Lietuvos sporto universitetas (LSU) nuolat suteikia galimybę studentams iš arčiau susipažinti su Europos ir pasaulio krepšinio organizacijomis, geriausiais klubais ir jų veikla. Prieš keletą metų LSU studentai buvo pakviesti stažuotis į Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) Europos padalinį Londone, taip pat viešėjo Toronte (Kanada) vykusioje NBA „Visų žvaigždžių“ šventėje. Universitete savo patirtimi ne kartą dalijosi NBA viceprezidentas Europos reikalams, LSU garbės daktaras Jesus Bueno Pascual.

Šįkart Lietuvos sporto universitetas suteikė progą studentams nuvykti į didžiausią klubinio krepšinio renginį Europoje – Eurolygos finalo ketverto „Final four Istambul 2017“ turnyrą, kuris vyks gegužės 19—21 dienomis Stambule, Turkijoje. Tokia galimybė atsirado, kadangi LSU aktyviai bendradarbiauja su Turkijos sporto ministerija. 

„Turkija pasižymi puikia sporto infrastruktūra, kuri suteikia galimybes sėkmingai vystyti sportą. Šiuo metu Turkijos krepšinis išgyvena „aukso amžių“ – iš aštuonių geriausių Europos krepšinio klubų komandų, trys yra šios šalies atstovės. Ne atsitiktinumas ir tai, kad būtent Stambule šiemet vyksta Eurolygos finalinio ketverto rungtynės. Eurolyga yra didžiausias klubinio krepšinio renginys Europoje, ir tai, kad mūsų studentai dalyvaus finalo ketverto rungtynėse, galės stebėti organizatorių bei sportininkų pasirengimą varžyboms, jiems suteiks puikios patirties“, - teigė LSU sporto ir plėtros prorektorius Mindaugas Balčiūnas.

Norintieji vykti į Turkiją ir stebėti geriausių Europos krepšinio klubų rungtynes, dalyvavo konkurse — motyvaciniu laišku turėjo įrodyti, kodėl būtent jie verti šios kelionės. Trys geriausiai konkurse pasirodę studentai apdovanoti bilietais į Eurolygos finalinio ketverto rungtynes. Jiems Universitetas taip pat suteikė nemokamą apgyvendinimą Stambule. Į Turkiją vyks LSU Treniravimo sistemų bei Sportinės rekreacijos ir turizmo programų studentai.

Atrinktieji studentai neslėpė džiaugsmo jiems suteikta galimybe vykti į Stambulą: „Kadangi savo ateitį sieju su krepšininkų fiziniu rengimu, galimybė dalyvauti šiose rungtynėse taps tvirtu akmeniu mano karjeros pamate. Planuoju į renginius keliauti kuo anksčiau, kad galėčiau stebėti fizinio parengimo trenerių darbą“, - būsima kelione džiaugėsi studentas Aurimas.

 

                                                                       Lietuvos sporto universiteto informacija