykdyti testus ir tyrimus, važinėjo po Čekijos mokyklas, kur vykdavo įvairios prevencinės programos, taip pat vesdavo mankštas kurtiesiems, sudarinėjo sporto programas pagyvenusiems žmonėms. „Manau, kad šio instituto atstovams padariau gerą įspūdį, kadangi pasibaigus praktikos laikui, jie man pasiūlė pasilikti ir čia dirbti, tačiau dėl nebaigtų studijų LSU šio pasiūlymo atsisakiau“,- puikiai įvertintomis jos pastangomis džiaugėsi Monika. Paklausta, ar universitete įgytos žinios pravertė jai užsienyje, Monika tvirtina, kad kaskart, išvykus į praktiką, sutapdavo, jog būtent tuos dalykus, kuriuos LSU studentei tekdavo atlikti praktikos metu, ji būdavo ką tik išklausiusi universitete. Tai buvo puiki galimybė patikrinti ir gilinti teorines žinias praktikoje.

  Po praktikos Čekijoje, universitetas suteikė baigiamajame kurse besimokantiems studentams laisvą pusmetį diplominio darbo rašymui. „Kadangi užsikrėčiau kelionėmis, nusprendžiau, kad per tą pusmetį išvyksiu į Kiprą padirbėti ir ten rašysiu bakalauro darbą. Visada mėginu įsidarbinti pagal specialybę, pamėginau ir Kipre. Tiesa, tai pavyko įgyvendinti tik iš dalies, kadangi įsidarbinau SPA centre. Šiuo metu dirbu registratūroje, tačiau darbdaviai pažadėjo, kad kai baigsiu bakalauro studijas ir gausiu diplomą, mane priims dirbti į baseiną, kur vesiu mankštas, taip pat išmėginsiu ir asmeninio trenerio darbą. Nors dirbu nemažai, beveik kasdien po darbų sėdu rašyti savo diplominio darbo, stengiuosi skirti šiam darbui bent po kelias valandas vakarais“,- savo patirtimi Kipre dalijosi LSU studentė. Monika teigia, kad Maltoje ir Kipre svarbu turėti aukštąjį išsilavinimą patvirtinantį dokumentą, kadangi daugelyje organizacijų atlyginimas priklauso būtent nuo įgyto išsilavinimo.

  Nors dirba po aštuonias valandas šešias dienas per savaitę, Monika nepamiršta fizinio aktyvumo. Tik atvykusi į Kiprą, ji nusipirko dviratį ir su juo apkeliavo visą miestą, kuriame gyvena, taip pat dviračiu važiuoja į darbą. Kas antrą dieną mergina bėgioja krosą, o vakarais susitinka su naujaisiais draugais, kurie čia suvažiavę iš viso pasaulio. Kai turi laisvadienį, ją LSU studentė dažniausiai leidžia paplūdimyje arba keliauja. 

  Baigusi I pakopos studijas, Monika žada tęsti mokslus magistrantūroje. „Mano svajonių darbas — dirbti asmenine trenere, sudarinėti žmonėms fizinio aktyvumo programas, mitybos planus. Tad, manau, jog savo žinias tobulinsiu šioje srityje“,- sakė LSU studentė.

  Prisimindama savo pirmąją išvyką į užsienį praktikai, Monika šypsosi, kad prieš ją net niekur nebuvo skridusi lėktuvu. Tėvai taip pat jaudinosi, nes tai buvo pirmoji jos tolima išvyka, o ir apie mainų programos suteikiamas galimybes jie beveik nežinojo. „Tačiau man viskas pavyko ir džiaugiuosi, kad nepabijojau. Po pirmosios kelionės net pasidariau tatuiruotę su savo credo: „Niekada nesėkmė, visada pamoka“. Tai reiškia, kad jei gavai netikėtą, įdomų pasiūlymą, nereikia ilgai galvoti. Tiesiog nenoriu gailėtis kažko, ko galbūt neišdrįsau padaryti, noriu patirti viską, ką man suteikia gyvenimas“,- sakė LSU studentė M. Jakaitytė.

 

 

Lietuvos sporto universiteto informacija