„Kai nusprendėme rengti tarptautinę jungtinę programą, atvirą ne tik Lietuvos, bet ir kitų šalių sporto specialistams, atsakingai rinkomės partnerius. Kroatai noriai priėmė mūsų pasiūlymą, nes šioje šalyje taip pat trūksta aukščiausio lygmens krepšinio specialistų. Pernai rudenį atlikome tikslinę apklausą, kuri rodo, kad šia tarptautine magistrantūros programa domisi ne tik Lietuvos treneriai, trenerių asistentai, atletinio rengimo treneriai, dirbantys su krepšininkais, krepšinio skautai, bet ir kitų Europos šalių sporto specialistai. Tiek LSU, tiek Splito universiteto socialiniai partneriai pabrėžia programos svarbą“, – teigia viena iš Krepšinio treniravimo ir valdymo studijų programos rengėjų ir direktorė e. prof. p. dr. Irena Valantinė.

  Pasak LSU plėtros ir sporto prorektoriaus dr. Mindaugo Balčiūno, Universitetas ne vienus metus sėkmingai vykdė tarptautinę krepšinio magistrantūros programą su Vusterio universitetu (Jungtinė Karalystė), bet pasikeitus politinei ir finansinei situacijai, tenka ieškoti naujų galimybių. „Nauja Krepšinio treniravimo ir valdymo programa – unikali proga tiems, kurie nori sekti mūsų studentų Jono Valančiūno, Dainiaus Šalengos, Donato Slaninos, Virginijaus Praškevičiaus ir kitų, gebančių derinti aktyvią sportinę karjerą ir studijas, pėdomis“, – tvirtina dr. M. Balčiūnas. Ši programa išsiskiria iš kitų magistrantūros programų tuo, kad siūlo studentams unikalią galimybę derinti studijas su didelio meistriškumo sportu, trenerio darbą, profesionalią sportinę veiklą ir studijas bei užtikrina svarbiausių krepšinio treniravimo ir valdymo kompetencijų įgijimą. Dr. M. Balčiūno teigimu, tokio formato studijų Lietuvoje nėra, o ir Europoje vos kelios.

  Krepšinio treniravimo ir valdymo magistrantūros studijos truks 2 metus. 2018 m. sausį studentai kelias dvi savaites intensyviai studijuos Splito universitete, iki vasaros – mokysis savarankiškai, o liepą tęs mokslus LSU. Antraisiais studijų metais sausį praleis Kroatijoje, vėliau atliks praktiką, rengs magistro darbą, o vasarą jį gins LSU.

  Pasak studijų programos direktorės e. prof. p. dr. I. Valantinės, studentai, remdamiesi naujausiomis sporto mokslo žiniomis, mokysis savarankiškai atlikti tyrimus, sisteminti naujausias sportininkų treniravimo technologijų žinias ir jas perteikti tikslinei auditorijai.

  „Šios studijos turėtų būti itin naudingos tiems sporto bakalaurams, kurie siekia gilesnių krepšinio žinių. Per dvejus metus jie studijuos krepšinio techninį ir taktinį parengtumą, gilinsis į šiuolaikinį techninį ir taktinį lavinimą, taikomąją fiziologiją, mitybą ir neurobiologiją, taikomąją psichologiją, tobulins krepšinio varžybinės veiklos analizės žinias, susipažins su naujausiomis krepšinio technologijomis. Visa tai krepšinio specialistui – neįkainojama patirtis“,– teigia Europos krepšinio čempionė, trenerė e. doc. p. dr. Rasa Kreivytė, kartu su patyrusiu kolega treneriu doc. dr. Rūteniu Paulausku, kolegomis iš Kroatijos bei kitų šalių dėstysianti būsimiesiems sporto magistrams.

  „Džiugu, kad prie profesionalios LSU dėstytojų komandos prisijungs ne tik gilias tradicijas puoselėjančios Kroatijos krepšinio autoritetai Dino Radjža, Emilio Kovačič, Velimir Perasovič, Zmago Sagadin, bet ir garsūs Portugalijos, Ispanijos, Serbijos sporto specialistai“,– sako LSU plėtros ir sporto prorektorius dr. M. Balčiūnas.

  Lietuvos krepšinio trenerių asociacijos generalinis sekretorius Nerijus Masiulis įsitikinęs, kad stiprus yra tik nuolat besimokantis treneris. „Kai kurios šalys savo nacionalinių rinktinių treneriais skiria tik turinčiuosius magistro laipsnį. Taigi LSU ir Splito jungtinė magistrantūros programa – gera galimybė krepšinio treneriams siekti aukščiausių profesinių tikslų“, – teigia doc. dr. N. Masiulis.

  Sporto magistro laipsnį įgiję absolventai galės siekti karjeros ne tik daugelyje sporto sričių, bet ir besiverčiant kita verslo veikla. Be to, įgytas žinias galės pritaikyti tokiose srityse, kaip krepšinio treniravimas, jaunimo ugdymas, krepšinio analitika ar mokslinio tiriamojo darbo veikla, dirbdami sveikatinimo ar fizinio pajėgumo didinimo specialistais. Absolventai galės dirbti sportininkų treniravimo technologijų tyrėjais analitikais, aukščiausios kvalifikacijos treneriais Lietuvos ar užsienio viešo ar privataus sektoriaus institucijose, žaidėjų atrankos vadybininkais. Į jungtinę magistrantūros studijų programą Krepšinio treniravimas ir valdymas planuojama kasmet konkurso būdu priimti po 20 studentų grupę į nuolatines bei ištęstines studijas. Bus priimami asmenys, turintys sporto bakalauro kvalifikacinį laipsnį.

Vaizdo reportažą žiūrėkite adresu: