Turkijos sporto ministro  Akifo Cagatay Kilico rūpesčiu,  studentai gavo ne tik  bilietus į Finalo ketverto renginius ir varžybas, bet nemokamą apgyvendinimą Stambule. Išvykos metu studentais  rūpinosi LSU ne kartą viešėjęs Europoje gerai žinomas Turkijos krepšinio treneris Muratas Didinas.

  „Šiuo metu Turkijos krepšinis išgyvena „aukso amžių“ – iš aštuonių geriausių Europos krepšinio klubų komandų, trys yra šios šalies atstovės, o viena iš jų – pirmą kartą klubo istorijoje čempionės vardą iškovojusi Stambulo „Fenerbahče“ komanda. Nenustebino ir tai, kad būtent Stambule šiemet vyko Eurolygos finalo ketverto rungtynės. Viliuosi, kad LSU studentai viename didžiausių klubinio krepšinio renginių Europoje, pasisėmė puikios patirties“, - teigė LSU sporto ir plėtros prorektorius Mindaugas Balčiūnas.

  LSU studentai teigia, kad šis renginių ciklas buvo ne tik puiki pramoga, bet ir gera proga susipažinti su organizatorių, teisėjų ir trenerių darbu bei stebėti krepšininkų žaidimą. „Aplinka arenoje rungtynių metu buvo įspūdinga, o ir Turkijos sirgaliai tikrai neatsilieka nuo Lietuvos krepšinio gerbėjų. Visas varžybas Turkijos krepšinio aistruoliai stebėjo atsistoję. Buvo akimirkų, kai sėdėdami arenoje jautėme vibraciją - arena drebėjo!“, - pasakojo LSU Treniravimo sistemų studentas Aurimas Bikulčis. Aurimas užsiminė, kad jam, kaip būsimam treneriui, buvo ypač svarbu pamatyti fizinio pasirengimo trenerių darbą, todėl, nepraleido progos komandų apšilimo metodikas įsiamžinti savo telefone.

  „Renginio organizacija buvo puiki. Įdėmiai stebėjau geriausių Europos komandų žaidimą ir trenerių darbą. Po varžybų buvo įdomu padiskutuoti ir apie kiekvieno žaidėjo individualų pasirodymą“, -  įspūdžiais dalijosi LSU Turizmo ir sporto vadybos programos magistrantas Mantas Skukauskas. Kelionės metu vaikinai pasinaudojo proga aplankyti ir žymiausius Stambulo muziejus, paskanauti turkiško maisto bei susipažinti su šalies kultūra.

  Lietuvos sporto universitetas (LSU) nuolat suteikia galimybę studentams iš arčiau susipažinti su Europos ir pasaulio krepšinio organizacijomis, geriausiais klubais ir jų veikla. Prieš keletą metų LSU studentai buvo pakviesti stažuotis į Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) Europos padalinį Londone, taip pat viešėjo Toronte (Kanada) vykusioje NBA „Visų žvaigždžių“ šventėje.  

                                             

   Lietuvos sporto universiteto informacija