Per penkerius studijų metus įgysite įgūdžių planuoti, organizuoti ir parinkti pažangiausias gyvūnų veisimo, auginimo, laikymo technologijas. Jūs savarankiškai analizuosite ir vertinsite gyvūnų produktyvumą, produkcijos kokybę ir  užtikrinsite saugą. Analizuosite gyvūnų genetinių išteklių racionalų naudojimą, gyvūnų gerovę ir sveikatingumą. Jeigu susidomėsite moksliniais tyrimais ir plėtros galimybėmis bei norėsite padėti spręsti su šia sritimi sietinas problemas pasirinkite mokslininko ar politiko ateitį. Inovatyvūs vadybiniai sprendimai padės kurti ne tik savo, bet ir šalies ateitį bei pažangią gyvūnų apsaugos sistemą. Tikimės jums pakaks specifinių pasirinktos (vienos iš keturių) specializacijos – gyvūninės produkcijos gamybos, kinologijos, žirgininkystės, akvakultūros – žinių ir gebėjimų, kad sukurtumėte ir išplėtotumėte savo verslą.

Gyvūnų mokslo programos absolventės Gabrielės Fokaitės noras pažinti ir išstudijuoti gyvūnų elgseną virto ir darbu, ir pomėgiu. Dar paauglystėje penkiolikmetė įsteigė katinų – Meino meškėnų „Rasmoon“ veislyną, kuris puikiai gyvuoja. Merginos dienotvarkė visada buvo įtempta, nuo ankstaus ryto ji savo augintinius du šuniukus Borderkolių veislės Easy ir Biglių veislės kalytę Bertą veda į lauką. Grįžusi po pasivaikščiojimo šuniukus ir kačiukus turi pašerti. Kartais į Universitetą mergina keliaudavo kartu su Easy. Šis puikiai išauklėtas šuo kultūringai elgdavosi paskaitų metu ir netgi užsukęs į kabinetą pas žurnalistus. Ypač aktyvus šuo beatodairiškai vykdydavo šeimininkės komandas ir tapdavo tarsi nematomas, įveikdavo, net aplinkos kvapų trauką.

Šiandien Easy – puikus modelis, ne kartą dalyvavęs tarptautinėse agility sporto varžybose, reklaminiuose projektuose bei fotosesijose tiek Lietuvoje, tiek ir užsienyje. Nepaisant šuns darbo krūvio, Gabrielei pavyksta išreikalauti augintinio paklusnumo, kuris nuolat kupinas jėgų ir noro dirbti. Mergina kasdien beveik porą valandų vaikšto miške arba treniruoja šunis. LSMU studentė visada degė noru studijuoti ir semtis patirties bei žinių iš garsių Anglijos specialistų, todėl pagal Erasmus programą buvo išvykusi praktikai į Londoną. LSMU Maisto saugos ir kokybės katedros dėstytoja dr. J. Kučinskienė sako: „G. Fokaitė yra pavyzdys smalsių, disciplinuotų, energingų, unikalių studentų“. Anot dėstytojos, kartais svarbu suvokti, ko nori, o ne kuo tu esi, kad pasirinktum tikrąjį savo kelią tobulėjimo link. Tegul ši sėkmės istorija įkvepia ir tave studijuoti LSMU Gyvulininkystės technologijos fakultete Gyvūnų mokslą!

Daugiau informacijos: http://www.lsmuni.lt/lt/stojantiesiems/lsmu-studiju-programos/

Jolanta Jonikienė,

LSMU Rinkodaros ir komunikacijos tarnyba